1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета

Дискусија во 'Канта' започната од Ubavataa, 6 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Ubavataa

    Ubavataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Здраво!!! јас неможам да се справам со еден проблем па затоа решив да ве прашам вас ,, вака имам 14 години и имам 47 кг сакам да ги намалам бидејки пред еден или два месеца имав 42 многу брзо се здебелив незнам како сакам што можно побрзо да ги симнам кажете некоја брза диета или нешто слично ... Благодарам однапред ....
     
    На Angelinkka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Бараш диета на 47 килограми?
    Одма ќе ти кажам, тебе не ти е потребна диета воопшто. Ти си во растот, имаш само 14 години, се развиваш, растеш, висиш, нормално е 5 кила да се здебелиш во тие години.
    На 15 години имав 43 килограми и си мислев дека сум дебела, ех да ми беше сега овај памет тогаш.
    Немој да си мислиш дека си дебела зошто со тие килограми не можеш да бидеш.
    Не ти треба диета, не ти требала ни темава.
     
    На Ubavataa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Слушај, јас сум исто отприлика твои години, но јас имам повеќе од тебе вишок килограм, дебела сум... набрзина овие килогами ми дојдоа, немам да кажам некоја посебан диеата, но јас користам ваков начин, јадам умерено, со што може помалку леб, избегнувам масна храна и гледам што повеќе здраво да се хранам, значи ми успеа, успеав да намалам неколку килограми, а плус од здравата храна и спорт (се разбира треба да се спортува) пораснав и за неколку цм. ;)
     
    На Ubavataa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ubavataa

    Ubavataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Фала ви многу за советиве . позз
     
  5. puffla

    puffla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    52
    Здраво сакам да ве прашам дали смути од банана грозје јаболка млеко и вода е здраво да се конзумира пред спиење и дали влијае на зголемување на килажата?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.