Домашен миленик според вашиот хороскопски знак

Дискусија во 'Дом' започната од mil4ence, 13 септември 2013.

 1. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Не најдов ваква тема па ако видите дека има некоја слична „клуч“. ;)
  Иначе темава ја превземав од I Like и сакам да видам дали е на сите точно. За мене е. :D
  ОВЕН
  На енергичниот Овен потребно му е енергично куче. Всушност, му треба миленик кој ќе се прилагоди на неговите бројни обврски, било тоа да е куче, игуана или папагал. Овните се импулсивни, па веројатно ќе донесат импулсивна одлука кога ќе го избираат својот домашен миленик.

  БИК
  Биковите сакаат да се мазат, па затоа им е потрбен нежен и верен миленик. Доколку се одлучат за мачка, подобро е да ја купат додека е сеуште мала, за полесно да се прилагоди. Биковите уживаат и во работата со животните од фарма, а се и одлични ветеринари.

  БЛИЗНАЦИ
  Комуникативноста е најсилно оружје на Близнаците, затоа комуникативен и забавен домашен миленик би бил идеален за нив. Еден од тие животни е папагалот, особено оној вид кој лесно учи да зборува. Близнаците на своите миленици им посветуваат многу внимание, па затоа им одговараат енергични видови со кои ќе се забавуваат.

  РАК
  Ракот сака да се чувствува сигурно и многу е поврзан со своето семејство, па затоа за него идеален домашен миленик е кучето, а препорачливо би било тоа да биде златен ретривер кој е исклучително верен и послушен.

  ЛАВ
  Самиот Лав е наклонет кон минијатурна верзија на себе – мачка. Сепак, соодветен домашен миленик за Лавот би бил папагал. Ара, или пак, какаду. Лавовите се насочени кон семејството, па затоа би избрале миленик со кој ќе ужива целото семејство. Токму поради тоа претпочитаат и кучиња, како на пример кокери.

  ДЕВИЦА
  Девицата секогаш сака да им помогне на сите, па така и на животните. Често се случува припадниците на овој хороскопски знак да вдомат улични животни. Одлично се согласуваат и со кучињата и со мачките. Имајте на ум дека е потребно време миленикот да се адаптира на вас, но кога добро ќе се запознаете, сигурно одлично ќе се согласувате.

  ВАГА
  На Вагите им треба хармонија. Тие сакаат убави и префинети нешта, па ќе им се допадне кокер шпаниел, сијамска мачка или птици со убави перја.

  СКОРПИЈА
  Скорпиите се емотивни и таинствени, па ќе им одговара токму таков миленик. Змија, тарантула или скорпија лесно би можеле да се најдат во домот на припадниците на овој хороскопски знак. Сепак, Скорпиите најчесто избираат кучиња, особено германски овчар. Исто така, сакаат и мачки, бидејќи се самостојни и непредвидливи.

  СТРЕЛЕЦ
  На Стрелците најдобро им одговараат кучиња – разиграни, весели, опуштени и секогаш подготвени за авантура. Меѓу нив се златен ретривер, ши-цу или ласа апсо.

  ЈАРЕЦ
  Типичниот Јарец секогаш е во трка за кариера и ретко е дома, затоа неговиот идеален домашен миленик не би требало да бара многу време. Риби, желки или папагал се идеални миленици за Јарецот.

  ВОДОЛИЈА
  Познато е дека Водолиите се ексцентрични, па затоа необичните и егзотични домашни миленици се вистински избор за нив. Жаби, игуани, разни глодари или желки се домашни миленици кои ќе го задоволат вкусот на Водолијата.

  РИБИ
  Рибите се емотивни и многу поврзани со своите домашни миленици. Тие својот живот максимално го прилагодуваат кон животните и им ја нудат сета своја љубов. Рибите се прилагодуваат на секое животно.
  BTW јас сум Рак во хороскоп. :wasntme:
   
 2. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Јас сум стрелец, и вистина е дека многу сакам кучиња :) А и имам :!: :D
   
  На mil4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.977
  Допаѓања:
  12.631
  Пол:
  Женски
  Мене би ми одговарало било кое....сите ги сакам!
   
