1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета 21 ден

Дискусија во 'Диети' започната од Ејприл, 25 јануари 2017.

 1. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Со оваа диета имам ослабено 9 кг за 21 ден холивуд диета. сега сакам повторно да почнам но ми треба подршка и ваше друштво.
  Прв ден:
  Овошје - сите видови може и суво и јаткасти плодови
  Втор ден-зеленчук
  Трет ден-овошје и зеленчук
  Четврт ден-пет банани и три чаши млеко или јогурт
  Петти ден - телешко месо и салата
  Шести ден-пилешко месо и салата
  Седми ден-риба и салата

  Се повторуваат деновите три недели. Се прочистува организмот и се слабее
   
  На Osamena devojka, Justicija, Donatela.W и 4 други им се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.528
  8ми ден на клиника
  Јако
   
  На fallenangel, Avokado, Mari* и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Баш напротив имаш неделен план на храна и се што му е потребно на организмот месо, млечни производи, овошје и зеленчук
  Зеленчук можеш грав грашок компир...
  Деновите со месо си баш наЈаден
   
 4. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  А колку оброци јадеш во денот? Или кога ќе осетиш глад? Или 3 оброци со минимум 4 сати помеѓу нив? Објасни :)
  Инаку оваа диета е диетата со супа од зелка
   
 5. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.528
  Никаде не пишува за грав, грашок и компир. во кој ден се?
   
 6. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Тие се во вториот и третиот ден кога има зеленчук
  Пример варен компир варен грав како салата леќа и стварно те заситува
  Првиот ден е потежок овошен ден но се издржува со урми смокви јаткасти до100гр
  Вториот ден повеке салата и за ручек пр. Грав зачинет можи со оцет соја сос или сушени зачини
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Не е диетата со супа. Овде Има три дена месо и еден ден Три чаши млеко
  Јас ја имам испитано оваа диета а и јас еднаш ја држев не е тешка и не е штетна. Смееш само три недели Во никој случај не е начин на исхрана но се слабее што не се меша храна и нема количина и сат. Месото се препорачува ДА е варено или печено не пржено до три парчиња.
  Јас почнав денес па ке кажам како ке поминам
   
  На Apina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  Ејприл а со колку висина и тежина почна пред диетата. Да те дружам и јас од понеделник:). Ако се мотивираме заедно да почнам (fingers). Сака некој да ми се придружи?
   
  Последна измена: 26 јануари 2017
 9. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Диетата не треба да биде само неколку дена и готово, туку да биде здрав режим на исхрана кој може и да се издржи подолго за по диетата да не се вратат килограмите и да се јаде слична храна.
   
  На realGirl и PaLaVa им се допаѓа ова.
 10. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Висока 170 со 82 кг. Имам јас многу за слабеење и затоа со оваа диета сакам да го забрзам метаболизмот и да намалам некое кило за да имам мотивација.
  ајде размисли си направи план и дружиме
   
 11. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Се е тоа јасно но ете јас на тој начин не слабеам. Со здрав режим јас стојам исто на вага ете тој начин го пробав пред да се одлучам за оваа диета а морам имам многу кг а не се слабее ни едно. но со оваа диета од 21 ден ке се навикнам понатаму да јадам повеќе овошје и зеленчук и со тоа што се слабее побрзо ке ме мотивира за понатаму така се надевам дека ке биде
   
 12. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Денес полна со витамини. Супер поминат прв ден и кога ќе помислам на тоа дека дома имам толку многу овошје но од јадење слатки не успевав да јадам ни едно. Денес јадев јаболко, 2портокали неколку црни сливи, една рака замрзнати капини и вишни,микс од бадеми смокви урми суво грозје сок од лимон и цитрон но доста е а има што да се јаде и да не се почувствува глад
   
 13. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  Ејприл
  Пиши за зеленчук. Јадеш само салати? Зошто веќе компир, ориз, грав се и скробни намирници. Или може тоа да се јади?
  Т.Е. кажи ми што ке јадеш втор ден и трет :).
  А да ти кажам и јас имам 168 висина и 82 кг:rofl:.
  Тогаш кога ослабе 9 кг дојде од 80 на 70 +-?
   
 14. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Можи и тие ако се скробни но јас планирам само еднаш во денот како ручек ете денес за ручек гравче без запршка со повеќе нане и пипер букова.
  сабајле јадев цвекло варено салата и си грицкам моркови, и краставици од тегла.
  За потоа планирам салата зелка и моркови рендани и печурки за вечера иако не сум сигурна дали се зеленчук.
  Ако проучиме подетално Има многу убави работи за јадење..
  Минатиот пат имав 70 и намалив до61. Но после породувањето пред 3 месеци имав 92 сега сум 82 и посакувам 65:)))
   
  На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  Ејприл ајде со лесно. Од понеделник дефинитивно те дружам(hollest)
   
 16. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Супер ајдее јас до тогаш може да намалам некое кило
   
 17. Оленка*

  Оленка* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  1.403
  Пол:
  Женски
  И јас ќе ве дружам, ќе почнам утре со тебе @lilo
  8)
   
  На Apina и lilo им се допаѓа ова.
 18. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Се осеќам супер, нема криза за благо:))))
   
  На Оленка* и lilo им се допаѓа ова.
 19. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  2.120
  Пол:
  Женски
  Види вака јас ќе те поучам нешто од лично искуство јас ослабев 20 кг за 4 месеци само со режим на исхрана и физичка активност имав предходно пробано со диети но нормално ефектот е моментален после тоа килажата се враќа. Доколку оваа диета имала позитивен ефект кај тебе предходно и килажата не се вратила тогаш пробај пак но мој совет е здрав начин на исхрана со физичка активност така што со текот на времето ќе ти прерасни во навика и начин на живот. Пиши инбокс ако сакаш да ти кажам повеќе некои работи во врска со ова инаку имав 75 кг сега сум 55 висока сум 164.
   
  На okcenzi и Ејприл им се допаѓа ова.
 20. Ејприл

  Ејприл Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што не сум во можност да бидам физички активна здравиот начин на исхрана не ми помага да ослабам затоа единствено може вака некое кило минус па од на пролет може само да пешачам и поздрав режим на исхрана