1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од irenna, 14 март 2010.

 1. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Крајот го краси делото :up:
   
  На anab му/ѝ се допаѓа ова.
 2. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  a dali znaete kako mozam da kupam preku internet dolna obleka od victoria's secret???
  bas sakam a gledav na sajtot nivni i mn eftini se, kolku bi kostale so carina dali ima nekoj kupeno?
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Викторија Сикрет не вршат испоака кај нас, у милата наша државичка...
  јас сакав да нарачам и не можеше, ама сепак си добив, како? Братучедка ми од србија требаше да дојде, она ми нарача и ми ги донесе, што значи у србија носат :lol:
   
 4. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  fala na informacija, deka imam jas sestra pomala u belgrad ona tamu uci taka da moze na nea da i kazam....fala ;)
  a kolku plati za tie carini?
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  моја другарка си нарача на нет во Америка и и ги донесоа наши луѓе..ако имаш некој да ти донесе само
   
 6. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Јас како што энам, Victoria's secret вршат достава во Македонија. Со царините не сум баш запознаена, само знам колку поскап пакет ,толку е поголема царината. Да не се собирате другарки за да ја делите поштарината и царината , пошто ќе ви искочи поскапо.
  http://www2.victoriassecret.com/html/custsrvc/shipping/international_shipping/?rfnbr=8684

  А може ли и да дискутираме за долната облека. Кој производител според вас е најдобар, квалитетен? Јас имам од Лисца градник, го носам со години ,сеуште не е мрднат,многу квалитетен.И купачи исто, супер беа ,додека ги носев. Од Victoria's secret имам доста работи, гаќички, комплети, се е беспрекорен квалитет, ем убави на изглед ем многу квалитетни.Оф топик... колекцијата Secret garden е прекрасна ;)
   
 7. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  задоволна сум многу од производите на помпеа имам боди, градник, мајци се е преубаво нежно и квалитетно :) имам и многу убав комплет танга со градник на викторија сикрет поклон ми е :inlove: :inlove: инаку да ви кажам најпријатно ми е во памучни шарени гаќички со твити ,мики не баш некоја марка ама ми прават кеф
   

  Прикачени фајлови:

  • pompea.jpg
   pompea.jpg
   Големина на фајлот:
   2,7 KB
   Прегледи:
   913
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   2,8 KB
   Прегледи:
   913
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Било кое од овие = дечко ми во кома :D
  Обожавам секси долна облека и нон стоп дремам пред излози кога ќе видам некое хот парче :tmi:
   
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  мањак сум за долна облека ...невиден
  посебно подвезици
  а чорапчиња знам да си носам дури и под фармерки и тренерки ...зашто просто ги обожавам и прават за се чуствувам женствено :) :lol: корсети исто така многу имам и често ги носам и нив кога за мое кога за задоволство на дечко ми
  и ете нешто ми фали во цела "колекција" ракавици убави со чипка или нешто интересно да будат еротика :inlove:
  ако има некој да знае каде може да се најдат во Битола ќе ве молам кажете ...однапред благодарам
   
  На Paris38 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  ние девојките имаме секакви варијанти на долна облека и во сите бои ;)
  не купува секогаш од скапи бутици,често од пазар,2-3пати гоишно од лисца ,и санда имаат убав долен веш,зависи ама го обожавам,,во последно време сум навлечена на полутанги и такви купувам доста:P
   
 11. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  може да кажам нешто а да не ми се смеете :!: ,јас си купувам претежно од пазар оние што ги продаваат 4 пара за 100 денара :tmi: :D :D :D .мислам нај исплатливи ми се,нежни се,со разни апликации на цветови,срца,во боја итн.инаку немам навика да купувам од дуќан долна облека оти ми е скапа и не сум претерано опседната со такви ствари.носам само градник и долен дел гаќи.можеби треба да поработам на својот женски сексипил? :^) :?: што мислите? :)
   
 12. SexyTeenGirl

  SexyTeenGirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  За друго ме мрзи да пишувам, па само за гакички :D Скоро сите гакички ми се од Extreme intimo, другите не знам како се вика „фирмата„ али квалитетни се :)
   
 13. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Долната облека на некој начин го изразува женскиот сексипил и затоа многу внимавам каква долна облека ке купам , а најчесто си купувам комплетчиња :lol: :lol:
   
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.693
  Допаѓања:
  31.696
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.693
  Допаѓања:
  31.696
  Пол:
  Женски
  А ова најмногу кеф ми прави :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 17. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.348
  Пол:
  Женски
  Како се вика ова за прикачување чорапи? Screenshot_20211116-175325_Gallery.jpg
   
 18. Marmarin

  Marmarin Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  11.911
  Пол:
  Женски
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.