1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деми Ловато (Demi Lovato)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од supergirl22, 2 јули 2012.

 1. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Што мислат другите за Деми Ловато ме интересира, мене ми е супер, иако некои ја нејќат за другарството со Селена Гомез (и Селена ми е суппп) мислите ли дека не ја заслужува темава или пак... ваѓе мислење за неа ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • dfdsf.jpeg
   dfdsf.jpeg
   Големина на фајлот:
   5,8 KB
   Прегледи:
   467
  На Lovatic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Ја обожавам Деми , немам зборови како да ја опишам ,прекрасна , добра , хумана , забавна , мила .... !
  Со еден збор СОВРШЕНА! :lol: :inlove: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Lovatic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefanidemi

  stefanidemi Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Aw... Обожавам ја...уште да можам да бидам блиску до неа.. Слушнете ја нејзината песна Give your heart a break i Skyscraper и веднаш ке се вљубите вонејзиниот глас.. За другите песни воопшто да не зборувам ПЕРФЕКТ е !!
   
  На Eli.Malik му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми е грда,груба фаца има некако. За музика неможам да кажам,пошто не ја ни заслушав убаво.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Деми никогаш не сум ја слушала а и нема да ја слушам зашто не ми се баш убави песните од неа.Иначе убава е и убаво се облекува :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  682
  Многу ја сакам Деми убава,мила,убав глас сите песни и се супер! :)
   
  На Lovatic му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lovatic

  Lovatic Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Хејтери секогаш ќе има.... but who cares?
  Ја здоболе што мислат за неа...толку има проживеано уште да обрнува внимание на необразовани неандрталци..е не бива!
  Срцка е <3 еве нешто најново од неа..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И нешто што ме насмеа..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  ДЕМИ Е НАЈДОБРА ВО СЕ!И СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ.
   
 9. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.755
  Пол:
  Женски
 10. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Го обожавам нејзиниот стил..прекрасна ми е,убава насмевка ми има и суппер жири е :*
  Не ја слушам редовно но знам неколку песни... омилената еве ја...

  http://www.youtube.com/watch?v=1zfzka5VwRc
   
 11. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Мое мислење: Има убави веѓи...
   
 12. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Па со оглед на што се денес е актуелно на музичката сцена Деми ми е повеќе од добра, ОК е во живо + е доста мила ..
  Не и ги знам сите песни, но од тие што ги знам омилени ми се For the love of a daughter, Fix a heart i Lightweight, но и другите не и се лоши :)
  http://www.youtube.com/watch?v=6zwwy6EOOOc
  http://www.youtube.com/watch?v=oOZLdTKtB1s
  http://www.youtube.com/watch?v=8MTFJoGwoAw
  http://www.youtube.com/watch?v=Mo64QgPSpf0
  http://www.youtube.com/watch?v=kltb69QI0j0
   
 13. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа ! :emo: :emo: :emo:
   
 14. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  926
  Пол:
  Женски
  Срцка е,убава,убав глас,мила....
  Нај песни и се:
  Give your heart a break :)
  Skyscraper :)
  Heart attack :)
   
 15. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Мое мислење:
  совршена е ептен ја сакам :inlove:
   
 16. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Не е којзнае што, ама има убави песни и убава е :)
   
 17. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  676
  преубава е , преубав глас и изглед, сите песни и ги обожавам :inlove:
   
 18. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.156
  Допаѓања:
  44.562
  Пол:
  Женски
 19. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  9.082
  Пол:
  Женски
  Сега ми бидна нешто многу убава,знае да си пее само да пееше друг вид на песни поубаво ке беше :)
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Убава е има и добри песни