1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки на познатите спортисти

Дискусија во 'Спорт' започната од BlackSwan5, 19 декември 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Не знаев каде да ја ставам темата,ако не одговара префрлете ја.
  Овде може да коментирате за девојките на познатите фудбалери,тенисери,кошаркари...

  Ирина Шејк.Руски топ модел и девојка на Кристијано Роналдо.
  Мене ми е многу убава и згодна.Само тој гласот и е некако чуден и не ми оди со нејзиниот изглед.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Со Роналдо ми се многу убав пар.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Сара Карбонеро.Шпански спортски новинар и девојка на Икер Касиљас.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Преубави ми се со Икер.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Фамозниот бакнеж од светското првенство
  [​IMG]

  Каролин Селико,жена на Рикардо Кака.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Нагоре Арамбуру,жена на Чаби Алонсо.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А оваа жена му на Фернандо Торес ич не ми се допаѓа.Не се пар,он е превисок за неа.
  [​IMG]
   
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Најубави ми се Каролин и Кака и Сара и Икер. Зрачат.
  Не ми се допаѓаат Бекам и Викторија, гледам не си ги ставила. Всушност маж и жена се де. :)

  [​IMG]
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  на мене најубава ми е Андријана Лима сопруга на српскиот кошаркар Марко Јариќ
   
 4. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Brooklyn Decker-жената на тенисерот Енди Родик,мене лично ми е многу симпатична,а и згодна е.... :)


  Еве ги заедно
   

  Прикачени фајлови:

 5. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Antonella Rocuzzo девојката на Меси
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Lara Alvarez девојката на Серхио Рамос
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Malena Costa девојка на Пујол
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Daniella Semaan девојка на Фабрегас
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Ilary Blasi жена на Франческо Тоти
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sylvie Van Der Vaart
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Ana3567, mileystar и Fallin-ForHisSmile им се допаѓа ова.
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Novak Djokovic , Jelena Ristic
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На rossonerka и Srekicka им се допаѓа ова.
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Како бре Меси и Пујол такви женски фатиле :^) :x .
   
  На ani22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  Барбара Берлускони ќерка на Силвио и девојка на Александре Пато :)
   

  Прикачени фајлови:

  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Габриел Јунион му е девојка на Двејн Вејд.
  А мене она ми е перверзија. :devil:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Девојката на Шекил О'Нил..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  :o :o
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Колку ми се само совршени парот Малдини.
  Adriana Fossa има 43, скоро 44 години.
  Пар кој опстојува 20сетина години без скандали.
  Имаат две дечиња.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Trendafilka, sadangel, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 12. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  На Џокович жената убава ми е , слатка [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Сопругата на Пеп Гвардиола
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Сопругата на Мурињо
  [​IMG][​IMG][​IMG]


  Девојката на Бастијан Швајнштајгер
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Девојката на Балотели
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Сопругата на Снајдер
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]  Девојката на Де Геа
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Девојката на Сами Кедира
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Девојката на Озил
  [​IMG][​IMG]
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Секој со свој вкус, ама Меси е кока кола за женска му бе гррррда една, а за Алексис Санчез девојката да не зборам. Слични ми се такви двете, емо шишкици :emo: Доста перверзно изгледаат Швајнштајгер и девојката :lol: :tmi: Има секакви парови, нема што :lol:

  Најубавите, Пике и Шакира :)
  [​IMG]
  [​IMG]

  Боатенг и Мелиса Сата
  [​IMG]

  Робен и сопругата Бернадиен Ајлерт
  [​IMG]

  Ибра и сопругата Хелена Сегер
  [​IMG]

  Нани и Даниела Матринс
  [​IMG]

  Марио Гомез и Силвија Мајхел
  [​IMG]

  Џо Кол и Карли Цукер
  [​IMG]

  Немања Видиќ и Ана (кај го фати...)
  [​IMG]

  Торес и Олала Домингез
  [​IMG]

  Стивен Жерард и Алекс Куран
  [​IMG]

  Марко Јариќ и Адријана Лима (кај ја фати :tmi: )
  [​IMG]

  Диего Форлан и девојката Заира Нара (и ти кај ја фати брее)
  [​IMG]

