Дизајнирај ја твојата соба

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 27 мај 2014.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.716
  Допаѓања:
  25.416
  Пол:
  Женски
  Можеби се премногу вакви теми, ако е така тогаш избришете ја.
  Знаеме како функционираат ваквите игри. :D
  Страната на која ќе ги правите собите е http://www.polyvore.com/
  Ако најдете подобар сајт, споделете го, па да почнеме таму да ги правиме.

  Правилата се знаат. Победникот поставува тема и ја додава на списокот на теми. Се чекаат најмалку 5 слики, па се избира победник, а притоа и второ и трето место.

  Не смеете да поставувате готови соби, ниту пак некои кои не сте ги правеле вие.

  Па, да почнеме. Тема: Соба со камин

  Следниот победник нека ја додаде темата што ќе ја постави:
  1. Соба со камин

  Се надевам дека играва ќе живне, иии.. со среќа. :*
   
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Како за првпат :tmi: :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   406,2 KB
   Прегледи:
   148
 3. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  И јас како за првпат :wasntme: :tmi
   

  Прикачени фајлови:

  • l.jpg
   l.jpg
   Големина на фајлот:
   16,1 KB
   Прегледи:
   146
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   220,8 KB
   Прегледи:
   134
 5. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  :D
  не знам од кај ми текна кафено :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • 32.1.jpg
   32.1.jpg
   Големина на фајлот:
   97,1 KB
   Прегледи:
   134
 6. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Победник?
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.716
  Допаѓања:
  25.416
  Пол:
  Женски
  1. tea4e :* :* :*
  2. erica :* :*
  3. WaffleGirl :*

  Одлични бевте, како за првпат. :) :clap:
   
 8. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Нова тема?
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Фала Лела :party: :* Прва победа на првата тема :D

  Нова тема нека биде: Детска соба
   
 10. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
 11. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  :D :*
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   565,4 KB
   Прегледи:
   126
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Другите? :|
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.716
  Допаѓања:
  25.416
  Пол:
  Женски
  Еве и јас. :D
  Принцес :wasntme: :makeup:
  [​IMG]
   
 14. diliges

  diliges Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Еве ја и мојата ^_^
   

  Прикачени фајлови:

  • Unititled.jpg
   Unititled.jpg
   Големина на фајлот:
   319,2 KB
   Прегледи:
   114
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Ајде штом никој друг не дизајнира ,ќе прогласам победник.

  3.место
  erica

  2.место
  Lella

  1.место
  diliges

  Чекаме нова тема :D
   
 16. diliges

  diliges Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Фала tea4e :hug: :dance:
  следна тема: Градина
   
 17. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Еве,се извинувам но неможев да најдам трева. Се надевам дека мислиш на ваква градина :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   346,7 KB
   Прегледи:
   85
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   714 KB
   Прегледи:
   79
 19. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Слабо темава... :?:
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Ајде да ја активираме темава...