1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Партнерот и форумот

Дискусија во 'Врски' започната од brunete, 28 јуни 2011.

  1. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Кај мене само дечко ми знае дека читам и пишувам не фемина. Ме прашуваше под кој ник пишувам, но не му кажав. А морав да му кажам дека сум зачленета тука како на пр. со темата кандида и му раскажувам како се добивала, се што читав и логички беше да ме праша од каде сум информирана. :$

    Но не сакам никој познат да ми чита овде од причина што овде сум најискрена и имам премногу интимни постови. Секогаш еден ден пред да си дојди брат ми од Скопје јас ја бришам историјата. :P

    Тогаш не се пуштам на фемина воопшто само ве читкам не-најавена. :) И така брат ми ќе ме начека дека ве читам и ќе ми рече:Па што не се регистрираш? :D
     
  2. GirlMk

    GirlMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    И срцката моја знае :) ми го знае и никот а мозеби и пасвордот, сум се уклучувала неколку пати и од кај него па мозеби е зачувано. Али сигурна сум дека не ми ровари. Јас не му чепкам по Бадијала, Кајгана и ред други, не верувам дека и него го интересираат зенски работи :)
     
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Знае дека си седам на форумов јас му имам кажано и често му кажувам некои интересни работи што ги имам прочитано ама некако ич не е заитересиран нити ме има прашано под кој ник сум, нити која ми е лозинка ништо :)
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Маааа уште овде ми фали, и да фатам да се реинкарнирам во инсект :rofl:
    Не, не знае, абер нема всушност, и не ми е гајле дали ќе знае или не, ама вака некако поарно ми е, лута, весела, јас тука си најдов катче за истишување, па не мора и тука да мислам за него :)
    Бато знае само, и знае и под кој ник сум, и ме посоветува да пазам што зборувам, оти сите негови другарки читале :P :D и оти биле по малце глупи и дечон што би рекле старине :D , па ако ме откриеле не било чудно да се пофалат :lol:
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Не знае, не треба да знае и нема да дознае.
    Не дека нешто кријам ама ова си е моја разонода, релаксација...
    Понекогаш му го читам хороскопот, му имам спомнато за Фемина ама не и за форумот, а какво теленце е, не го ни интересира.
    Како мало дете сум, ова е моја играчка и никој да не си игра со неа, мојааа ееееее ! :D
    Кога се фативме ми рече: пушам, пијам и слушам турбо фолк, а јас му реков: пушам, пијам и сум на Фемина , ама за последново на прашувај ;)
     
    На 2468, Victorya, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    знае мојот, ама џабе му е, кога не знае македонски, т.е знае ама малце :rofl: :rofl: :rofl: инаку му кажувам за форумов, е голема работа, немам што да кријам! а и да сака да дознае што пишувам гугл транслејт, на кирилица е :D ништо лошо не зборам :wasntme: чесен збор
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Знае како сум потпишана и еднаш паметниот си напраи акаунт друг и ми ги читаше мислењата и се газеше од смеење, и демек ``се наљутив`` и му викав: ``Абе не читај вишеееееееееее, доста читаш!!`` И престана. :D
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Aj до некаде и да сфатам дека знаат под кое име сте, ама да си ја кажете лозинката :x

    Мене некој да ми побара лозинка ми е ептен чепкање во приватност без разлика дали е за меил, фб или форум- плус тоа е нефер спрема лицата со кои комуницирате, тие мислат дека пишуваат со вас, а всушност некој друг може да им ги чита пораките :o :x

    Јас не можам да објаснам од каде се знам со тие што се запознав од форумов :) па само мумлам :lol: , или на моиве им велам па од една женска страна и тоа, а кога би имала дечко можеби би му кажала дека ја посетувам фемина, ама ник нема шанси да кажам, а лозинка уште помалку- тоа е воена тајна :!: :)
     
    На mims-89, Neytiri, Victorya и 8 други им се допаѓа ова.
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Не знам дали знае, често ми седи на компјутерот ако сум заборавила да се одјавам можеби има видено, ама не верувам. Па и да знае, не пишувам ништо лошо тука. :)
     
  10. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.058
    Допаѓања:
    72.324
    Пол:
    Женски
    Никој не знае, а најмалце па на некој дечко би кажала...
    Тука се зачленив на почетокот за да празнам негативна енергија насобрана од него, па ми се допадна и останав активен член...
    Сега веќе не идеме, ама јас се уште празнам негативна енергија насобрана од него...
    Добро, имаше и позитивно нели... На времето... :lol:

    Само една другарка знае под кој ник сум... Можда и некој друг знае, лесно можат да ме препознаат тие што ме знаат ама не кријам нешто многу... Колку знаат другаркиве толку имам и кажано на форумот...

    Е сеа лични пораки со некои што се зближив тука... па не знаат ни другарките за некои од тие работи. :devil:

    Како и да е, никогаш на ниеден дечко не би му дала да ми ги чита постовите тука!!! Нит па сама ќе кажам дека пишувам тука! Камоли па лозинка да дадам... скраја да е!
     
