1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечкото - мамин син

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 17 август 2010.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    можеби да....фала ви девојки можеби стврно сум малку себична би требало да се сменам...од вечер нова анннни ....уште сега почнав да се разнежнувам му пишав порака..... :lol:
     
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    не бе не се налутив искрено...знаев дека кога ја отворив темата ќе има и негативни и позитивни мислења таман си е се...малку само на твојот пост се изиритирав кога си ми напишала дека сакам да се покажам што имам...пред кога треба да се покажам еден век сум си таква пред сите нема пред кога да се претставувам...инаку не се лутам искрено фала ви за искреноста и помошта :*
     
  3. Isaak

    Isaak Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    45
    Ани ти немаш никаков друг проблем освен тоа што во главата премногу ја имаш идеализирано институцијата ДЕЧКО и сакаш да правиш шпанска серија од твојот живот.Ти едноставно си преокупирана со твојот дечко ,а тоа може да се примети и на форумот зашто секој посто ти е поврзан со дечко ти и само за дечко ти зборуваш |( .Сакаш целиот свет да се врти околу тебе ,да ти купува само тебе,да те чести,да те вози,развезува што е голем проблем.Типично за девојка од мало место.Значи животот ти почнува и завршува со ДЕЧКО ТИ.Мислам доволно возрасна си да заработуваш сама и да имаш свој денар ,а не да чекаш дечко ти се да ти купи.Па што ако си му девојка?Кога он би ги трошел твоите пари на неговите дома тоа е веќе проблем вака јас не гледам никаков проблем освен ти што сакаш да си му во центарот на вниманието.Цело време ти збориш само како дечко ти ти купувал се и како едвај чпекаш да се врати од странство за да ти купи нешто.А ти не си способна да се вработиш некаде и сама да си заработиш и да си купиш.Знаеш како изгледа од трета страна да те набљудува некој?Многу лошо.Извини може звучи глупо и преостро но едноставно е така.
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Извини девојко ама во ниеден пост не сум напишала:

    -едвај чекам да си дојде дечко ми и да ми купи нешто од странство....
    Си се помешала на ова:
    -едвај чекам да си дојде дечко ми !!!!!
    и твојот дечко да не го гледаш по два три месеци и ти ќе пекаш по форумоте со секој твој пост за дечко.....жално е ама така е....

    Плус не ме облекува тој и не ме финансира само тој...имам родители кои ме облекуваат и ми даваат пари...незнам зошто се си испмешала девојко од големо место!!!!!(извини вака што можеби ти звучи глупо и преостро ама морав така да ти речам)
     
  5. Isaak

    Isaak Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    45
    Ани тебе од 2000 поста 2000 ти се поврзани со твојот дечко.Натаму е се залудно да се зборува.Смешно и трагично е девојка на твои години животот да и се сведе само на дечко и и на тоа да мисли цел ден.Кога би се преокупирала со други за мене многу побитни работи и не би ти бил животот така црн како што ти го претставуваш(воопшто не ти е лошо)Тој не те облекува целосно но ти купува доста многу и плус кога сте излезени тој плаќа се, тоа е доволно.Како прво ти ништо не вложуваш во таа ваша врска буквално ништо за да би наоѓала мани.Вака само можеш да молчиш и да уживаш.Кога ќе заработуваш и ќе бидеш независна тогаш можеш услови да поставуваш вака не :)
     
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Ако не заработувам Исак тоа не значи дека немам пари во џеб довлно се спремни финансиски моите,па за да моажма да си платам кога сме излезени верувај дека се случува и тоа кога и јас частам и плаќам......често и се шалиме ајде сега јас да платам за овој положен испит,ајде за ова она...не плаќа само тој цело време .....како што сте си донеле заклучок :?:
     
  7. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Луѓе дај остајте го девојчето ако и плаќа убаво за неа, да не случајно на некој од вас му е криво што неможе да си најде таков дечко. Девојчето си го кажа својот проблем а вие наместо да и дадете совет само ја критикувате.Или советувајте или не постирајте ништо. Поздрав Ани :*
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    јас се согласувам до негде со лилит дека не сте сеуште спремни за брак.... не те познавам ни тебе ни него никоја од нас не може да знае што се се случува помечу вас но мој совет ти е по се што ти пишаа девојките малце да размислиш и полека да се менуваш запто сепак ти не го гледаш по неколку месеци ама и неговата фамилија не го гледа исто толку.. сметам дека нема потреба од толку лутење.... кога си со него уживај си кога нешти стварно ке смета кажи му зборете некогаш и ти речи му срцка прашај гит воите што им се јаде да одиме да купиме... биди си фина со нив и така ке ти се врати... само олку нервоза не ти треба млада си ... и како што кажаа погоре има многу полоши машки... смени се малку и не дозволувај да си ја изгубиш љубовта за мали ситници. :)
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    фала на искрениот совет teddybear ќе се сменам ќе се потрудам веќе спомнав и погоре...некои од девојките(без груби)зборови ми дадoа до знаење дека не е убаво тоа што го работам ќе се сменам па ќе пишам какви резултати има.... :*
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Каков е овој наслов на темава? Мислам дека треба да се стави посоодветен насов, вака на ништо не личи. Кој е тој эбор мајкар, :^)
     
  11. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ^ок...нека се промени....што е до мене нема никаков проблем!!!!!!
     
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    koga ne si zapoznaen/a so zborot ne moras da komentiras...mislam deka koga nekoj ima problem i saka da mu se pomogne ne gleda mnogu za naslovot... inaku naslovot e nesto kako privrzan so majka mu premnogu kako zavisen od nea nejzinite mislenja i odobruvanja na sekoja negova postapka.... barem jas taka znam ...
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    хороскпов на фемина многу е точен :)
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    да се надеваме па ќе видиме..... :*
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Анннни и ти си Водолија? :lol: Затоа сме такви избувливи и неможеме да се контролираме. :D

    Се извинувам за офтопик мислењето погоре :tmi: , а за да го придобиеш целосно само пружи му го тоа што со сигурност не му го дава никој од фамилијата- СЕКС, ама разновиден. Не е интересно секој ден да јадеш иста храна :lol: .
    Тоа е лекот и после ќе ти јаде од рака. ;)
     
    На sea-star и ana-banana им се допаѓа ова.
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ајде да пробам да видам се спремав јас уште за вечер штом сум таква пасивна (како што ми напомена погоре ти,само сум си лежела :lol: )треба малку акција да се размрдаме...... :*
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^ Е сега на оваа жештина само уште дополнително потење фали. :D

    Мој совет ти е ноќно капење и секс во вода. Бидејќи си од Неготино, тоа лесно можеш да го оствариш во Хавана ;)
    Ептен ќе биде јако, и сигурна сум дека ќе го изненадиш. Додека се капете, покажи малку акција и фати го таму доле. И да неможете да имате секс во водата сепак твојата иницијатива и стимулација ќе му значи многу ;)
     
  19. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    :$ ќе пробам.......доволно се влечев само така по кревет......белки ќе ни се подобри ситуацијата и односите....ви благодарам на сите..поззз :*
     
  20. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Јас пробав да дадам конструктивна критика, која јас мислам треба да ја прифатите. Вака насловот не личи на ништо, ваков эбор не энам дали воопшто постои и би била многу попрегледна и подобра темата доколку би имала подобар наслов. Инаку сфакам што сака да се каже со эборот мајкар, само сметам дека эборот е несоодветен. Ако е приврэан со татко му како ќе биде ,таткар?? :^)