1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Килограмите како фактор за стапување во врска

Дискусија во 'Врски' започната од feminagirl25, 14 мај 2012.

  1. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека тоа во општо не е пресудно затоа што во друштво имав една ептен згодна и убава девојка и тоа коа велам згодна зборувам за се што едно машко фанатазира тип топ средена али имаше таков одбивен карактер што беше добра за неколку дена после тоа сите ја оставаа а имаше се значи и фаца и тело и дотерана и средена можеби ке му го привлече вниманието да , ама тоа нема да трае долго , Има многу девојки со супер size па многу повеќе машки им пријдуваат и тоа со сериозни намери .
     
    На hermosa, Tanjamm и twilight123 им се допаѓа ова.
  2. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Деневиве кога беа земјотресиве,мајка и ми кажува дека со детето трчала по скали,а мажот ми вика,тоа било дупли земјотрес:D
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Хехехеееее со јачина од 7 според рихтер. :P ( si se zafrkavam i na moja smetka )
     
    На fallenangel и anaja1 им се допаѓа ова.
  4. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Јас немам ништо против дебели жени,може ради тоа што цел живот сум слаба,и неможам не да се поправам,него здебелам:D
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Прво гледајте за здравјето ослабнете си, тек после на дечковци мислете. :)
     
    На deskarada, Rose96, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Јас одсекогаш бев дебела , па ми приоѓале многу машки , не зависи тоа од дебелината , туку од карактерот на девојката . Инаку кога решив да си ослабам , не за дечко , туку за себе си , забременив и пак се здебелив . Сега пак сум на диети , за себе си не за маж ми . Јас сум таа на која вишокот килограми и сметаат , башка што сите ризици од срцеви и слични заболувања се зголемени .
     
    На Tanjamm, Afroditaaa, the drummer и 6 други им се допаѓа ова.
  7. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    убавината е во душата и срцето...дебелината не е пресудна,познавам дебелки девојки кои се многу харизматични и позитивни...затоа дебелината не ја гледам како пресудна во една врска...
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  8. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    (tumbleweed)знам двајца шо душа даваат за така помрснички:D
    не дека дебелите нема да најдат некој ама мн помали им се шансите да го ќарат тој шо сакаат
     
  9. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека тоа не е пресудно има момци коишто сакаат дебели девојки, секој си има свој вкус. На некој не им е важно што девојката е дебела.
    Една моја комшивка е многу дебела, а нејзиниот маж е многу слаб скоро коски и кожа, ама пак фукнционираат се гледа дека на него не му смета тоа си имаат и две дечиња.
    Така да секој има шанси да си најде дечко не е важно дали е слаба или дебела.
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl23

    CrazyGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Mozebi ima vrska bidejki maskite sakaat poslabi devojki. Sepak, figura si e figura ;) nikogas slaboto nemoze da bide ona sto mozat da bidat oblinite. Spored mene mislam mnogu podobro da imas oblini i da si podebelka odkolku da imas 20 kila i da si daska. Ne sfakjam so e forata so deckive so trcaat po daski |( i nema da mi stane jasno. Ne deka nesto loso ili ne znam sto, izvinete ako navrediv nekoj so ova. Samo sakam da kazam deka koga togas kje najdes nekoj sto kje te saka kakva sto si :) nemoj da sekiras ili voznemiruvas potresuvas i use 100 stvari, pozdrav devojko 8)
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    И јас викам дека нема врска дебелината или слабоста,ама немој да ги вреѓаш слабите,и да викаш даски:x
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Ако немаш карактер, шарм и хумор, сеедно е дали си даска или праска :D А сега, понатаму, кој како си се теши, тоа е др. работа :)
    :d::drunk:
     
    На Lolo5 и fallenangel им се допаѓа ова.
  13. Florenсе

    Florenсе Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    1.711
    Пол:
    Женски
    Има слаби и преубави девојки што се сингл. Не е до изгледот.
     
