Диета - еден вид исхрана дневно

Дискусија во 'Диети' започната од Crumica, 4 февруари 2019.

 1. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Девојки , отворив нова тема бидрјки не најдов ваква слична , Една жена ми предложи диета , бидејки имам многу кг за слабеење , па сакам да слушнам искуства .
  1 ден тестеники со сирење / јогирт
  2 ден ориз со сирење /јогурт
  3/4/5 ден пилешко со салата
  6/7/8 ден телешко со салата
  9/10/11 ден риба со салата
  12/13/14 ден манџа ( грашок , боранија и сл ) со салата
  15/ 16 ден компир ( било како зготвен ) со салата
  17 ден овошје
  18 ден (исто како 1 ден )
  19 ден ( исто како 2 ден )
  20 ден благо ( секако да не претеруваме ) вода се пие до 3 л дневно кафе без шеќер. Секакви искуства би дошле добро . Фала ви .
   
 2. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Слична е со carb cycling али во ова диета што ја пиша има измени.
  Во деновите каде што имаш ориз и компир,на местото од сирењето стави пилешки стек а останатите денови терајги само со месо без хидрати. Другото е ок :)
   
  На Crumica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Фала ти на одговирот , а дали си ја држела диетата и за колку време од прилика колку се слабее ?
   
 4. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Кај секој човек различно има резултати. Со истата диета некој слабеат по 3 кг месечно некој по 6кг. аависи до метаболизам,физичка активност,генетика. Диетата нема рок на траење,се држи се додека не се постигнат посакуваните резултати.
   
 5. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Okej , fala ti mnogu :l:
   
  На vectra20 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Нема на што ;)
  Ем нема да бидеш гладна ем ќе има резултати. Само стрплење :D
  Ако започнеш сега,до налето ќе имаш време да направиш тело за на плажа. Те очекуваме со резултати:muscle:
   
 7. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Fala ti srcka :l:
   
 8. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  1.377
  Пол:
  Женски
  @Crumica ти посакувам среќа и успех, биди упорна. Можеш да си додадеш некоја физичка активност за побрз и подобар резултат. Доколку нешто не му се допаѓа на твоето тело, ваков тип на исхрана барај алтернатива со здрава исхрана и комбинација на храна. :hug::l:
   
 9. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Fala ti mnogu , inaku odam na pilates 3 pati nedelno i 2 pati vezbam doma
   
  На Liu му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.737
  Пол:
  Машки
  Диетава е класика , но за да имаш сигурно видливи резлутати, треба меѓу време да вежбаш, или да имаш поинтензивна физичка активност од типот на пешачење, возење велосипед и слично.
   
  На Animali и Liu им се допаѓа ова.
 11. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  3 pati odam na pilates a drugite 2 dena trcam , za vikendi sum ativna bidejki ne sum doma i pesacam , fala ti ❤
   
  На Animali и Prijatelot им се допаѓа ова.
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.813
  Допаѓања:
  36.587
  Пол:
  Женски
  3 оброка од истото јадење или еден ?
  Пардон ако е глупо прашањево :D
   
 13. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
 14. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ne e glupavo prasanjeto , inaku jas kako sto znam cel den jades kolku sakas ama po preporaclivo e da jades poveke pati pomalku hrana za da se naamali zeludnikot :l: