1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денешните луѓе над 30 години

Дискусија во 'Психологија' започната од Sejfullai, 16 август 2019.

 1. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  14.763
  Пол:
  Женски
  Видов тема ,,Денешната младина”, па си велам зошто да нема и ваква? :)
   
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  8.013
  Допаѓања:
  92.655
  И што да пишеме?
   
  На Billy Idol, dunika, WildMk и 10 други им се допаѓа ова.
 3. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  6.384
  Допаѓања:
  87.201
  :D
  Ќе си легнам,над 30 сум|-)
   
  На melnicanecot, dunika, TeddyGrey и 4 други им се допаѓа ова.
 4. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  842
  Пол:
  Женски
  ==
  Ама пак стварно... :?::rofl:
   
  На Tajnaotrovna, TeddyGrey, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Се многу кул. Се понашаат како 23 години. Ама пак се фини. Ги сакам. Ми се свиѓаат. Ми оди муабет со нив. Привлечни луѓе, нема што. Не сакаат многу обврски, онака ради реда да се "мавта" со некој/а.
  Доста е.
   
  На dunika, TeddyGrey, popeto и 7 други им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Они се исто така Омладина, немој да ги двоиш.
   
  На Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
 7. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  6.447
  Пол:
  Женски
  И што прават овие ? Баш ме интересираат мислења, во оваа група сум :)
   
  На WildMk и marlonbrando69 им се допаѓа ова.
 8. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Машки
  Ova povece mi lici na retardirani i nedozreani otkolku na kul.
   
  На eliesaab, TeddyGrey, Kimberly11 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Веројатно жалат што не се веќе во 20-ти. Јас кога ќе наполнам 30 ќе си потпукнам малку од мака. А 30 и не е страшно, има многу полошо.
   
  На sj *O*, Kitten, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  За мене тоа е кул, мислам ти се молам. Тоа се луѓе кај што се наоѓаат во цутот на младоста.
   
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Мажи над 30 се обично посекси од мажи во 20-ти, though.
   
  На kikin, WildMk, Feminka22 и 17 други им се допаѓа ова.
 12. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Дааа:inlove::inlove:
   
  На fana, sj *O*, marlonbrando69 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Сум напишала мажи во 20-ти :D:D
   
 14. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Машки
  Mazite nad trieset se vo prosek so pivski stomak i procelaveni
   
  На melnicanecot и elimkd им се допаѓа ова.
 15. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Зависит, имат и такви убави, паметни, интелегенција на ниво и секако поголемо искуство.
   
  На Yeti 2, WildMk, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Нив не ги ни загледувам за да забележам од ликот колку години имаат.
   
  На sj *O*, Shmizla94 и Sejfullai им се допаѓа ова.
 17. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.510
  Допаѓања:
  33.866
  Пол:
  Женски
  И најчесто можат да се најдат на малите екрани
   
  На sj *O* и La.loca им се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Како да не сте виделе пивски стомак на машки особи во 20-ти. Некои тинејџери го имаат. Годините на крај ќе го земат данокот, ама во меѓувреме не се пресудни за убав и привлечен физички изглед. Треба грижа и негуваност.
   
  На sj *O*, Shmizla94, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  842
  Пол:
  Женски
  ---
  лелее немој така.... па според мене само највеќе 30% се такви ...

  ==
  многу убаво кажано!
   
  Последна измена од модератор: 17 август 2019
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Машки
  Lugjeto koi ne mozad da go vidat svetot vo sebe uste najmalku mozat da se vidat sebesi vo svetot.Raduvajte se na zivotot vo site godini.Raduvajte se na Boga sto vi daril zivot.Sakajte si gi bliznite.Cenete gi lugjeto po duhovnite kvaliteti zatoa sto samo takvi lugje mozat da se raduvaat na vasata radost i da placat na vasata taga.Jas ne se druzam so nekoj zatoa sto e ubav ili ne znam ima dzip tuku zatoa sto ima duhovni kvaliteti koi mene mi odgovaraat.Zatoa takvata ljubov i prijatelstva traat vecno.