1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечкото - мамин син

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 17 август 2010.

  1. Srcuska ss

    Srcuska ss Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски

    Одлучив да трпам,се си направив сама,ке продолжам криво лево..А и после 30 години заедно повторно ке се запознаваме..Запознавањето е цел живот..За љубовта што ја имам во мене ке истрпам,после огромен пресврт во мојот живот што се направи,ке седам и молчам ...
     
  2. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Другар форум е секако дека ќе има позитивни и негативни коментари.
    Исто како и девојка некоја ќе те одбие некоја не.
    Така е и тука.
    Зависи што си прашал како си прашал како си се поставил кон прашањето.
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Ова е чување како вода на дланка? Ако така ич веќе да не пишуваш тука овие неисполнетите жени глупи совети да ти даваат, да си го чуваш мажето, а мајка му и татко му да ги гледаш како свои. Се надевам мама и тато ги викаш инаку голема непочит им покажуваш.
    Ќе викне некогаш, ќе удри ама тоа е, маж. Ти ќе бидеш крива, кој друг. Ќути, преќути ќе му помине, после се ќе си биде убаво по старо. Бар има мајка што секогаш е кај вас, таман и детето ќе ти го бања, ќе го чува.
     
    На Brpbrp, baby-star, tinka-mace и 4 други им се допаѓа ова.
  4. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Леле немој вака, може ќе го сфати сериозно а не саркастично.
     
    На tinka-mace, Biljarkata, bicycle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.236
    Пол:
    Женски
    @Srcuska ss Дај бе ти сериозно ќе трпиш ваков човек?
    Знаеш дека нема да имаш светла иднина со овој?
    Или при очи слепа се правиш, да ми извиниш ако се осеќаш навредено.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.242
    Допаѓања:
    166.003
    Јас веќе не знам шо совет да дадеш кога уствари совет не бараат. Може да оди на бајачка и се ќе биде подобро|(
    #Сарказам
    #какватиглаатакватикапа
     
    На baby-star, edna_malecka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  7. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.236
    Пол:
    Женски
    И така на крајот си тераат по свое, ние џабе збореме овде.
     
    На deskarada, edna_malecka, Biljarkata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.242
    Допаѓања:
    166.003
    Не зборам више :shake:
    upload_2021-2-25_17-31-24.jpeg
     
  9. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто кога сте свесни и самите дека некој човек не е за вас, продолжувате да комуницирате со истиот?
    Барате совети, а не ги применувате?
     
    На злоба, hermosa, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  10. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Дечкото-Мамин син
    (n)
     
    На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. venus♡

    venus♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2021
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    1.113
    Пол:
    Женски
    Лично, еден од најиритантните типови особи. Не сакам да зависам од ниеден дечко а не па од некој што е толку приврзан за неговите што би имало влијание и врз мене. Плус го доживувам како незрелост.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    Нема шанса да имам нешто со ваква особа.Тотални нема шанса.Ми требаат созреани луѓе во животов.Не се нашите цел живот овде
     
    На Fontana и Dudo им се допаѓа ова.
  13. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Бегајте од такви! Што подалеку!! Ова е сериозно црвено знаменце!!
     
    На Fontana и Dust им се допаѓа ова.
  14. Jasmin88

    Jasmin88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2022
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    1.090
    Подалеку од вакви.
     
    На Fontana и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. Love-girl

    Love-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Морам овде да се искажам бидејќи да собирам во мене веќе не можам. Со дечко ми сме веќе 4 години, живееме заедно и се е совршено. Не можам да најдам никаква замерка, буквално сме тенџере и капаче во секоја смисла на зборот, се сложуваме за се и секогаш можеме да разговараме на било која тема за било каков проблем. Освен за еден. Неговите родители. Првично немам ништо против нив, и двајцата ме поштуваат. Ние живееме во Германија тие во Македонија. Проблемот е во тоа што од 24часа, тој мора 20часа да си пишува со мамичка и уште толку пати во денот, секојдневно, да се слушне со неговиѕе. Секој чекор тој мора да го каже на нив. Секое излегување до продавница тие мораат да го знаат. И не бира место и време, кога ке заѕвони тел, тој остава вуквално било што, што во тој момент правиме и стамува да им се јави. Ме гуши сето тоа, пробав да му објаснам не сфаќа, мајка му ќе плачела татко му ќе се навредел. Не можел он да живее несреќно оти жена му сакала да постапува друго со нив. Не велам да не се слуша, ама кога јадеме заедно, кога работиме нешто, кога сме излезени некаде, не е ли логично да не мора да се јави. Дали е во дискотека, во кревет со мене, со другари, на вежбање буквално небитно, мора да се јави во секое време и да го одбие повикот не стои на листата можности. Размислував дали треба да продолжиме заедно, ама не е ли штета кога се друго оди како подмачкано, кога толку многу се сложуваме, да го прекинеме сето тоа само заради неговите токсични родители.
     
