Долги врски

Дискусија во 'Врски' започната од 1418, 11 јули 2016.

 1. 1418

  1418 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Колку што видов ваква тема нема на форумов.
  Се мислев дали да ја отворам темава.
  Што мислите за долгите врски 7+? Дали сте биле во таква врска? Дали мислите дека успеваат ваквиве врски?
  Јас лично бидејќи верувам во љубов, верувам и во долги врски. Иако знам дека е потребно многу труд од двете страни за да успее. Ако се труди само едниот пиши пропало.
  Сметам дека има секакви луѓе, некои сакаат неколку месечна врска па брак некои 2-3 год врска па брак, а некои по 10 годишна врска имаат па тогаш брак. Сите сме различни.
  Па кажете ги вашите мислења. :)
   
 2. Shnolkicka kiki

  Shnolkicka kiki Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Личнo не сме вo врскa сo дечкoтo мнoгу- гoдинa и нештo, aмa кaкo штo кaжa верувaм вo љубoв и декa дoкoлку е вистинскa ќе трaе без рaзликa дaли ќе бидaт двaјцa вo брaк пoсле 1 или 10 гoдини. Мислaм декa преднoстa некaкo си нa пoдoлгите врски е штo мнoгу пoдoбрo ќе се зaпoзнaaт и ќе преживеaт мнoгу рaбoти зaеднo кoи пoдoцнa вo брaчнaтa зaедницa немa дa мoжaт зaрaди згoлемените oбврски.
  Сo дечкoтo гo имaме тoa збoрувaнo и ... ќе биде тoгaш кoгa мислиме декa е нaвистинa време. :)
   
  На 1418 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  јас бев во врска 4 год мн се сакавме не можевме еден без друг 24/7 бевме на тел на камера пишевме ни секудна не можевме еден без друг(инаку од различни градови сме) бев сигурна во неговата љубов никогаш не помислував дека ке се разделеме се се промени преку нок кога од него побарав нешто можам да кажам со тоа ке ми докажеше дека вистински ме сака но сепак тој одлучи за КРАЈ...верував во долги врски но веке не сега знам не било бадихала старите што рекле железото се кова док е жешко....
   
  На SAMIRA и 1418 им се допаѓа ова.
 4. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  pa sto znam jas veruvam .... so deckomi sme vo vrska i dobro ni odiii , sepak vo sekoja vrska se javuva po nekoja kavga no toa brzo se reshava .. :D
   
  На 1418 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  .. zosto taka zavrsivte samo preku nok ?
   
 6. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  како што напоменав потражив од него една раб....ок подетално живеам во маало каде што озборувањата се на 1во место па почнаа мн глупости да се зборе за мене од него потражив само да се запознаат старите моите и неговите и он одлучи дека е најдобро да раскинеме тоа беше најгрозната вечер во мојот живот.....;(
   
  На Shnolkicka kiki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shnolkicka kiki

  Shnolkicka kiki Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Искренo пoдoбрo е билo и штo прекинaлo спoред мене...aкo ништo другo мoжел бaрем зa тебе дa гo нaпрaви тoa.
   
  На mimi002 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  па можеше но сепак тој одлучи да раскинеме и неговите родители се согласија да се запознаат ама ете сега причината сум јас јас сум била крива за раскинувањето услов сум му поставила.....јбг
   
 9. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  mislam deka 4 godini vrska ne e za frlanje taka . No sepak po moe mislenje toa mu bilo izgovor za vaseto razdeluvanje , vo ovoj tvoj uslov negledam nikakva precka vo vrskata pa kamoli da dojdi do raskinuvanje , no sepak podobro e sto se odalecivte mozebi ke imas sreka vo druga prilikaa ;)
   
  На SnowWhite8, SAMIRA, ***nekoja*** и 2 други им се допаѓа ова.
 10. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.768
  Мислам дека тој барал причина да прекинете. Доста лошо од негова страна, ама човек што се однесува на таков начин не заслужува да го сакаш, а луѓето секако ќе зборуваат.
   
  На SAMIRA, eloves, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 11. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  па да мила сега мн работи ми се јасни но иако ме повреди и бла бла бла јас уште го сакам ко некоја лудача...знам дека ако тоа е било причина само за да раскинеме...
   
 12. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  одалечени сме само два три месеци икао бевме раскинале се слушавме и секогас со една две ракии ми се лигавеше колку ме сакал
   
 13. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  ili mozebi nekoi raboti vo tie 4 godini ste gi iskusile mnogu brzo pa mu se ima smaceno i bara izgovor za da prekinete , sepak sekoj moze da ti dade sovet kako , sto , i dali te zasluzuva . no vie dvajca znaete kako vi bilo i sto se slucilo pokonkretno .vo vrskata .. ne se razocaruvaj ke bide podobro :*
   
  На ***nekoja*** и Shnolkicka kiki им се допаѓа ова.
 14. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  jas ti veruvam deka ke go sakas sepak 4 godini vo vrska ste bile , ke go gledas ke se slusate no ako sepak nemozete da bidete vo vrska porbaj da se odalecis mnogu podobro ke ti bide
   
 15. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  верувај мила ни беше прекрасно секој кој не познаваше ни се воскитуваше за таквата љубов но ете јас велам како е господ сакал така нека биде
   
  На mimi002 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 1418

  1418 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Jas ne znam zosto sme tolku nazad so mislenjata. Ova ne se odnesuva na vas sekako tuku na rodninite moi koi smetaat deka sega na 18 moram da imam decko, a veke na 19 najkasno 20 da se omazam. Prvo ne sakam decko sega, a vtoro ne sakam mnogu mlada da se mazam. Pred 29-30 ednostavno nemam namera. I zatoa normalno bi sakala da si imam dolga vrska ama pred se zdrava i srekna. :) Nekade na 20-21 godina bi razmisluvala za decko. (So onie koi imam razgovarano na forumov ja znaat mojata momentalna sostojba).
  Poznavam parovi koi se zaedno poveke od 5-6 godini i izgleda deka dobro im odi.
  @***nekoja*** ne te zasluzuva toj veruvaj. Ke si go najdes vistinskiot, samo bidi trpeliva.
   
  На Shnolkicka kiki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  @***nekoja*** ti veruvam , no sosila ubavina ne biduva , mozebi eden den ke se svesti sto napravil no mnogu kasno ke bide toa ti vejke ke go prebolis toa i ke si imas svoj idni planovi i toa poubavi , od greshkite se uci ne se razocaruvaj samo napred :* Mozebi nekoi raboti doprva ke gi doznavas sto ti gi pravel zad grb i ke ti se odmili uste povejke se so tek na vreme
   
  На SAMIRA, ***nekoja*** и 1418 им се допаѓа ова.
 18. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  hmmm neznam sto im stanuva na nekoi roditeli zosto taka razmisluvaat , seuste e rano za mazenje se so tek na vreme nemora da se brzame , seuste sme mladi , , cel zivot ke bideme vo brak ...
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  и јас мислам дека да се мажеш на 20 си премногу млада јас имам 26 првиот дечко си хо фатив на 22 бев со него 4 год....прави како на тебе што ти е убаво никој не слушај...
   
  На SAMIRA, 1418 и mimi002 им се допаѓа ова.
 20. Shnolkicka kiki

  Shnolkicka kiki Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Истиoт "прoблем" гo имaв и јaс декa мoрaш дo 20 дечкo дa имaш и блa блa знaеш веќе.
  Амa пoвaжнo е штo сaкaш ти и штo те прaви среќнa. Не е тoa туку тики тaкa. Требa време зa се. Акo немoжеш сo некoј дa се сoглaсиш зa еднoстaвни рaбoти кaкo ли пa ќе живееш. Зaтoa мoже и се пoдoбри пoдoлгите врски.
  А другите секaкo ќе збoрувaт.
   
  На 1418, mimi002 и ***nekoja*** им се допаѓа ова.