1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деколте

Дискусија во 'Мода и стил' започната од crazylady, 23 октомври 2012.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.130
  Допаѓања:
  8.178
  Какво деколте повеќе преферирате, отворено, затворено, полуотворено ?
  Ако не носите, образложете зошто не ?
  Јас носам зависи од пригодата, за вечерно излегување знам да облечам нешто потворено, а за на факултет не би се осмелила.

  Еве неколку што мене ми се допаѓаат:
   

  Прикачени фајлови:

 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.130
  Допаѓања:
  8.178

  Прикачени фајлови:

 3. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  3.267
  Пол:
  Женски
  Многу ми е чудно кога ќе облечам фустан или блуза со деколте. Нонстоп го дигам фустанот или блузата. Никако не можам да се осудам да облечам нешто малце поразголено, а сите ми велат дека треба да се дотерувам малце повише за моите години. :$ Нонстоп си мислам дека сите би зјапале во мене, можда и затоа што сум преокупирана со нивната големина т.е имам втерано во главата дека ми се огромни другарките, а не се.
  Еве што никогаш не би облекла. Нема да ми личи и + би си умрела од срам, а не е дека сум нешто конзервативно настроена. Секоја чест на тие што успеваат, јас неможам, паметот ќе ми биде во нив. :x

  Одовде би можела првите четири некаде. :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Затворено во зима,а во лето полу отворено. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
   
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.130
  Допаѓања:
  8.178
  Првото многу ми се допаѓа, а второто ми делува многу ефтино. :tmi:
   

  Прикачени фајлови:

  • dekolte3.jpg
   dekolte3.jpg
   Големина на фајлот:
   61,1 KB
   Прегледи:
   250
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Отворено носам најчесто ♥
   
  На Maca_<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  [​IMG]
  вакво најчесто...
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Не сакам деколте. Не сакам тој дел од телото да го истакнувам.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.