1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки со облини (curvy girls)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elence93, 16 март 2012.

 1. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  5.105
  Пол:
  Женски
  Бидејќи се ближат полуматури, матури, апсолвентски, свадби и слично, тешко е да се најде облека (особено фустани) што ќе стојат добро на девојките со облини, нема да изгледаат вулгарно, а истовремено ќе бидат секси, впечатливи и убави. Ако може слики со предлози, да си помогнеме малце :)
   
 2. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StylishGirl135

  StylishGirl135 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  16
  Оваа... :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • nm.jpg
   nm.jpg
   Големина на фајлот:
   277,1 KB
   Прегледи:
   711
 5. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  5.855
  барем поубавки се од "коските" (нека не се навреди некој) да има машкото што да фати...да му се исполни раката :lol: :lol:
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900