  На Иниеста девојката не би да ја прикажувам во мојов пост :tmi: жена му на Жерард ко од порнич некој да е излезена ми е.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми одговараат Меси и девојката. Згодничка е, не е толку лоша.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Туку кај Пујол успеал да ја фати неговата девојка(сега веќе изгледа бивша му е, Кикица наш замешал прсти таму, си ја одвел дома од некоја дискотека :lol: )


  Еве ја на Иниеста
  [​IMG][​IMG]
   
  На Ana3567, orchid28 и mileystar им се допаѓа ова.
 16. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  И мене ми е симпатична на Меси женската. Не ми се допаѓа на Мурињо жена му, он е дека дека поубав од неа. Бастијан и женска му се секси пар :) . Сами Кедира не знам како упецал таква женска, малку ми е грдичок во фацата ама вака е згоден. Пике и Шакира не ми се допаѓаат мене како пар, и двајцата ми се лигави и антипатични. А што и фали на жената на Стивен Жерард, баш е убава.

  А кога го гледав Пујол со женска му (или бивша) на таа сликата. Муабетот е како погоди кој е милионер на сликата :lol: .
  Џон Тери и жена му.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Како кепец ми е, а он висок, згоден. Разбирам зошто шарал од страна :lol: .
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Khloe and Lamar, bitches!
  :D
  Мене они ми се убедливо најомилени.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А ова Шрекчево... штом он си најде женичка, за сите има надеж.
  Wayne Rooney and Coleen
  И она реално не е лепотица, ама па за него, пффф...
  [​IMG]
  [​IMG]

  Alena Seredova жената на Buffon
  [​IMG]

  Дали навистина Линда Евангелиста му е/била жена/женска на Бартез?
  :tmi: :o :o
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Justice му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Одозгоре ја варал со проститутка :puke: . Место да си седи мирен, он каков е а си нашол колку-толку симпатична жена.

  Еве уште еден бивши пар Ешли Кол и Шерил Кол. Не знам каде му бил паметот на Ешли кога ја изневерил. Овие англичаните сите швалеришта :tmi: :D .

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Cheryl Cole's Relationship Status: Single, John Terry Likes This :P :rofl: :rofl: :rofl:


  [​IMG]

  |(

  Остајте тоа, а Кириленко бе? Да не го заборавиме :D и пак ке речам кај ја фати, па и ја ожени...Маша Лопатова :rofl:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Peter Crouch, Abbey Clancy
  [​IMG]
  [​IMG]

  Christian Vieri, Melissa Satta
  [​IMG]
  [​IMG]

  Диего Форлан , Заина Нара
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бернардо Коради ( Удинезе), Елена Сантарели
  [​IMG]
  [​IMG]

  Џиџи Буфон , Алена Середова
  [​IMG]
  [​IMG]

  Франческо Тоти,Илари Бласи
  [​IMG]
  [​IMG]

  Филип и Клаудија Лам
  [​IMG]

  Robin van Persie & Bouchra van Persie
  [​IMG]

  Швајнештајгер и Сара Бранднер
  [​IMG]

  Лукас Подолски,Моника Пухалски
  [​IMG]
  [​IMG]

  Весли Снајдер,Јоланта Кабо ван Касберген
  [​IMG]

  Thomas i Lisa Müller
  [​IMG]

  Marcell Jansen,Jaqueline
  [​IMG]
  [​IMG]

  Mesut Özil,Anna Maria Lagerblom
  [​IMG]

  Марио & Силвија Гомез
  [​IMG]
  [​IMG]

  Miroslav Klose i Sylwia
  [​IMG]

  Марко Марин и Катарина
  [​IMG]

  Дел Пиеро и Соња Аморусо
  [​IMG]

  Ешли Кол,Ени Купер
  [​IMG]
  [​IMG]

  Sami Khedira – Lena Gercke
  [​IMG]

  Raul Albiol – Alicia Roig
  [​IMG]

  Gonzalo Higuain – Soledad Fandino
  [​IMG]
  [​IMG]

  Fernando Gago – Luli Fernandez
  [​IMG]
  [​IMG]