Детски соби

Дискусија во 'Дом' започната од SunnyGirl2, 9 август 2013.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  5.350
  доколку има дупла тема нека се избрише оваа...

  ми требаат идеи - бојата на собата-елементите е тиркизна со крем..... бели џидови...со каква друга боја би се комбинирало..
  2 кревета,шкав,биро, "биро" за шминки и шминкање...како би се распоредиле овие елементи со оглед на тоа дека на средиа соба доаѓа прозорец и радијатор по него...

  "скица"
   

  Прикачени фајлови:

  • skavv.png
   skavv.png
   Големина на фајлот:
   27,9 KB
   Прегледи:
   352
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Грл јас ќе пробам да ти помогнам но на форумов има нешто како совети од архитекти
  Има 2 форумџики кои одговараат на вакви прашања(ангелофарх е за уредување на ентериер мислам)
  http://forum.femina.mk/dom/tinejdjerski-sobi-t9013/
  http://forum.femina.mk/dom/prasanja-soveti-i-idei-vo-vrska-so-nasite-sobi-domovi-t11277/
  има уште една тема мислам само не успеав да ја најдам

  иначе јас би средила вака
   

  Прикачени фајлови:

  • Capture.JPG
   Capture.JPG
   Големина на фајлот:
   25,5 KB
   Прегледи:
   304
 3. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.842
  Допаѓања:
  25.755
  Пол:
  Женски
  Споделете идејно решение за детска соба во стан.. Функионална но со помали демензии..
   
 4. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.699
  Допаѓања:
  25.584
  Нешто ми се мота во главата детска соба да спремиме на малата. Засега само ја викаме детска соба, а всушност полна е со играчки и некој кревет, па ете дојде момент кога сакаме да купиме вистинска детска соба. Малата ми е 3,5 годинки и на пат е уште едно девојче кое дури јануари треба да се роди ама еден ден и она ќе биде во таа соба, така да собата треба да биде прилагодена спрема нив двете.
  Она што од сам старт ме измачува е дали кога се во прашње мали деца е попрактично креветите да бидат на спрат или не. За понатака кога ќе пораснат секако би користиле оделни кревети, ама засега како за деца од 4 до да речеме 12 години што е попрактично, оделни кревети или на спрат?
  Ваше искуство или совет? Инаку собата е 16м2 така да имам место и за едната и за другата варијанта.
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Дали можеби знаете каде може да се најде вакво нешто? Изгледа доста практично.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.389
  Пол:
  Женски
  @Dashing:) Во Кам имаше минатата година, сега не знам, а провери и во Џамбо и Базаро
   
  На Dashing:) му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.313
  Допаѓања:
  118.510
  Пол:
  Женски
  Во Веро-Џамбо имам гледано вакви. Се мислам и во YUSK...
   
  На Dashing:) му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  Фала ви ќе проверам во Џамбо :D
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.313
  Допаѓања:
  118.510
  Пол:
  Женски
  Во маркетот ги глеав јас, не во Џамбото. Ама ѕирни и таму за секој случај.
   
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.604
  Пол:
  Женски
  Предлог од кој салон да се купи готов мебел за детска соба, каде има убави модели?
   
  На Aleksandra9999, KuklickaMoja, Недопирлива5 и 2 други им се допаѓа ова.