    На Taylorr му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    2.754
    Допаѓања:
    10.527
    Пол:
    Женски
    Таквите не се менат. Ако сакаш да си бидете заедно, остај го нека збори со неа, ама никако да не сте заминеле доле за Мк оти тогаш едно ќе станат со мајка му. Држи го подалеку од нив.
    Инаку размисли дали сакаш со таков да живееш, ако дојде до брак и до деца, секогаш ќе биде мама знае подобро од тебе.
     
    На Miss666, 1209, Love-girl и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    4.764
    После ќе биде бетер, памти ми... Кога ќе сака мама да дојде и да поживее малку со него, а ти тазе породена не знаеш на кој свет си, па мама ќе сака внучето да го воспитува по нејзино... Ѕирни ги муабетите во темата Свекрви и снаи.
     
    На Zumbulche, joy1, Love-girl и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Love-girl

    Love-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Тоа е тоа што ме загрижува и мене. Неколку пати пробав да му објаснам дека немам ништо против нив и не мислам ништо лошо ама дека таквиот нивен однос утре ќе ни биде уште поголема пречка и проблем во животот но залудно. Тој секогаш вели што да правам далеку сме ми фалат твоите се овде ти тоа не можеш да го сфатиш..многу се чудни, на прв поглед ќе речеш многу го сакаат и се грижат за него, а кога малце подобро ќе ги запознаеш сфаќаш дека гледаат они да имаат а за него ако остане. Тие имаат нивни бизнис во мк и не се луѓе на кои им треба финансидка помош ама постојано порачуваат скапи парфеми алишта и слични глупости да им носи и ако каже дека не може мама се лути и плака и тој попушта. А на пример на мене ми рече дека никогаш нема да ми поклони скап парфем иако знае колку многу сакам. Затоа на неговите куоува и не бара пари. Тие во мк уживаат и се шетаат, а овој тука црнчари и си скратува задоволства за кога ќе им текне на неговите нешто да купе и да се нервира како не саака да им купи ама ќе се навредат. 27 години е а го третираат како дете, ќе си отидр во Македонија не може таа една недела да ужива, или нешто пбврски ми даваат или како не ти е срам оди кај баба ти, оди кај дедо ти, тетка ти те чека сака да те виде...ама тој на се премижува на нив, а кога кас пробувам на мирен начин да му отворам очите секогас наоѓа изговори. Стварно некогаш се прашувам фа не сум јас проблемот, да не се премногу оптеретувам ама тоа се слулува секојдневно 4 години, а пак ќе кажам, се друго е совршено
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  19. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.808
    Допаѓања:
    38.276
    Пол:
    Женски
    Бегај жено, бегај си време, сега може се е совршено освен ова, после во брак и со деца ништо нема да биде совршено оти они ќе бидат преоритет и сета совршеност ќе биде во сенка од овој огромен проблем.
    Никаков проблем не си ти, ќе избега човек од се, ама од токсичен родител ако не согледа каква е сутацијата не се бега, ќе си останат они такви, а он слеп.
     
    На Miss666 и Love-girl им се допаѓа ова.
  20. Polyincognito

    Polyincognito Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2020
    Пораки:
    1.683
    Допаѓања:
    7.368
    Кај вас не е подмачкано, туку замачкано :drunk: Цитираното е совршен пример дека и без неговите, тој не е quite the best партнер. И воопшто не е поентата за парфемот, туку за односот. А едно нешто во врска, во брак е само 10 пати побетер. Одлуката е твоја, you've got this :*:
     
    На eliesaab, mssuniquee, Love-girl и 2 други им се допаѓа ова.