Дила (Dila Hanim)

Дискусија во 'Канта' започната од Majuv4ence13, 25 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Уште една од редот на најдобрите турски серии... :)
  Дила..Серија која е базирана на истоимениот филм од 1977 година и носи силна љубовна приказна која никој нема да остави рамнодушен :)
  Серијата сеуште не се прикажува кај нас се надевам дека наскоро ќе ја прикажат затоа што навистина не се пропушта...

  Содржина

  Дила и Ихсан се прекрасен млад пар и се запознаваат на факултет.По шестгoдишна врска решаваат да се венчаат но нивната среќа нема да трае долго.Во моментот кога мислат дека на нивната среќа и нема крај Дила го губи Ихсан..Полека,срцето на Дила го освојува шармантниот Риза,но она што Дила не го знае е дека всушност тој е виновен за смртта на мажот и .


  Во главните улоги:Erkan Petekaya,Hulya Darcan,Hatice Sendil.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Денес видов почнала да се емитува на Сител
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.