1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Декорации за маси

Дискусија во 'Канта' започната од Emma89, 27 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  426
  Не успеав да најдам ваква тема, ако ја имам промашено тогаш нека се затвори :)

  Она што најпрво паѓа во очи на гостите е поставеноста на масата, декорациите, храната и тн. Знаеме дека колку е поубаво суредена и декорирана толку повеќе остава впечаток. Би сакала тука да споделуваме декорации за маси, за храна и слично.

  Воедно од тука и да прашам... ми се ближи роденден па сакав дома да направам како коктел забава со шведска маса, па добредојдени ми се идеи за декорирање на масата и храната.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.932
  Допаѓања:
  66.080
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.