  На mil4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.151
  Пол:
  Женски
  интересно :D
   
 5. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  СТРЕЛЕЦ
  На Стрелците најдобро им одговараат кучиња – разиграни, весели, опуштени и секогаш подготвени за авантура. Меѓу нив се златен ретривер, ши-цу или ласа апсо.
  АУУ, не не мразам кучиња. :devil:
   
 6. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  јарец- немаат време за миленичиња- точно
  Така да подобро е да немаш воопшто отколку да имаш ради реда и да не му посветуваш внимание
   
 7. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
  Тоа за жабите не е точно па игуани може, а другото е точно но повеќе сакам и кучиња многу и мачки. :!: :)
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  26.477
  Пол:
  Женски
  Така е.. Многу сакам да чувам скорпија. Баш ќе си се погодиме. ]:)
  И многу сакам мачки, и јас не знам колку имам. :rofl:
   
 9. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Делумно се согласувам. :)
   
 10. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Се согласувам со напишаново ,долго време чував германски овчар.И кога повторно би чувала пак би избрала.A за мацки не баш, плус и алергична сум на нив :D
   
 11. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  ДЕВИЦА

  Девицата секогаш сака да им помогне на сите, па така и на животните. Често се случува припадниците на овој хороскопски знак да вдомат улични животни. Одлично се согласуваат и со кучињата и со мачките. Имајте на ум дека е потребно време миленикот да се адаптира на вас, но кога добро ќе се запознаете, сигурно одлично ќе се согласувате.

  Точно! :)
   
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.690
  Пол:
  Женски
  РАК
  Ракот сака да се чувствува сигурно и многу е поврзан со своето семејство, па затоа за него идеален домашен миленик е кучето, а препорачливо би било тоа да биде златен ретривер кој е исклучително верен и послушен.

  Точно е идеално животно мое е куче и куче и куче :inlove: :inlove:
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.686
  Пол:
  Женски
  РАК
  Ракот сака да се чувствува сигурно и многу е поврзан со своето семејство, па затоа за него идеален домашен миленик е кучето, а препорачливо би било тоа да биде златен ретривер кој е исклучително верен и послушен.

  Штета што неможам да чувам куче големо колку златен ретривер... ама ќе си земам некое од улица, одкога го сретнав Феликс, сакам да си имам ДОЏ. :D
   
 14. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Па, не е лошо :P
   
 15. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  ДЕВИЦА
  Девицата секогаш сака да им помогне на сите, па така и на животните. Често се случува припадниците на овој хороскопски знак да вдомат улични животни. Одлично се согласуваат и со кучињата и со мачките. Имајте на ум дека е потребно време миленикот да се адаптира на вас, но кога добро ќе се запознаете, сигурно одлично ќе се согласувате.

  Точно :)
   
 16. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.763
  Допаѓања:
  37.664
  Пол:
  Женски
  Море богами треба да си земам куче...Туку,јас со мачорон на крај не можам да излезам не пак со куче,ама сепак,тие се попаметни и не се толку тврдоглави. :)
   
 17. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак и несакам многу кучиња т.е. имам кинофобија :?: .
  А она за рибите е точно татко ми е Риба во хороскоп,кога бил мал чувал рибчиња и кога му умреле тој бил болен 3 месеци и неколку дена не одел на школо :!: .
  Јас му велев да си земиме рибчиња тој ми рече Не можи демек ,ако ми муреле ќе сум тажела многу :D
   
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ
  Комуникативноста е најсилно оружје на Близнаците, затоа комуникативен и забавен домашен миленик би бил идеален за нив. Еден од тие животни е папагалот, особено оној вид кој лесно учи да зборува. Близнаците на своите миленици им посветуваат многу внимание, па затоа им одговараат енергични видови со кои ќе се забавуваат.

  ќе не избркаат од дома и мене и папагалот :D нема на ред да дојдат другите да кажат нешто.
  инаку не сум имала досега папагал не знам како ќе се согласуваме :P
   
 19. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  БИК
  Биковите сакаат да се мазат, па затоа им е потрбен нежен и верен миленик. Доколку се одлучат за мачка, подобро е да ја купат додека е сеуште мала, за полесно да се прилагоди. Биковите уживаат и во работата со животните од фарма, а се и одлични ветеринари.

  Така е :bow:
   
 20. pretendmemories

  pretendmemories Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  За мене лично ова не е баш точно. Љубител сум на папагали, ама риби и желки како домашни миленичиња не би чувала.