1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневно мени - УН диета

Дискусија во 'Диети' започната од iskraFem, 20 март 2015.

 1. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, од неодамна ја почнав Ун диетава па решив да ја направам оваа тема каде што ќе пишуваме во кој ден што сме јаделе па така ќе можеме да си ја олесниме диетата со тоа што ќе имаме повеќе идеи за оброци.
  Еве да почнам јас
  Јагленохидратен ден:
  Доручек: Два портокали
  Ручек: Лиснато со вегета
  Вечера: Два реда чоколадо плус еден ред темно околадо.
  Вртев на Орбитрек 15 минути (тоа дека сум на почеток па се ме боли :doh: инаку планирам да зголемам со тек на време барем уште 30 минути)
  Доколку не се сложувате со оваа тема слободно во канта. :)
   
  На Hajdi22, barbiegirl.24 и okcenzi им се допаѓа ова.
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  72.142
  Пол:
  Женски
  Мислам дека темата е во ред и се надевам дека нема да заврши во канта :)

  27/90
  појадок :1јаболко
  ручек: ориз со грашок и беби морковчиња + малку компир
  вечера :половина од ручекот
   
  На okcenzi и iskraFem им се допаѓа ова.
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.602
  Допаѓања:
  56.578
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас да ви пишам :)

  88/91 Овошен ден

  Досега имам изедено 5-6 мали ситни киви, 2 портокала, 2 јаболка, 2 банани и шака суво јатки. Ми остануваат уште овошки до вечер и шака јатки. Заситена сум, најадена, но примам и многу течности, досега 2 шољи чај и 2 литра вода.
   
  На okcenzi, rokiroksana и iskraFem им се допаѓа ова.
 4. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  Tи си супер. И мене денес ми е овошен ден а само кафе се имам напиено. Планирам да јадам портокали и краставица па ќе видиме. Овој ден ми е најтешок бидејќи не јадам многу овошје :worried:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  47.038
  Пол:
  Женски
  31/90
  Јаболко
  Макарони со томатело
  За вечера планирам какао и медени срценца :l:
   
 6. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  9/90
  Портокал
  2 варени јајца, парче леб, краставица и јогурт
  Таратор
  30 минути вртење на орбитрек :)
   
 7. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  72.142
  Пол:
  Женски
  Погоре сум направила грешка во деновите :lol: едит денеска ми е 27 :$

  27/90
  п: /
  р: веге пица
  в: домашно медено срце + уште некое блакце
   
 8. S.o.F.i

  S.o.F.i Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  2.385
  Денеска одново ја почнав.
  1/90
  П: јаболко
  Р: 2 варени јајца, 1 парче сирење и салата
  В: исто како ручекот.
  :)
   
  На Hapburn Audrey и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 9. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  10/90
  2 Портокали
  Грав со салата
  И за вечера исто
   
 10. S.o.F.i

  S.o.F.i Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  2.385
  2/90
  П: јаболко
  Р: печени компири со домашен кечап
  В: исто како ручекот :)
   
 11. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  47.038
  Пол:
  Женски
  31/90 за вчера

  цеден лимон и грејп.

  2 банани
  2 јаболки
  1 портокал
  5-6 суви смокви
  сончоглед
  марула салата со кромид
  ја претерав :D

  32/90 денес

  цеден лимон и грејп.
  портокал
  7 ќебапи, ајвар, лути пиперчиња и марула
  само марула
   
 12. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  Портокал
  макарони со пица кечап
  2 тортички од винчини
  ред темно чоколадо
   
 13. S.o.F.i

  S.o.F.i Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  2.385
  3/90
  П: јаболко
  Р: шпагети со кечап
  В: 4 колачиња
   
 14. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Денес, овошен ден.
  2портокали, 1 банана, неколку урми.
  Вечера: Малку салата.
  Ми се грицка нешто...:(
   
 15. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  Вчера:
  2 портокали
  компир салата
  пола од ручек

  Денес:
  2 портокали
  Јуфки со кечап
  за вечер планирам некое чоколадо да каснам
   
 16. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  72.142
  Пол:
  Женски
  вчера

  јх ден
  п:/
  р: веге пица
  в: парче бајадера,парче колач со суво овошје

  денеска
  овошен ден
  досега изедов банана,кива,јаболка , 5-6 лешници и неколку кикирики... до вечер уште нешто и многу вода :)
   
 17. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  72.142
  Пол:
  Женски
  34/90 протеински

  п:/
  р: туна во вода со кромид и сок од лимон + марула салата
  в:вечера планирам шопска салата
   
 18. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  72.142
  Пол:
  Женски
  36/90 jх

  п:/
  р:/ макарони со сос од домати
  в: деновиве настрвена сум на блок чоколадо па од него ќе јадам :D
   
 19. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  За ручек ориз со салата и за вецер планирам пола од тоа. Инаку 18 ден ми е.
   
 20. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Јаглехидратен ден 3/90
  Појадок: две мандарини
  Ручек: една чинија шпагети со томатело сос
  Вечера: 50gr црно чоколадо со бадеми