1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Додека изборите траат привремено укинете го политика форумот

Дискусија во 'За форумот' започната од DivineChaos, 6 мај 2011.

 1. DivineChaos

  DivineChaos Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  60
  Избориве како што знаеме се на 5 јуни. Мислам дека форумџиите можат да издржат до тогаш без политика форумот. Не за друго има највјаса на безкичмењаци кои си го продаваат гзот по партии и на кои и на мене и на добар дел од форумџиите им иде да ги отерат у пм. Агитатори и продадени души колку сакаш . Ако се волни администраторите привремено да го направат потфорумот read only до 5 јуни.

  Во спротивно ќе има бич фајтови и пуни раце работа за модераторите .

  Фала однапред
   
  На Offspring, kristii и Karol.Ina им се допаѓа ова.
 2. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.964
  Е зошто да се укине, ако се укине ќе има повторно такви ,,потрчковци,, и тоа ќе бидат расштркани низ целиот форум, не само на политика. :geek:

  Ма нека си стои, мора некаде да се испразни гневот и лутината од политичката ситуација во земјава. Јас ги сфаќам, луѓето се исфрустрирани и од едните и од другите. Ова го зборувам како неутрална членка, ама понекогаш стварно ми иде да отидам во политика и да испцујам се живо и диво. :rock:
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Не го укинувајте политичкиот форум, одлична ментална гимнастика е. Против сум.
   
 4. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  И да се затвори тој дел од форумот има многу други теми од типот на сакам да кажам, сакам да прашам, испукај се... каде секој член на форумов може да си го искаже својот гнев и лутина, (не)задоволство, пофалбите и критиките за политичката состојба и политичарите. Така да, според мене нема потреба од такво нешто.
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Иако сум активна во политичкиот подфорум, сум за укинување до изборите, зошто стварно се пренатрупаа партиски потрчковци и агитатори кои иритираат. Да им се пренесе на партиите што ги пратиле во агитација, подобро да ги спремат наредениот пат, да пишуваат мислења со факти, а не само да ракоплескаат на празно :)
   
  На DivineChaos му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DivineChaos

  DivineChaos Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  60

  Реков привремено укинување и бан за политички теми до 5 јуни ( значи цел еден месец)бидејќи има наплив на полтрочиња кои пишуваат што им рекле партиските шефови.
  Најпаметно би било фемина да се огради и заштити од наплив на лајна вака . Бидејќи ова го имам видено на друг форум и заврши со ширење на пропагандата на три други потфоруми. Единствен начин да се избркаат ѓубрињава е вака .
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Се согласувам да се укине барем додека да завршат избориве и потоа слободно пак да се пушти во `употреба`. Така ќе избегнеме оф топици, несодржајни и неаргументирани мислења. Плус во Политика откако Анфејтфул поради неактивност беше отстранета од модераторската функција, нема назначено друг модератор. Тоа значи дека админите ќе имаат пуне руке посла, и ќе мора да бдеат над форумов 24/7. Исто се согласувам дека пропагандата ќе се прошири и ќе се јават други поттрчковци, а форумот не служи баш за таа намена. :)
   
  На DivineChaos, kate21 и rossonerka им се допаѓа ова.
 8. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Апсолутно нема потреба да се укинува категоријата Политика...Баш дека ќе има избори треба да пишуваме за политика...А, за тие партиски потрчковци и послушници, слободно нека нападнат во категоријата Политика - јас и уште некои форумџики овде сме лекот за таквите... :) Баш ме интересира чии аргументи ќе бидат појаки...
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.371
  Допаѓања:
  63.411
  Пол:
  Женски
  И јас сум за да се укине. Само ќе се ствара непотребна тензија, а и така ништо нема да се смени.
  Додека да завршат изборите, секако :) Мислам дека доста ќе ни биде перење на мозокот од реклами и пропаганди на тв.
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  Не се согласувам.
  Секој има право да се изрази таму каде што се неговите интереси и познавања. Ако некому не му одговара политиката никој со сила не го тера да пишува или да чита во таа област. Како сега да рече некој ај нема да пишуваме во литература или нема да кажуваме вицови за мајкл џексон или ксенија(едвај ми текна на името) дека се мртви.
  Мора да се одбележат и овие избори со нешто :lol:
  За прашањево имаше соодветни теми, на пример предлози идеи за сајтот, критики пофалби и слично, или сакам да прашам
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.