    На hermosa, Chica.Loca, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.305
    Допаѓања:
    18.106
    Пол:
    Женски
    Зависи за каква „дебелина„ станува збор. Многу често кај нас, за жал, и само малку полничките девојки, кои се сосема здрави, и само имаат облини, се сметаат за дебели, па дури некои се дрзнуваат и да ги вреѓаат.
    Доколку тука станува збор за таква „дебелина“, тогаш би рекла дека нема врска дали девојката има облини, или е сосема слаба. Многу е поважно каква енергија шири наоколу, и како се поставува према другите. Имам видено многу случаи каде што девојките се толку самоуверени и шират таква позитивна енергија, што автоматски ги привлекуваат сите околу себе, иако нивното тело не е „стандардно“, а девојки кои се слаби и онакви како „што се бара“ не можат да свртат ниеден поглед кон себе затоа што не знаат како да се постават. Значи многу е битно на девојката да и биде удобно во сопствена кожа, без разлика какво тело има. Кога таа се прифаќа себеси, и другите многу полесно и побргу ќе ја прифатат каква што е.
    За девојки, а и момци, кои имаат морбидна прекумерна тежина, не би требало ни да станува збор.
     
    На Lolo5 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  15. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека тежината на една личност нема никаква врска со нејзините шанси за врска. Лично знам многу повеќе покрупни девојки кои се во врска, отколку послабички.

    И многу имам зборено за ова со машки, и со другари и со личности со кои сум се гледала. Машки воглавно си сакаат облини, да има што да фатат што би рекле они :D Е сега си има процент од машкиве што си имаат замисла дека секоја девојка мора да изгледа како модел па и такви си бараат. Ама тоа не значи дека покрупните девојки нема да си најдат дечко.

    На крај краишта една врска не треба да се темели само на физичка привлечност, туку на многу повеќе од тоа.
     
    На Viktorijaaa5, piglet1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.239
    Гледам сите дебели девојки немажени останаа
     
    На Lolo5, Brojka, Viktorijaaa5 и 9 други им се допаѓа ова.
  17. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.302
    Па каже :

    6115056e4d4b015c51b28e1da1f8da5e.jpg

    :rofl:
     
    На Lolo5, Nigredo Odor, Afroditaaa и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Јас со мм кога се запознав бев во најдебела верзија никогаш сум немала толку кг па ме засака.Од ко се веривме до свадбата стигнав во категорија на слаби па и таква ме сакаше така да не е мерило оној кој те сака навистина ќе те сака секаква. А кога бев бремена се поправив 30кг од кои изгубив 15 откако се породив и јас цела во депресии како ќе ослабам сега и ми рече ако ти е поубо послаба пробај полека полека ама сега си исто како кога се заљубив во тебе :inlove: само сега потешко ми оди оти немам мотивација дека треба принцес фустан да носам и убо да ми седи :rofl:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Физичи изглед секој сменил,душа никој.
    Дебела/слаба но,но,но заблуда.
    Клучот на убавината понекогаш се крие и во внатрешниот дел од телото.
    Кој избегаваме да го погледнеме(за жал)
     
    На hermosa, Viktorijaaa5, Chica.Loca и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.207
    Допаѓања:
    30.903
    Пол:
    Женски
    На прв поглед и повеќе од сигурно е дека секој ке пријде на онаа девојка која е згодна. Ако во друштвото на полничката девојка има некоја која е во топ форма прво на неа ќе и пријдат. Меѓутоа за да се задржи дечкото потребна е и карактерна убавина. Има преубави девојки чиј однос е никаков, таквите девојки ќе послужат за кратко и тоа е тоа. Наспроти ваквите има некоја која можеби има некој килограм плус но затоа има супер карактер и однос кон луѓето околу неа. Баш таа ќе си го задржи дечкото крај неа и јас знам вакви примери каде дебелки девојчиња имаат супер врски а некои баш згодни прават пушти-фати бидејќи не им се погодува ништо. Тоа е така можеби затоа што се преценуваат.
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.