1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од irenna, 14 март 2010.

  1. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Крајот го краси делото :up:
     
    На anab му/ѝ се допаѓа ова.
  2. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    a dali znaete kako mozam da kupam preku internet dolna obleka od victoria's secret???
    bas sakam a gledav na sajtot nivni i mn eftini se, kolku bi kostale so carina dali ima nekoj kupeno?
     
  3. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Викторија Сикрет не вршат испоака кај нас, у милата наша државичка...
    јас сакав да нарачам и не можеше, ама сепак си добив, како? Братучедка ми од србија требаше да дојде, она ми нарача и ми ги донесе, што значи у србија носат :lol:
     
  4. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    fala na informacija, deka imam jas sestra pomala u belgrad ona tamu uci taka da moze na nea da i kazam....fala ;)
    a kolku plati za tie carini?
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    моја другарка си нарача на нет во Америка и и ги донесоа наши луѓе..ако имаш некој да ти донесе само
     
  6. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Јас како што энам, Victoria's secret вршат достава во Македонија. Со царините не сум баш запознаена, само знам колку поскап пакет ,толку е поголема царината. Да не се собирате другарки за да ја делите поштарината и царината , пошто ќе ви искочи поскапо.
    http://www2.victoriassecret.com/html/custsrvc/shipping/international_shipping/?rfnbr=8684

    А може ли и да дискутираме за долната облека. Кој производител според вас е најдобар, квалитетен? Јас имам од Лисца градник, го носам со години ,сеуште не е мрднат,многу квалитетен.И купачи исто, супер беа ,додека ги носев. Од Victoria's secret имам доста работи, гаќички, комплети, се е беспрекорен квалитет, ем убави на изглед ем многу квалитетни.Оф топик... колекцијата Secret garden е прекрасна ;)
     
  7. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    задоволна сум многу од производите на помпеа имам боди, градник, мајци се е преубаво нежно и квалитетно :) имам и многу убав комплет танга со градник на викторија сикрет поклон ми е :inlove: :inlove: инаку да ви кажам најпријатно ми е во памучни шарени гаќички со твити ,мики не баш некоја марка ама ми прават кеф
     

    Прикачени фајлови:

    • pompea.jpg
      pompea.jpg
      Големина на фајлот:
      2,7 KB
      Прегледи:
      913
    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      2,8 KB
      Прегледи:
      913
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Било кое од овие = дечко ми во кома :D
    Обожавам секси долна облека и нон стоп дремам пред излози кога ќе видам некое хот парче :tmi:
     
  9. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    мањак сум за долна облека ...невиден
    посебно подвезици
    а чорапчиња знам да си носам дури и под фармерки и тренерки ...зашто просто ги обожавам и прават за се чуствувам женствено :) :lol: корсети исто така многу имам и често ги носам и нив кога за мое кога за задоволство на дечко ми
    и ете нешто ми фали во цела "колекција" ракавици убави со чипка или нешто интересно да будат еротика :inlove:
    ако има некој да знае каде може да се најдат во Битола ќе ве молам кажете ...однапред благодарам
     
    На Paris38 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    ние девојките имаме секакви варијанти на долна облека и во сите бои ;)
    не купува секогаш од скапи бутици,често од пазар,2-3пати гоишно од лисца ,и санда имаат убав долен веш,зависи ама го обожавам,,во последно време сум навлечена на полутанги и такви купувам доста:P
     
  11. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    може да кажам нешто а да не ми се смеете :!: ,јас си купувам претежно од пазар оние што ги продаваат 4 пара за 100 денара :tmi: :D :D :D .мислам нај исплатливи ми се,нежни се,со разни апликации на цветови,срца,во боја итн.инаку немам навика да купувам од дуќан долна облека оти ми е скапа и не сум претерано опседната со такви ствари.носам само градник и долен дел гаќи.можеби треба да поработам на својот женски сексипил? :^) :?: што мислите? :)
     
  12. SexyTeenGirl

    SexyTeenGirl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    За друго ме мрзи да пишувам, па само за гакички :D Скоро сите гакички ми се од Extreme intimo, другите не знам како се вика „фирмата„ али квалитетни се :)
     
  13. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Долната облека на некој начин го изразува женскиот сексипил и затоа многу внимавам каква долна облека ке купам , а најчесто си купувам комплетчиња :lol: :lol:
     
  14. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  15. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    А ова најмногу кеф ми прави :)
     

    Прикачени фајлови:

  16. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  17. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Како се вика ова за прикачување чорапи? Screenshot_20211116-175325_Gallery.jpg
     
  18. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    12.947
    Пол:
    Женски
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.