Детски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од rainlover, 20 февруари 2014.

 1. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Мислам дека нема ваква тема, барем јас не можев да најдам, ако е дупла бришете.

  Во последно време со синчето често гледам детски филмови, голем е веќе не му се интересни цртаните филмови. Оние на кои можев да се сетам му ги пуштив и ги изгледавме, му го задржаа вниманието. Некои и по неколку пати ќе гледавме, ама не му се интресни веќе, ми требаат нови.

  Помош :)
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.001
  Допаѓања:
  5.837
  На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Благодарам baby - star.

  Овој со диносаурусите би требало да го заинтересира. Ги сака диносаурусите.
  Ама најмногу ни се допаѓаат филовите од типот на Dennis The Menace или Home Alone, каде што главните јунаци праваат пакости :D
  Ако знаете некој таков филм да ми предложите, ќе ви бидам бескрајно благодарна :)
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 4. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.001
  Допаѓања:
  5.837
 5. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Oвие сме ги гледале и му оставиле впечаток на синчето...

  Air Bud (1997)
  Monkey Trouble (1994)
  Lassie Come Home (1943)
  Home Alone 3 (1997)
  Dennis the Menace (1993)
  101 Dalmatians (1996)
  Babe (1995)
   
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Princess Protection Program
  Hannah Montana
  Camp Rock
  Home Alone
  The Karate Kid
  Kaмпери
  Наше мало
  Втората смена
  High school musical

  Повеќе се тинејџерски ама се баш добри :D
   
 7. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
 8. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Jumanji - многу интересно филмче,воедно и детско. :)
   
 9. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  2.201
  ај кажете ми некоја детска комедија во стилот на spay next door...