Дистрибутери на козметика

Дискусија во 'Лице' започната од buba4e89, 10 февруари 2014.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.903
  Допаѓања:
  106.367
  Пол:
  Женски
  Ме интересира каде во Македонија има дистрибутери на козметика?
  Дали треба да имаме фирма за да нарачуваме на големо?

  *Можеме малку да подискутираме за оваа тема.

  Ако има ваква тема - кључ.
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  buba4e 89 како мислиш дистрибутери? На каква козметика? Кој бренд?
   
 3. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.684
  Допаѓања:
  10.858
  Пол:
  Женски
  Ако целта ти е продажба на козметика и порачување на големо тогаш мораш да имаш регистрирано фирма ..
  А кои се дистрибутири не знам , распрашај се по луѓе , парфимерии , аптеки , маркети ..