Девојки, дали ја набавивте вашата LoveBox?

Дискусија во 'Секс' започната од Idonea, 12 јануари 2012.

 1. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  ова е новата must have работа за во вашата ташна.
  Веќе неколку недели го гледам новиот изум на durex низ маркетите, и мноооогу ми се допаѓа!
  Се работи за Durex Love Box - метална кутија за кондоми со girly принтови. Според она што го прочитав, пакуањето содржи 3 кондоми.

  Која е Вашата омилена кутија? Kоја ја купивте? Јас решив да ги соберам сите,преслатки ми се :lol:

  Инаку, првичната идеја им е одлична - да почнат и жените да купуваат кондоми! Еве ви слика :* :* :*
   

  Прикачени фајлови:

  На Lolo5 и ivce2000 им се допаѓа ова.
 2. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  5.941
  Пол:
  Женски
  Овие одамна ги имаше по маркетите, па мислам ги снема едно време. Тогаш купивме неколку за кеиф, ми беа интересни, ама сепак кутиите не можат да се користат понатаму(или барем мене ми е глупо), со ситни букви си пишува Дурекс, а и сите ги познаваат, внуците мои се тегнеа во еден маркет да им купам од тие бонбони :lol: .
   
  На Lolo5, sweet25 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 3. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.025
  Јас имам, преубави се кутивчињата...Сега секогаш кога ќе купам презервативи ги отварам и ги ставам внатре. Ако добро ги притиснеш и 5 можат да се стават :rofl:
   
 4. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Во право си minnie, навистина пишува дурекс , ама премали се буквите, па мислам дека може да помине :D Можеби поголем проблем е што се препознатливи, ама сметам дека веќе не е табу девојка да носи кондоми во себе... а и подобро една lovebox да ми падне кога ќе ми се истури ташната на јавно место, отколку 3 кондоми :$


  Dazzle , 5 ?? :o :D Нема ли да се отвори кутијата од толку кондоми?
   
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Раскрстив јас со такви глупости одамна. :wasntme: :D
   
 6. O.Mally

  O.Mally Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
  И каде ги има :D :$?
   
 7. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.025

  Нее, кутивчето нема шанси да се отвори, пробај ќе видиш :lol:
   
 8. ivce2000

  ivce2000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  баш се штосни, а каде ги има да се купат ?
  :D ова ќе биде добар поклон за роденден
   
  На Lolo5 и Saraa им се допаѓа ова.
 9. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023
  Навистина се интересни.. само ние не користиме кондоми, па за жал ќе си останам без кутивче :?: или пак може чисто за ќејф да си купам, па да чувам накит во нив :lol:
   
  На Lolo5 и cucii...ii им се допаѓа ова.
 10. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Малечки се, можеби некој поситен накит. Ги има скоро секаде, по маркетите, по бензиски... очината убаво отворени и нема да ги пропуштите ;) И ве чекам да пишете која ја купивте :) btw 16 дезени биле.. тоа денес го научив гуглајќи :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Dazzle не е убаво да ги туткаш 5 во мало кутивче. Читав и дека не е добро во новчаник да се носат зошто може да се оштети.
  Инаку не, за жал сеуште немам такво :( :D
   
 12. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  75
  да 16 дезени се ама кај нас ги има овие што ти ги стави на сликата во првиот пост, ги имаме повеќето купено меутоа сега кога ги видов ми текна дека појма немам каде ги имам ставено :D а баш се штосни и ги чував размислувајќи за што можам да ги искористам хД ги има секаде каде што можиш да набавиш презервативи единствено нешто што варира е цената јас ги земав од веро се случувало и за 99 да ги земам и за повеќе од 120 кога-како сепак кога ќе и’ го имаш ќеифот на кутијата нема врска цената :lol: :lol: :inlove:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  Планирам да си купам, мнпгу интересно ми изгледаат и знам дека ќе имам “проблем’’ да се одлучам која попрво! :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.653
  Допаѓања:
  58.582
  :rofl:

  Еднаш кога купував во Веро, овие беа ставени на каса. Такви шаренки, мислиш бонбончиња, ти иде да си ги купиш и да си ги отвориш сам од мерак. Мислам апла дека пишува на нив Дурекс, на кутијата. На едно мало девојче му се бендисаа, си одбра дури и кутиче. И кога запна, да купиме та да купиме. Луѓево му беа баба и дедо, и не знаеја што е тоа, отпосле прочитаа и женава вика... ,,Бог да чува, овие не се чуваат вака на отворено,,. :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Eпа фемки, јас си ја набавив мојата прва lovebox :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: преееееубавка е! Еве ја

  Како што гледате дури и не пишува дурекс на нив, само со ситни буквички пишува lovebox. ама и за тоа да го прочиташ ти требаат доообри наочари (ова дека не пишува ви велам откако ќе ја распакувате кутијата)
   

  Прикачени фајлови:

  • P9172853.JPG
   P9172853.JPG
   Големина на фајлот:
   306,4 KB
   Прегледи:
   435
  • P9172860.JPG
   P9172860.JPG
   Големина на фајлот:
   354,6 KB
   Прегледи:
   434
  На Lolo5, MonnaSi, Lepaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Многу се слатки, преубави шари имаат. :) А и корисни се, така што во најскоро време морам да си набавам барем една.
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100

  Без проблем собира 5 внатре ;) Инаку не е добро ако подолго време се носат во новчаник, ама ако брзо ти се трошат нема гајле :D

  Инаку да, ми ја набави дечко ми.
   
 18. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  5.941
  Пол:
  Женски
  Исто. Ги купивме од кеиф (иако ги искористивме и кондомите, да не се за џабе :lol: ) и сакав да си чувам делови за накит во нив, ама ете препознатливи се, и глупо ми е.
  Во право си, ама јас не се доискажав. Сакав да кажам мојот план беше да ги користам за делови од накит или нешто слично, ама поради препознатливоста ми е глупаво да ги вадам пред се и секој, се разбираме, нели :lol: . Инаку кога веќе користите кондоми, да, многу поубаво е да ги чувате во овие кутивчиња, ем се заштитени, ем изгледа посимпатично.
  Само тоа со 5 кондоми и мене не ми се допаѓа и мислам дека може да пукне кесичето од кондомот, а тоа значи дека повеќе не треба да се употребува. Подобро би било помалку, ама посигурно, како и да е, сигурно не ви требаат 5 кондоми на едно излегување :P
  Пишува од позади на кутијата
   
 19. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Ух јас немам ама одличен порадок е и за другарките..
   
  На Idonea му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  А кои кондоми ги има внатре? Мислам нормално Durex, ама си бираш (под)вид или :^) :$ Ги имам видено уште одамна во продавница, а и другар ми си користеше како пепељара :D но не сум помислила да купам иако се стварно преслатки. И на мене и на мојот партнер ни одговараат само Extra Safe, така да ако не се тие ќе треба да поминат неискористени кондомчињата, чисто ради кутивчето :P