1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добриот доктор (Mucize Doktor) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од @ceci11, 24 септември 2021.

 1. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Нова турска серија од Понеделник,Mucize Doktor-Добриот Доктор. Адаптирана е од корејската серија-Good Doctor. Главниот лик е Али, аутистично момче кое е одличен доктор-хирург. Кој ја гледаа американската верзија со Shaun Murphy, сигурна сум дека и оваа ќе им се допадне. Серијата има 64 епизоди по околу 2 часа, а кај нас ќе е околу 120-130 епизоди.
   
 2. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Од вечерва на Сител, во 21.30
   
 3. strumfeta01

  strumfeta01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2016
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Дали е убава серијата и интересна за гледање
   
 4. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Убава е,јас ја гледав до 21 епизода, мене ми е интересна.
   
 5. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  7.231
  Пол:
  Женски
  Вака стои интересна, само што малце претеруваат со вакви тематики. Скоро секоја нова серија е нешто трогателно.
   
  На Гладиоли му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  2.024
  Пол:
  Женски
  Нели има и американска серија “The good doctor”? Нешто налик на “Grey’s anatomy” ли ќе е серијава?
   
  На Ivanna23. му/ѝ се допаѓа ова.
 7. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Да, како ,,Тhe Good Doctor'' ќе е.
   
  На Fantasy33 и Ivanna23. им се допаѓа ова.
 8. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.648
  Допаѓања:
  16.039
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам The Good Doctor и е само лоша копија турскава серијава.
   
  На IRBBB и theowndemon им се допаѓа ова.
 9. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Всушност и американската е копија на корејската верзија.
   
 10. strumfeta01

  strumfeta01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2016
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Ке може ли краток опис на серијата
   
 11. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Али е доктор-хирург кој има аутизам и савант синдром. Уште од мала возраст бил малтретиран од страна на сите. По смртта на својот брат и зајчето, Али се одлучува да стане доктор за да спречи луѓето да умрат. По смртта на неговиот брат, неговиот татко го остава мислам дека беше во болница или во дом, не сум сигурна. Доктор Адил ќе го образува и чува. По завршувањето на факултетот, Др.Адил сака да го вработи во болница Берхајат во која тој е главен доктор. Но бидејќи тој има аутизам, во почетокот другите доктори нема да сакаат да работи таму, но подоцна се менува мислењето кога ќе видат дека станал познат со тоа што спасил дете на аеродром со тоа што одма пружил соодветна прва помош.
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Цел проблем е што кај нас на тв подолго време даваат реклами отколку една епизода и така било која серија да е ми се губи желбата да ја гледам. |(
  А, вака една епизода долго ми трае и поубаво ми е 1ч да ја даваат на тв него 2ч и нешто да гледам пред лаптоп, па така веројатно и оваа ќе ми остане неизгледана, не верувам ни време дека ќе имам.
   
  На Oneo, SnowWhite8 и supergirlmb им се допаѓа ова.
 13. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Да, сега кога ќе почнат со политички реклами, по 30 минути една реклама
   
 14. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.068
  Допаѓања:
  152.127
  Пол:
  Женски
  Иста. До збор. :D
  Случајно сега ја фатив на тв и слушав само и бев ко, "еј the good doctor ја синхронизирале? Нема шанси." се свртив и видов. До з б о р е иста. Влегвање од сцена в цена е ист, со флешбекс, муабетот ист еј, ист.
   
  На IRBBB и Fantasy33 им се допаѓа ова.
 15. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  12.420
  Пол:
  Женски
  Убава ми е серијата.Многу ми е симпатичен дечкото. :)
   
  На SnowWhite8 и @ceci11 им се допаѓа ова.
 16. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.648
  Допаѓања:
  16.039
  Пол:
  Женски
  Смениле некој работи, на пример Шон кога кажуваше пред комисијата дека сака со парите да си купи телевизор, овде направиле дека сака точак заради густиот сообраќај. Исто и кога загина брат му, мислам и таа сцена не е иста. Ама не не ми иде да ја гледам ептен ми е вештачки.
   
  На IRBBB и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  2.024
  Пол:
  Женски
  Интересен ми е Али. Актерот како го глуми ликот, секоја чест.
   
  На Idedemja и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
 18. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Заради улогата што ја глумеше, актерот Танер Олмаз(Али) доби награда во Латинска Америка-Најдобар странски глумец!!
   
  На Idedemja и Fantasy33 им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.068
  Допаѓања:
  152.127
  Пол:
  Женски
  Да, да, нели и донер омилено јадење му е сега. :D Ама то ме тера да изгледам серијава, плус корејската. Американската ми е гледана. Зошто ко ќе имаш иста скрипта можиш да видиш ситни разлики кои се најчесто културолошки. Дали било во кујна, во третман од околина па дури и прифатеност на самата серија. :wasntme:
   
  На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
 20. joci26

  joci26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2020
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Nekoj spolej da spodeli bidejkji nemam gledano ni edna verzija, a prepostavuvam slicen kje e tekot na nastanite