1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојка ми се чувствува лошо после водење љубов

Дискусија во 'Секс' започната од anonimendecko, 6 јануари 2016.

  1. anonimendecko

    anonimendecko Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво луѓe. Во врска сум со девојка ми повеќе време и двајцата приметивме дека после односи таа се осеќа лошо. На лошо мислам -чувство на гадење, повраќање, грчење во стомакот, губење апетит. Овие симптоми траат и по цел ден после односот. Читав многу по други форуми и викаат дека е доста често ова.. пишуваат дека е можна појава на "осетлив стомак" поради удриањето на главата од пенисот во цервиксот од вагината при што кај некои жени се појавувала еден вид иритација што доведувала на такво чувство во стомакот. Друга причина би можела да бидат хормоните, поради големата возбуда и лачењето многу хормони (адреналин, серотонин, окситоцин и другите естрогени хормони) во текот на сексуалниот однос. И трета причина би била психичка. Осеќам дека не може да се опушти 100% дури и по неколку часа предигра и се стега за да не доживее оргазам како да чувстува страм од тоа, а истот така е и доста интровертна и емотивна личност. Исто во ова стресно време, нема некоја физичка активност(спорт) со што би го вадела стресот и би ги зајакнала телото. Прашањето ми е дали некоја од вас имала слична мака и дали имате најдено конкретно решени? Дали со текот на времето и со почести сексуални односи телото би се адаптирало на ова? Дали постои некоја поза со што дното на вагината нема да биде толку стимулирано? Дали е потребно да направи тестирање на хормони? фала однапред на одговорите :)
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па секако незнам зошто сте чекале до сега, да читате по форуми кој уште апла да ве исплашат, наместо да отидете на гинеколог, да го раскажете ова и да добиете понатамошни упаства.
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    За оваа прв пат слушам ..јас би ти рекла одма на доктор ..
     
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.300
    Пол:
    Женски
    Не сум слушнала за вакво нешто до сега... одма на доктор :)
     
  5. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Можно е да ѝ е психички, ако била некогаш сексуално малтретирана или ако е растена во многу религиозно семејство, па на сексот пред брак гледа како на грев. Можно е да има некои комплекси околу нејзиниот изглед. А можно е да е од неправилно дишење. Глава може да боли повеќе после секс ради неправилно дишење отколку пред.
     
    На Jenniffer, crazylady, Tinushka и 2 други им се допаѓа ова.
  6. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    И трите опции кои ги наведе се возможни, добро си се информирал. Кога го спомна губењето на апетит, најмногу ме навлече да помислам дека и е психички. Јас лично, имав слично чувство, но причината беше четврта. Чувствував одбивност, гадење, потиштеност... и после долго анализирање и работење на себе, заклучив дека сум асексуалка и раскинав со дечко ми. Но, асексуалноста е прилично ретка и искрено, не верувам дека тоа е случајот со девојка ти, туку дека е на психолошка база. Моја теорија е дека таа се чувствува виновно поради тоа што го правите и психата потсвесно му праќа сигнали на организмот за одбрана. А организмот се брани, кога ни испраќа симптоми (на лошење во случајов)-со тоа би приметиле дека нешто не е во ред со нас, и треба да обрнеме внимание. Ова е само моја теорија, може да сум далеку од вистината. Затоа, седни, и поразговарај долго со неа. Нека ти се отвори, сигурно има нешто што не ти кажува. Инаку ако продолжите вака, а таа ја сфати интимноста како мачење, не е во ред. Се надевам нешто од муабетов ќе ти се најде.
     
    На anakonda88 и joy1 им се допаѓа ова.
  7. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ispitajte xormoni i se sto e potrebo nedaj boze moze i poloso da bide,kolku porano tolku podobro
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Најубаво одете на доктор.Тука сите можеме да кажеме различно мислење па илјада лоши работи да ти поминат низ галава.Одете на доктор испитајте си убаво
     
  9. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Пробај да ја опуштиш скроз...
    Афродизјак + малку алкохол.
    Ако не ваља идете кај чика Докто! :)
     
  10. VivienLeigh

    VivienLeigh Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    10.091
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е од преголема возбуда, пеперутки во стомак итн
    Штом велиш дека таа самата не може да се опушти пред самиот чин, од што друго може да е, ако не од преголема возбуда. Можеш отворено да разговараш со неа, може и самата ќе ти признае дека е од возбуда.
    Ако не, правец доктор.
     
  11. Mlle

    Mlle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    256
    Луѓе ај не трескајте (извинете на израз) зелени, се осеќала криво психички потсвесно бла бла,нит сте психолози нит ништо. Дечко однеси си ја девојката на гинеколог подитно!!! За да може одма да се среди па да си уживате ко што треба :)
     
    На Dadusicka и rose60 им се допаѓа ова.
  12. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Може да е на психичка база. Мене мојата мајка знам премногу ме испрашуваше и без ме измачуваше за работи кои секако ме сум ги ни помислила на 11-12 год. Немој ова да ти направат , немој она. Ваму беше ли , што како. И мн полоши ствари.
    Сетоа тоа резултираше со повраќање ,тресење и сл . Башка дечко не си фатив до 17 , кога и да ми се пушташе некој јас проживував стресови . Ги избегнував машките , намерно де карав , бегав , повраќав ..се тресев. Никогаш неможеш да си во кожата на др. а траумите и те како имаат удел во целокупнипт живот. Јас ја разбирам девојката и немс потреба од гинеколог.
     
    На Nausicaa, babyblond, rose60 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Да не и го ставаш премногу длабоко у грло при орален?
     
    На PogbaPol, Андроген и SelinaKyle им се допаѓа ова.
  14. Андроген

    Андроген Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    72
    Dear "Cervix Destroyer" anonimendecko,
    Болката при актот се пренесува од физички и преоѓа во психички ефект.
    За тоа постојат лимитер-прстени за пенис.