1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дизајнирај ја твојата соба

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 27 мај 2014.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.938
  Допаѓања:
  26.862
  Пол:
  Женски
  Можеби се премногу вакви теми, ако е така тогаш избришете ја.
  Знаеме како функционираат ваквите игри. :D
  Страната на која ќе ги правите собите е http://www.polyvore.com/
  Ако најдете подобар сајт, споделете го, па да почнеме таму да ги правиме.

  Правилата се знаат. Победникот поставува тема и ја додава на списокот на теми. Се чекаат најмалку 5 слики, па се избира победник, а притоа и второ и трето место.

  Не смеете да поставувате готови соби, ниту пак некои кои не сте ги правеле вие.

  Па, да почнеме. Тема: Соба со камин

  Следниот победник нека ја додаде темата што ќе ја постави:
  1. Соба со камин

  Се надевам дека играва ќе живне, иии.. со среќа. :*
   
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Како за првпат :tmi: :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   406,2 KB
   Прегледи:
   149
 3. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  И јас како за првпат :wasntme: :tmi
   

  Прикачени фајлови:

  • l.jpg
   l.jpg
   Големина на фајлот:
   16,1 KB
   Прегледи:
   146
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   220,8 KB
   Прегледи:
   134
 5. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  :D
  не знам од кај ми текна кафено :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • 32.1.jpg
   32.1.jpg
   Големина на фајлот:
   97,1 KB
   Прегледи:
   134
 6. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Победник?
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.938
  Допаѓања:
  26.862
  Пол:
  Женски
  1. tea4e :* :* :*
  2. erica :* :*
  3. WaffleGirl :*

  Одлични бевте, како за првпат. :) :clap:
   
 8. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Нова тема?
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Фала Лела :party: :* Прва победа на првата тема :D

  Нова тема нека биде: Детска соба
   
 10. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
 11. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  :D :*
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   565,4 KB
   Прегледи:
   126
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Другите? :|
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.938
  Допаѓања:
  26.862
  Пол:
  Женски
  Еве и јас. :D
  Принцес :wasntme: :makeup:
  [​IMG]
   
 14. diliges

  diliges Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Еве ја и мојата ^_^
   

  Прикачени фајлови:

  • Unititled.jpg
   Unititled.jpg
   Големина на фајлот:
   319,2 KB
   Прегледи:
   114
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ајде штом никој друг не дизајнира ,ќе прогласам победник.

  3.место
  erica

  2.место
  Lella

  1.место
  diliges

  Чекаме нова тема :D
   
 16. diliges

  diliges Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Фала tea4e :hug: :dance:
  следна тема: Градина
   
 17. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Еве,се извинувам но неможев да најдам трева. Се надевам дека мислиш на ваква градина :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   346,7 KB
   Прегледи:
   85
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   714 KB
   Прегледи:
   79
 19. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Слабо темава... :?:
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ајде да ја активираме темава...