1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Делови од вашиот дом (преку слики)

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 8 ноември 2013.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Најпрво, ако темава не поттикнува дискусија канта и клуч, не се лутам, нема да ми биде прва. :*

  Здраво, феминки! :hai:
  Се одлучив да отворам тема за слики од вашиот дом. Ме интересира како ги декорирате и како ги уредувате. :)
  Еве го мојот:

  Тоа ми е омилен дел за седење. Ми ги трга мислите и гледам надвор. :D

  Па, што велите?

  П.С.
  Семејството ми е заинтересирано во уметност и затоа имаме толку многу слики, тоа мене ми се допаѓа. :D

  Можете да критикувате ако сакате.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF8776.JPG
   DSCF8776.JPG
   Големина на фајлот:
   258,6 KB
   Прегледи:
   1.952
  На blonde_supergirl, theowndemon, boomsleng и 28 други им се допаѓа ова.
 2. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  9.083
  Пол:
  Женски
  ^ Местенцево што си го сликала е ептен добро! Дефинитивно можам да кажам одлично искористен простор. Иако малецок, не останал празен. Погледот на сликава изгледа неверојатно добро, претпоставувам во живо е уште подобар.
  Ми се свиѓа темава, дефинитивно може да се видат и споделат убаво уредени простори, наши лични и да послужат за инспирација ;)
   
  На a.c.k.a и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 3. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Papillion местенцево премногу ми се свиѓа,си седиш и си гледаш надвор,погледот сигурно е прекрасен :mm: , јас ќе сликнам некоја просторија но понатаму :D
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Бога ми да. :)
  Го гледам Рамстор, топлификацијата, долу има паркче и така. Кога дојде другарка ми на гости се зафркававме т.е гледавме убај момци. :lol:
  Кога ќе ги префрлам сликите на компјутер ќе ви ја покажам детската соба. Таа ми е со поглед кон Водно. Исто така од таму ми доаѓа планински воздух.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Папилон прекрасно многу убаво ми се допаѓа :)
  Претпоставувам уживаш тука :)
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Епа не уживам баш…
  Повеќе би уживала во новата куќа. :)
   
 7. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  9.083
  Пол:
  Женски
  Има некој друг храбар да сподели слика од домче? Јас би сакала, ама па немам нешто спектакуларно дома хахаха.. Еве го мојот поглед од прозор, иако сликава е од кров сликана, ама кон ова си гледам :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 0.jpg
   0.jpg
   Големина на фајлот:
   54,9 KB
   Прегледи:
   1.302
  На Nausicaa, irenna, mims-89 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Предлагам темава да оди во скриено катче да не можат сите да ги гледаат сликите :lol:
   
  На Arthur, Perdedorita, eloves и 8 други им се допаѓа ова.
 9. An.a

  An.a Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Прекрасно место!
  И јас би сликала али не можам сега..:)
  Мојата децка е на третиот спрат и има прекрасен поглед.:)
   
  На Papillon.Papi и LittlePinky им се допаѓа ова.
 10. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  21.916
  Пол:
  Женски
  Папилон, се гледа дека уметници живеат во станов, не само поради сликите. Колку е некако убаво и идилично, а во исто време и практично и економично искористен простор. Масата крај прозорецот, право катче за мечтаење и фантазирање. :)
   
  На Arthur, Ana Marija 1, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 12. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  интересна тема ,жално што не е активна
   
  На galapce, Lady Phoenix и LittlePinky им се допаѓа ова.
 13. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  11.604
  Слика од мојата кујна:

  imageedit_9_6058045994.jpg
   
  На resenska, hermosa, alexa_dimoska и 66 други им се допаѓа ова.
 14. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
 15. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Eve edna slika i od mojata kujna pa ovie denovi ke sliknam i nekoi drugi delovi od stanot:) ImageHandler-1.jpg
   
  На hermosa, Arthur, victoria и 60 други им се допаѓа ова.
 16. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.410
  Допаѓања:
  267.389
  Во соодветните теми ги имам постирано бебешката соба
  http://forum.femina.mk/threads/Бебешка-соба.14619/page-6
  и спалната соба
  http://forum.femina.mk/threads/Стручни-совети-од-архитектки.15564/page-22
  Трпезариската и масата во кујна сум ги сликнала веќе во за во фемина инстаграм

  Најомилен ми е инаку делот каде лустерот виси на среде трпезариската маса
  2015-09-10 10.35.44-1.jpg
   
  На Rose96, SofiMar_, vitamina и 27 други им се допаѓа ова.
 17. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Еве ми ја трпезаријата:

  [​IMG]

  И од блиску лустерот кој ни е заедничка љубов со саканиот.

  [​IMG]
   
  На Anacid, Elen4e_sonce, vitamina и 62 други им се допаѓа ова.
 18. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  Ова на ѕидот во кујната бело стакло е? Како си задоволна, лесно е за одржување?
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1471296248541.jpg
  Спaлнaтa
   
  На vitamina, Quuen, DVAANGELA и 16 други им се допаѓа ова.
 20. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  20160814_143518.jpg 20160811_150127.jpg image-0-02-01-59012bd61911a5bcfdc0e4bc72874f7f879adc869821fdd77c2dad99f25108e6-V.jpg 20160817_115941.jpg
  <3 <3 домот ми е крем со кафеаво, од секогаш сум ја сакала таа комбинација .
   
  На Arthur, Belabelinakinder, victoria и 25 други им се допаѓа ова.