Додворување

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 24 март 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Dali ste zadovolni od dodvoruvanjeto od strana na maskite!?kako sakate da vi se dodvoruvaat?
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Сакам да знаат кога е вистинското време за да и се удвараат на женска.Сепак за да се започне врска треба да се познавате доволно време, за да сте го процениле дечкото каков е. А имало случаеви ќе сум се запознаела со некој и истата вечер тој ми нуди врска :lol:
  Кога ми текне пак, кога сум била ептен мала 6мо - 7мо одделение и кога фаќавме дечковци со кои не сме се ни бакнале, сме се криеле по темно, да не те види некој да те каже дома :lol: Е тогаш знаеш како ми се додворуваа :
  Имаш ли си дечко? - Не
  А сакаш ли да си имаш? - Па сакам
  Сакаш ли јас да ти бидам дечко? - и ти кажеш да и готово :lol: :lol: :lol:
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  Јас ќе кажам како мразам да се додворуваат, мразам кога сум излезена во диско и кога ќе ми се закачи некоја пијана будала, па замара, па ми диши во врат а смрди на пот и алкохол. Сега некој ќе праша, па добро девојче кај искачаш ти ? :D
  Ама има многу такви низ градов е тоа ми е идиотско додворување .
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  :clap: :clap: :clap: :clap:
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Со оглед на тоа дека имам долгогодишна врска, не можам да се пожалам/пофалам дека имам некои што ми се додворуваат 24/7, но не сум ни без ништо. ;)
   
 6. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  80
  ][/quote]Unfaithful18 Imas li decko? Ne
  Sakas li da imas? Pa da
  Pa sakas li jas da ti bidam? Daaaa :oops:
  :up: :up: :up: Bravo za ova kaj ti tekna :lol:

  Inaku za dodvoruvanje vo posledno vreme nekoj maler me fati abe uzasno se nerviram,koga i da izlezam sama so zensko drustvo abe se na nekoj mrdnat moram da neletam ili pijacka mi pustaat nekoj manijaci,ili ke se zakacat na masa uffff aj navecer ama pa pred nekoj den u sred bel den u kafic eden koga mi se zakaci postar u pm eeee do kade otide svetov da nesi zensko da nemozes samo da izlezes da si uzivas a da ne dojde nekoj da te zamara bozem sama ako si izlegla si dosla mazi da brkas bog da cuva :twisted:
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632

  бравооо :clap: :clap: :clap: :clap:
   
 8. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Ve citam i stvarno ni vas krajot ne vi se naogja,ako ne vi se dodvoruvama odma kritiki ima li maski.ako se pustame kade bas sega jas si izlegov da se prosetam itn,od kade nie da znaeme koga vie ste raspolozeni,i dali sakate sami da bidete,ili imate decko?a pristapot i nacinot na dodvoruvanje toa veke e druga rabota.
   
 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Сакаме да ни се додворуваат мажит, но на културен начин. Не некоја пијана специјалка да дојди в кафич и да не знае што прави. Така никогаш нема да привлече внимание и да остави убав впечаток, барем не кај мене.
   
 10. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  93
  Првин да знае да ме стопи со поглед.Да ми се треси или да ми шпарта со поглед сигурно не поминува.Обожавам сигурност во себе и опуштеност! Потоа и муабетот да ми го погоди (обично тука најтешко им успева :lol: ) и да знае како да ми разбуди убави чувства.Тогаш ми нема спас.
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Пааа на која девојка не и се допаѓа кога и се додворуваат 8)
  И јас имам додворувачи,додуша малку повеќе кога сум сама, оти дечко ми некако му делува страшно :twisted: :lol: па после толку долга врска му е страв оти знаат дека ќе ги одбијам , што е нормално. Е сега не дека не ми одговара, ми ласка додворувањето.А за начинот, мразам некој лигав кога не почитува, ни знае како да се однесува, застанал се глупира, леле колку си ваква , онаква, сакам ненападно додворување, искрено, поневино. И најмногу сакам кога машко се додворува со насмевка на лицето, а не со ај те молааааам :roll:.
  Дечко ми мене ме освои со такво невино додворување, одоколу, па на крај ми призна, и еве сме!
   
 12. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Ах... на темава имам да пишувам на долго и широко, но нема да ве оптеретувам со толку читање :D па ќе кажам на кратко. Мразам кога некој на пример во дискотека се бутка во мене, додека играм ми се плетка, ме турка се со цел да го заприметам. Мразам кога ќе ми донесе келнерката пијалок и ќе ми каже “имаш поздрав од дечконо’’ и кога ќе се завртам да видам кој е, тој ми крева чаша :evil: ах агли! Зошто маживе мислат дека алкохолот е решение и спас за секој чекор?? Наместо да дојде до тебе да ти направи два реда муабет, со насмевка на лицето, со топол поглед и со сјај во очите, а не да се испијани и да ти се обеси како слеп за стап. Не знам што е со машкиве, ретко можеш да сретнеш културен фин дечко, со добри манири. Не дека ние девојчињата сме совршени, но темава е за машките па затоа конкретно за нив се изјаснувам. Исто така нешто што најмногу ме иритира и ми гази на живец е кога си одам по улица и некој ми довикува, уффф тогаш косата ми се крева мислам дека!
   
 13. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  денес нема машки што знаат баш убаво да се додворуваат и ѕвезди да ти симнуват.. :// (тоа е..) повеќе можам да кажам дека се глупираат!!
  мое мислење.
   
 14. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.187
  Допаѓања:
  20.885
  Пол:
  Женски
  Се симнувам пред некој ден од автобус и си одам накај дома и еден дечко ми вика извини девојко. Викам молам. И ми вика абе секаш да се запознаеме, често те гледам во автобус па ми се допаѓаш. Кој знае каква преплашена фаца сум направила, ама се препаднав, и овој вика не се плаши не се плаши, добро ништо ништо. Леле мајко сфаќам јас и додворување и све, ама на улица па уште ноќ, не зезај, срцево ми застана од страв.
   
 15. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Има додворување но се зависи девојката како ке го прифати тоа додворување,значи се е битно за да биде работава како што треба нели? :D
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.327
  Пол:
  Женски
  Денес машките кои знаат како да пријдат на девојка се како иглички во сено. :D Повеќето се напади и досадни, тоа само контра ефект ствара. :) А да не зборам колку па очајни ги има. (facepalm)