Диета

Дискусија во 'Канта' започната од Ubavataa, 6 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Здраво!!! јас неможам да се справам со еден проблем па затоа решив да ве прашам вас ,, вака имам 14 години и имам 47 кг сакам да ги намалам бидејки пред еден или два месеца имав 42 многу брзо се здебелив незнам како сакам што можно побрзо да ги симнам кажете некоја брза диета или нешто слично ... Благодарам однапред ....
   
  На Angelinkka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Бараш диета на 47 килограми?
  Одма ќе ти кажам, тебе не ти е потребна диета воопшто. Ти си во растот, имаш само 14 години, се развиваш, растеш, висиш, нормално е 5 кила да се здебелиш во тие години.
  На 15 години имав 43 килограми и си мислев дека сум дебела, ех да ми беше сега овај памет тогаш.
  Немој да си мислиш дека си дебела зошто со тие килограми не можеш да бидеш.
  Не ти треба диета, не ти требала ни темава.
   
  На Ubavataa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Слушај, јас сум исто отприлика твои години, но јас имам повеќе од тебе вишок килограм, дебела сум... набрзина овие килогами ми дојдоа, немам да кажам некоја посебан диеата, но јас користам ваков начин, јадам умерено, со што може помалку леб, избегнувам масна храна и гледам што повеќе здраво да се хранам, значи ми успеа, успеав да намалам неколку килограми, а плус од здравата храна и спорт (се разбира треба да се спортува) пораснав и за неколку цм. ;)
   
  На Ubavataa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Фала ви многу за советиве . позз
   
 5. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  24
  Здраво сакам да ве прашам дали смути од банана грозје јаболка млеко и вода е здраво да се конзумира пред спиење и дали влијае на зголемување на килажата?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.