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.099
    Пол:
    Женски
    Знаат поблиските личности дека сум на форумов, но не знаат под кој ник, освен сестра ми која познала по слики или мислења.
    Пред некое време кажав дека и братучед ми ме откри која сум, но кладба беше и не од мојот компјутер туку со некои лозинки појма немам како, само ми се јави и ми рече никот тие со 6 букви итн. Но дека нема да чита затоа што тоа е моја приватност.
    Знае и бившиот дечко дека сум зачленета, затоа што имам излезено со некои феминки, но никот и пасвордот не. Мислам дека и да го знае никот нема шанси да отвори и да чита што сум напишала, едноставно смета дека тоа е моја приватност. Но, се разбира јас никот и пасвордот си ги чувам ко змијата нозете :lol:
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.760
    Допаѓања:
    37.872
    Пол:
    Женски
    Дечко ми знае дека сум на форумот и знае која сум јас му кажав, но не ми ја знае лозинката.Знам дека ме чита од време на време ама не ми ни смета.
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Нц. Додуше виде фемина горе во букмаркс, ме потпраша у стил ете ти ја фемина и јас викам да бе си читкам. И сега не ја гледам причината да му објаснувам и да му кажувам да ете ја тука си читам, пишувам кога ми е досадно, кога треба совет бла бла. Не го ни интересира тоа.
    Ај ник да дознае мање битно, мислам дека не би ме ни читал.
    Али лозинка? Глупости во боја. Убаво кажа Сеси, има некои работи се приватност. Ни јас несакам негови, ни он нема потреба од мои! Не дека се крие на тој начин нешто, туку тоа е дел од довербата.
     
  14. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Знае дека сум зачленета и дека пишувам.Некогаш кога ќе дојде кај мене ќе ме затекне на пола пост и без ѕиркање ќе си седне на кревет и чека да завршам и ако гледа дека сум се расприкажала ептен ми вика лелееее како не те мрзи,па ко којзнае што да пишуваш.. :D А инаку не ми знае ни име ни лозинка,нема потреба,не го интересираат форуми.Знае некогаш да отвори фемина и на страната си читка за љубов за не знам ти што таму,си се едуцира човекот :D :D
     
  15. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Знае та, знае и која сум ама никогаш не отворил да ме проверува, нема ни врска што пишувам тука, не го ни интересира. Срце е, а па и што и да прочита се ќе му биде познато :) .
     
  16. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Мојот знае дека постои форумот и дека по цел ден висам на него, ама не знае што пишувам, не ни знае под кое име сум, барем така мислам :?
    Знае/претпоставува дека се зборува само за женски проблеми, мода, козметика и други работи што не го интересираат па за тоа не се ни замара што пишувам.
    инаку морам да кажам дека тој е заслужен за моето откривање на фемина.мк па покрај тоа и на форумот, знае он што ме интересира мене :angel:
     
  17. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Знае дека сум регистрирана на форумот и кога сака може да провери што коментирам, но сигурна сум дека тоа не го прави постојано (можеби од време на време, кога ќе му текне). Мене тоа воопшто не ми пречи бидејќи не правам ниту пишувам нешто лошо, напротив, на тој начин уште повеќе може да дознае за некои мои одредени ставови (нормално дека тоа би било ништо доколку ние немаме доволно комуникација меѓу себе. Но, баш бидејќи имаме не гледам причина да кријам. Не сум од оние кои по цел ден седат на форуми, но сепак мал дел од денот поминувам и овде така да би било во ред да знае).

    Не сметам дека на тој начин ми се меша во личниот, приватен живот. Тоа што знаеме многу еден за друг (во овој момент мислам на сите тие фами околку лозинки и сл.) не значи дека можеме да влијаеме еден врз друг (врз наши сопствени размислувања, ставови, желби и сл.). Се' додека човек има свое Јас и цврст карактер мислам дека никакви лозинки и форуми не би можеле да му влијаат врз сопствениот живот. Во целиот овој случај со дечко ми и форумот ја гледам позитивната страна (на крај и краеви и не коментирам работи што горе - долу тој не ги знае или не би требало да ги знае). :)
     
  18. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Многу сум против откривање на интимни работи и приватност и не можам да ги сфатам оние кои доброволно го направиле тоа. Никогаш нити сум побарала на некого лозинка, ни сакам некој да ми побара да му кажам таква рбаота, кој и да е нема да си помине најдобро. Едноставно нема потреба. Моја и само моја работа е што пишувам тука, зошто сум се зечленила и сл. Тоа што луѓето околу мене треба да го знаат кажано им е во очи и нема потреба да го читаат и тука. Не кријам ништо, но ете еден пример најпрост. Моментално немам дечко, но кога се зачленив и една година после тоа имав. И што ако тогаш му кажев во наплив на т.н. доверба и искрнеост „Леле срце јас тебе ти верувам 100000% и ништо не кријам од тебе искрена сум повели никот, повели лозинката прави што сакаш“ и по месец-два, еве во мојот случај година, раскинавме и што после тоа ? Го знае никот и после година дена од раскинувањето тој уште да може да чита се што пишувам тука ? А не сме веќе заедно ? НЕ, НЕ и НЕ !! Навистина е глупаво...Не затоа што кријам нешто од моите најблиски.
     
  19. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Јок...ниту сакам да дознае!
     
  20. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    и мојот знае, а и ми е гајле ако знае па :?:
    понекогаш и ме прекорува шо цел ден на феминава го преседувам :lol: