1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојчиња кои "си го бараат".

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AnaKlarc, 10 септември 2016.

 1. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Често ја слушаме оваа фраза за некој девојчиња, кога оправдано кога не. Дали вие сте се сретнале со некој ваков случај каде девојчиња малолетни или не провоцираат намерно, се пуштаат на постари или прават некој нешта што на вас на крај памет не ви доаѓаат?
  пр. Јас немам нешто да наведам некој случај кој ретко се случува туку секојдневно. Еве моја школска ја приметив скорото си ја спушта блузата а со рацете си ги поткрева градите и се слика.

  Се извинувам ако веќе има ваква тема.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.630
  Допаѓања:
  73.165
  Пол:
  Женски
  Ги има со лопата да ги ринеш. Ај некои имаат големи гради и им се познаваат на сликите на фб или инстаграм што ги редат, ама намерно да се пучи и газот да си го слика... е тоа веќе е навистина ,,си го бара''. Значи селфи пред огледало, свртена со газот, да се види колку и е голем (некои кичмата ќе си ја искршат за да им излезе демек голем).
  Ај тие, ами оние па во реалноста што се упикуваат на постари...или на женети или на зафатени мажи.
  Некои повеќе се голи отколку облечени а после се чудат зошто машките не ги сфаќаат озбилно и ги сакаат само за провод.
   
  На Luna91, ♡BuBaLe♡, Sashko1992 и 22 други им се допаѓа ова.
 3. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  Како и да се сликаат, што и да прават, никогаш не би го искоритила терминот „си го бараат’’. Токму заради тоа што е користен да ги оправдува луѓето кои силуваат и малтретираат.
  Што ли си бараат, се прашувам? (facepalm)
  Нејзина работа е како ќе се слика, како ќе се облекува и дали ќе провоцира. Нејзино тело, нејзин живот.
  Па дури и да се додворува на женети мажи - ако нешто меѓу нив се случи само половина од вината е нејзина.
   
  На Trxmx, AnastasiaWinter, calliope и 39 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.136
  Допаѓања:
  152.633
  Пол:
  Женски
  Како и да се сликаат, како и да се облекуваат, треба да си болен да посегниш по некој кој јасно ќе ти кажи „не“ и да, секој кој со оваа изрека дозволува силување ... ноу комент. Таму нека ви е, сепак никој не си знајме шо не чека.
   
  На kim.k, angelche16, Sanjichka007 и 13 други им се допаѓа ова.
 5. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.432
  Допаѓања:
  19.922
  Не, ниедна девојка не „си го бара“!!! Аман (facepalm)
   
  На GirlLove, Згодно Момче, Summerlover и 33 други им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Si go balaat macolot i kje si go dobiat ako e raspolozhen macolot a najchesto ima eden ton napalenkovci sho i gs bi dale za da i go dadat na devojcheto koe si go bara svoeto taka da mozhat da si se najdat.
  Mene iskreno takvi attention whores ne mi trebaat vo zhivotot....


  P.S: VNIMANIE si baraat , sve drugo e sporedno. ;)
   
  На eloves и fallenangel им се допаѓа ова.
 7. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  А тие напаленковци не си го бараат? :)
   
  На GirlLove, EminemsGirl, ku4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 8. ivory

  ivory Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Па си го бараат со тоа што знаат дека машките кај нас се толкави сељаци и одма ќе им се пуштаат, знаат дека машките тоа чекаат да видат некоја таква. Си го бараат затоа што кога некој таков ќе им се пушта, тие не го одбиваат туку ја продолжуваат играта, тоа колку што знам е свесно барање. Нема ништо да им се случи ако се сликаат нормално.
   
  На Pamela Daisy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки

  Ti vikam i zadnikot bi si go dale na veresia za da se najdat na pol pat.
  Sega doagjame do diskutabilen moment: mozhebi samo vo nivnata glava e toa taka.
  Kako i da e mnogu poochigledno e koga devojka ja ima raskopchano koshulata nego mashko. :)
   
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Од фразава и фактот дека се ближи 2017, а истата уште се употребува - коса на глава ми се крева искрено. (facepalm)
  Едно е да не оправдуваш за твои принципи недолично облекување/однесување (посебно за особи на пониска малолетна возраст), а сосема друго е заостанатово размислување и згрозувачките оправдувања со било што на такви изопачени намери.
  Не постојат девојчиња што „си го бараат“ она на што се алудира со простиве ставови!
   
