Девојка ми се чувствува лошо после водење љубов

Дискусија во 'Секс' започната од anonimendecko, 6 јануари 2016.

 1. anonimendecko

  anonimendecko Нов член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво луѓe. Во врска сум со девојка ми повеќе време и двајцата приметивме дека после односи таа се осеќа лошо. На лошо мислам -чувство на гадење, повраќање, грчење во стомакот, губење апетит. Овие симптоми траат и по цел ден после односот. Читав многу по други форуми и викаат дека е доста често ова.. пишуваат дека е можна појава на "осетлив стомак" поради удриањето на главата од пенисот во цервиксот од вагината при што кај некои жени се појавувала еден вид иритација што доведувала на такво чувство во стомакот. Друга причина би можела да бидат хормоните, поради големата возбуда и лачењето многу хормони (адреналин, серотонин, окситоцин и другите естрогени хормони) во текот на сексуалниот однос. И трета причина би била психичка. Осеќам дека не може да се опушти 100% дури и по неколку часа предигра и се стега за да не доживее оргазам како да чувстува страм од тоа, а истот така е и доста интровертна и емотивна личност. Исто во ова стресно време, нема некоја физичка активност(спорт) со што би го вадела стресот и би ги зајакнала телото. Прашањето ми е дали некоја од вас имала слична мака и дали имате најдено конкретно решени? Дали со текот на времето и со почести сексуални односи телото би се адаптирало на ова? Дали постои некоја поза со што дното на вагината нема да биде толку стимулирано? Дали е потребно да направи тестирање на хормони? фала однапред на одговорите :)
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.789
  Допаѓања:
  128.138
  Пол:
  Женски
  Па секако незнам зошто сте чекале до сега, да читате по форуми кој уште апла да ве исплашат, наместо да отидете на гинеколог, да го раскажете ова и да добиете понатамошни упаства.
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ANGIE1

  ANGIE1 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  3.479
  Пол:
  Женски
  За оваа прв пат слушам ..јас би ти рекла одма на доктор ..
   
 4. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  21.722
  Пол:
  Женски
  Не сум слушнала за вакво нешто до сега... одма на доктор :)
   
 5. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.540
  Пол:
  Женски
  Можно е да ѝ е психички, ако била некогаш сексуално малтретирана или ако е растена во многу религиозно семејство, па на сексот пред брак гледа како на грев. Можно е да има некои комплекси околу нејзиниот изглед. А можно е да е од неправилно дишење. Глава може да боли повеќе после секс ради неправилно дишење отколку пред.
   
  На Jenniffer, crazylady, Tinushka и 2 други им се допаѓа ова.
 6. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  1.416
  И трите опции кои ги наведе се возможни, добро си се информирал. Кога го спомна губењето на апетит, најмногу ме навлече да помислам дека и е психички. Јас лично, имав слично чувство, но причината беше четврта. Чувствував одбивност, гадење, потиштеност... и после долго анализирање и работење на себе, заклучив дека сум асексуалка и раскинав со дечко ми. Но, асексуалноста е прилично ретка и искрено, не верувам дека тоа е случајот со девојка ти, туку дека е на психолошка база. Моја теорија е дека таа се чувствува виновно поради тоа што го правите и психата потсвесно му праќа сигнали на организмот за одбрана. А организмот се брани, кога ни испраќа симптоми (на лошење во случајов)-со тоа би приметиле дека нешто не е во ред со нас, и треба да обрнеме внимание. Ова е само моја теорија, може да сум далеку од вистината. Затоа, седни, и поразговарај долго со неа. Нека ти се отвори, сигурно има нешто што не ти кажува. Инаку ако продолжите вака, а таа ја сфати интимноста како мачење, не е во ред. Се надевам нешто од муабетов ќе ти се најде.
   
  На anakonda88 и joy1 им се допаѓа ова.
 7. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Ispitajte xormoni i se sto e potrebo nedaj boze moze i poloso da bide,kolku porano tolku podobro
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.103
  Пол:
  Женски
  Најубаво одете на доктор.Тука сите можеме да кажеме различно мислење па илјада лоши работи да ти поминат низ галава.Одете на доктор испитајте си убаво
   
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.743
  Пол:
  Машки
  Пробај да ја опуштиш скроз...
  Афродизјак + малку алкохол.
  Ако не ваља идете кај чика Докто! :)
   
 10. VivienLeigh

  VivienLeigh Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  10.081
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е од преголема возбуда, пеперутки во стомак итн
  Штом велиш дека таа самата не може да се опушти пред самиот чин, од што друго може да е, ако не од преголема возбуда. Можеш отворено да разговараш со неа, може и самата ќе ти признае дека е од возбуда.
  Ако не, правец доктор.
   
 11. Mlle

  Mlle Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  248
  Луѓе ај не трескајте (извинете на израз) зелени, се осеќала криво психички потсвесно бла бла,нит сте психолози нит ништо. Дечко однеси си ја девојката на гинеколог подитно!!! За да може одма да се среди па да си уживате ко што треба :)
   
  На Dadusicka и rose60 им се допаѓа ова.
 12. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  4.878
  Пол:
  Женски
  Може да е на психичка база. Мене мојата мајка знам премногу ме испрашуваше и без ме измачуваше за работи кои секако ме сум ги ни помислила на 11-12 год. Немој ова да ти направат , немој она. Ваму беше ли , што како. И мн полоши ствари.
  Сетоа тоа резултираше со повраќање ,тресење и сл . Башка дечко не си фатив до 17 , кога и да ми се пушташе некој јас проживував стресови . Ги избегнував машките , намерно де карав , бегав , повраќав ..се тресев. Никогаш неможеш да си во кожата на др. а траумите и те како имаат удел во целокупнипт живот. Јас ја разбирам девојката и немс потреба од гинеколог.
   
  На Nausicaa, babyblond, rose60 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.264
  Да не и го ставаш премногу длабоко у грло при орален?
   
  На PogbaPol, Андроген и SelinaKyle им се допаѓа ова.
 14. Андроген

  Андроген Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2016
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  72
  Dear "Cervix Destroyer" anonimendecko,
  Болката при актот се пренесува од физички и преоѓа во психички ефект.
  За тоа постојат лимитер-прстени за пенис.