1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денот кога македонското новинарство го допре дното +18

Дискусија во 'Политика и настани' започната од DebbieLegg, 13 октомври 2012.

 1. DebbieLegg

  DebbieLegg Популарен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  361
  Ова е насловната страница на дневникот “ Вечер“
  [​IMG]
  Останува само прашањето дали има професионалност кај македонските новинари, или преовладува нагонот за задоволување ситни дневно политички потреби, натпреварот кој повеќе ќе му угоди на својот политички заштитник.
  Не би сакала да говорам за други, но јас сум во најмала рака згрозена од ова. Па и деца кој што ке бидат испратени во продавница или до табако можат да го видат ова.
   
 2. yanartgoth

  yanartgoth Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Лелеее... :o Ајде нека има тема дека не треба да има такви бракови не сум ни за ни против едноставно не ме интересира..Ама сликава бе :worried:
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  Па што очекувате вие, со главен уредник Ивона Талевска :rofl: :rofl:
  Се изнасмеав за сите пари, утре трк у продавница да купиме, тоа им беше целта на Вечер и компанија со сликава :lol:
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Сликата е :x :puke: .Но има и една добра позитивна страна во неа.Да се изјаснам 1во за геј браковите дека не ги одобрувам не се природна работа според мене и сета таа фама дека се дискриминирани е жива глупост.Во својата спална кој што сака нека биде (никогаш ништо неможе да се забрани ) ,така да ме иритира што сакаат да посвојуваат деца.Ако е нормално они тоа што го прават нека си направат и деца а не да глумат дискриминирани ако не им се дозволи брак + бракот не е само формалност и ствен потпис во матично си повлекува и други работи во системот што потоа ке мораат да бидат сменети (самите се дискирминираат и издвојуваат од нормалниот свет и бараат нешто што не постои ) .За сликава значи , ја виделе мн луѓе (деца) но барем нека знаат за што станува збор ,дека тоа не е нормална работа а и да научат или извлечат порака од таа статија и слика од новинарот на вечер дека и машките деца ги злоупотребуваат педофили .Да внимаваат и навреме обавестуваат за секоја чудна појава на одредени личности што се потенцијални педофили . Јас давам чиста 5ка за новинарската идеја иако како слика не ми се допаѓа во моментов .
   
 5. DebbieLegg

  DebbieLegg Популарен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  361
  Јас мојот став за хомосексуалците го имам произнесено на друга соодветна тема, овде станува збор за новинарска етика.
  Каде виде ти деца на насловнава ?
   
 6. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485  ЈАС само дадов мое мислње во врска со новинарската етика .Никој не те спомена тебе и не рипај како петел пред колење .Ако не ти се допаднало моето мислење и начин на изразување и искажување на своите ставови е нешто друго .
   
 7. DebbieLegg

  DebbieLegg Популарен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  361
  јас исто си го изнесов моето мислење,воедно прашав каде виде деца на фотографијата?
  Спомнуваш педефили, пријавување - нема никаква врска нити со објавувањето на насловната, нити со хомосексуалците.
  Доколку мислиш дека лицава од фотографијата се деца или малолетници - дотолку поубаво, за објавување на малолетничка порнографија се лежи затвор.
  Кога пишуваш на форум , очекувај дека ќе ти реплицираат на твоето мислење.
  Значи станува збор за тоа колку е исправно да се објавуваат вакви фотографии, во дневен весник до кој што имаат пристап и малолетници,а и е наменет за пошироката јавност.
  Јас не сакам да гледам двајца како си пружаат анагалитис, посебно не на насловна страница од весник кој што го има во сите табако - продавници-маркети, каде што е изложен на видно место.
   
 8. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485


  ЈАС само дадов мое мислње во врска со новинарската етика .Никој не те спомена тебе и не рипај како петел пред колење .Ако не ти се допаднало моето мислење и начин на изразување и искажување на своите ставови е нешто друго .[/quote]
  јас исто си го изнесов моето мислење,воедно прашав каде виде деца на фотографијата?
  Спомнуваш педефили, пријавување - нема никаква врска нити со објавувањето на насловната, нити со хомосексуалците.
  Доколку мислиш дека лицава од фотографијата се деца или малолетници - дотолку поубаво, за објавување на малолетничка порнографија се лежи затвор.[/quote]

  :!:
   
 9. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  А да ја ставевте сликава во спојлер?!
   
  На Hipica и Dvolicen им се допаѓа ова.
 10. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468  Поука гледаш во сликава??? :rofl: :rofl:
   
 11. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Го вадиш од контекст моето мислење ,јас пишав дека не ми се допаѓа сликата .Ако имаш нешто да пишеш во врска со темата или да продебатираме повели а не настапувај со небитни коментари и твои мислења колку да имаш што да кажеш
   
 12. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Е свашта значи :rofl: Ако не ме насмеа сликата тебе ти успеа со тој кометар :rofl: Добро, ајде не ми плачи и мене сега :rofl: ќе се уозбилам така 'убаво' кога ме замоли.
  Значи геј браковите не, ама идејата ова да биде на насловна ти е природна и нормална? о.о Вие што размислувате вака сте контрадикторни самите на себе.. а имате и двојни стандарди.

  Мислам дека немало потреба да отварате нова тема специјално, само правите реклама на нешта што како што гледам ве нервираат. Cексуално-експлицитни содржини на насловна страна на дневни весници не верувам да се дозволени, има надлежни, ваљда следуваат некакви мерки.
   
  На macigv му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Најмалце па тебе ке ти се правда некој што да прави на форумов :D .Не си одзволувај таков луксуз ,можеш да прокометираш и продебатираш за мислењата и не си пресуден фактор да одлучи дали некој е контрадикторен кога се има точно одреден став за некоја работа
   
 14. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Ајдее, бетер од женско си на форумов .. па дај прекини да плачеш и да цвикаш секогаш кога некој ќе те цитира или ќе ти рече нешто.. мислам.. :rofl: Сега имаш ти нешто поврзано со темата да кажеш или ќе продолжиш со цвилење?
   
 15. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485

  Си стојам до мојот став :D.И прекини да ги омаловажуваш жените зарем не се потценуваш и самата со тоа :geek:
   
 16. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640
  Темава е јасна, дното на македонското новинарство.
  За форумска етика како дел од компјутерската етика, во некоја друга тема.

  Ќе ја сватевме приказната на вечер и со една ваква слика... Зошто сексот, се поистоветува со бракот?
  [​IMG]

  Брука за еден дневен весник.
   
  На Fallin-ForHisSmile, Hipica и Dvolicen им се допаѓа ова.
 17. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  723
  Не се нормални овие од Вечер, то треба да се убие. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=v4uNQM_S3EU

  Педерска насловна за педерски дневник. :D :D Ќе си останам верен читател на ВЕСТ. :inlove: :rofl:
   
 18. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Овие стварно не се нормални бе! За денот на жената очекувам некоја расчепатена п**** да стават, колку да им се продава повеќе весников. Мрднати, абе отидена е оваа држава, за денар плус газот со го дадоа. И што е најтрагично нема да бидат казнети. Будали! Вака ли се зголемува продажба бе гнаси?

  Ко на приватна журка се чувствувам во земјава, будали си прават што сакаат ко домаќини, другите што случајно залутале, им преостанува само да се чудат.
   
  На E...V...I...L му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Дно дна.
  Браво за Латас, сега весникот не можам да го купам ни за виткање тегли за зимница. |(
   
 20. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Ццц што нема да видиш...
  Изгубија осет луѓево дефинитивно!