  На Згодно Момче, MayDiamonds, ku4ence и 21 други им се допаѓа ова.
 11. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  Шо сами си бараат ? Пенис? Ќотек ? Силување ? Доста веќе бе луѓе..Воа ме потсетува на тоа;ја силуваа оти носеше штикли/минич.
  А и каква е ваа дискриминација мажот да може да "провоцира" жената не ?
   
  На GirlLove, Samomarija.056, EminemsGirl и 18 други им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.136
  Допаѓања:
  152.633
  Пол:
  Женски
  И никој не вели „глупи дечки, прат се и сешто на девојчињата“, туку си се помирваме дека се сељаци и место они да не се такви, другите нека се менваат. (y) |(
   
  На ku4ence, blueeparadise, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.882
  Постојат и тоа како. Не знам зошто алудираш на силување, јас колку што разбрав се збори за девојки и жени кои вистина си бараат, само не со зборови туку со гестови, исто и облеката ја користат да привлечат машко за секс. Претпоставувам темата не е отворена за болни умови кои силуваат девојки оти кратко носеле, туку за начинот на кој некои од нив го добиваат тоа што го сакаат. Или јас сум разбрала погрешно?
   
  На Luna91, donna.17, Offspring и 5 други им се допаѓа ова.
 14. ivory

  ivory Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Значи според тебе некоја која е излезена скоро гола и кога ќе дојде некој да и се пушта, а таа не го одбива, значи дека не си го бара? Никој не збори за тоа дека треба да се силуваат сите што носат кратко, туку тие што носат кратко не им смета кога некој ќе им се пушта, ќе ги фаќа и слично, или со други зборови, си го бараат.
   
  На Sashko1992, Bitter-Sweet, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Postojat!!!!
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Kolku shto znam, koga velime deka nekoj si go baral, znachi deka mu se sluchilo neshto losho ili neprijatno kako posledica na negova postapka. Si go baram, ako pochnam da napagjam random lugje so boksovi, shamari i kloci.
  Mnogu e prosto koga ja povrzuvate frazata so seks.
   
  Последна измена: 10 септември 2016
  На Priroden, crimson, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.314
  Допаѓања:
  31.328
  21 век, женски форум, оторање тема од страна на жена :

  Девојчиња кои си го бараат !!!

  Инаку, целосната реченица гласи ,, Девојчиња кои си го бараат курот ,,.

  Епа ,за да не се чуствувате виновни ако некој некогаш ве силува оти сте носеле минич ( оти автоматски си го барате ), а вие всушност барате само внимание, било какво и да е, еве вака...

  Барање на курот се искажува преку изразите ,, Дај ми го,, , ,, Имај секс со мене ,, , ако му го зграбиш, ако почнеш да му се облакаш и да се трљаш од него...

  А ако се сликаш или шеташ напрчена, полугола, гола, или пак многу флертуваш, значи сакаш внимание, ама не и кур од СИТЕ , туку од поединец...Ама затоа ако некој те силува, ќе рече дека се чуствувал сексуално возбуден од тебе, тоа е твоја грешка , си го испровоцирала некако, што не си излегла у була, значи си го бараш...

  И да, само мажот смее да има сексуални нагони, а жената си го бара...Сепак, она е само жива кукла на дување, за тој да си прави мерак на долниот...

  И да, жените на Балканов си го бараат...целиот општествен напредок назад, оти само со понижување на други жени, и понижување од мажите, се чуствуваат вредни...Жално.
   
  На Nikinena, Trxmx, Valentina.Vaki и 28 други им се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
 20. ivory

  ivory Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Ај кажи ми што сака некоја која не го одбива некојси кој дошол да ја ќари за една ноќ само затоа што е гола? Сака шах да игра или сака секс да има со него па затоа не го одбива?
  Гледам иначе низ Швајцарија и Германија жените голи шетаат дека напредни се. Не викам дека не сме заостанати на Балканов, ама такво шетање е непристојно верувала или не па дури и за жените од запад. Ние немаме срам, затоа така шетаат, е сега прашањето е дали некоја која не дава отпор на некој напален си го бара?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.