Депилирање

Дискусија во 'Канта' започната од Sonce77, 26 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  Луѓе на кој начин ги отстранивате влакната?
   
 2. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Имаш повеќе начини.Можеш со брич,со крема,со восок,со депилатор.Би ти препорачала да користиш восок зошто ќе ти се оретчат,а и поспоро растат :)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.056
  Допаѓања:
  48.360
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.