1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација за време на иритирана кожа

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Lady D, 20 јули 2015.

 1. Lady D

  Lady D Нов член

  Се зачлени на:
  20 јули 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Веќе три дена чувствувам чешање во внатрешниот дел на вагината и закажав преглед кај мојот матичен гинеколог (за два дена ). Редовно одам на депилација (секој месец) и таман дојде време да одам и овој мецес, ми се појави овој проблем со чешањето. Се плашам да одам немој да си направам некој поголем проблем.. Па кажете ми срамота ли е да одам недепилирана?