1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирање над усните

Дискусија во 'Канта' започната од Lovy1, 23 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Незнаев каде да ја поставам темата, ама бидејќи се работи за лице.. Одлучив тука..
  Вака бидејќи сум нова, незнам баш да се снајдам, ако треба нешто избришете ја темата :)

  Имам мал проблем.. Јас сакам да се издепилирам на надусните.. Ама мајка ми ми кажа демек..
  Ако сум се направела тогаш влакненцата ќе растеле како точки.. И ќе се познавало..

  И дека на сонце (јас имам потемен тен) кога ќе сум се исунчала на тој дел каде што ќе сум депилирана нема да се сунчам ќе се познавало демек со депилација еден дел од кожата се кинел..

  И ми кажа дека требело на секоја недела..

  Немав со кого да се консултирам па затоа сакам вас да ве прашам.. Дали овие работи се точни?? :|
  И на колку години вие се издепилиравте прв пат? :D
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.