1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Домашен миленик според вашиот хороскопски знак

Дискусија во 'Дом' започната од mil4ence, 13 септември 2013.

  1. mil4ence

    mil4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    173
    Не најдов ваква тема па ако видите дека има некоја слична „клуч“. ;)
    Иначе темава ја превземав од I Like и сакам да видам дали е на сите точно. За мене е. :D
    ОВЕН
    На енергичниот Овен потребно му е енергично куче. Всушност, му треба миленик кој ќе се прилагоди на неговите бројни обврски, било тоа да е куче, игуана или папагал. Овните се импулсивни, па веројатно ќе донесат импулсивна одлука кога ќе го избираат својот домашен миленик.

    БИК
    Биковите сакаат да се мазат, па затоа им е потрбен нежен и верен миленик. Доколку се одлучат за мачка, подобро е да ја купат додека е сеуште мала, за полесно да се прилагоди. Биковите уживаат и во работата со животните од фарма, а се и одлични ветеринари.

    БЛИЗНАЦИ
    Комуникативноста е најсилно оружје на Близнаците, затоа комуникативен и забавен домашен миленик би бил идеален за нив. Еден од тие животни е папагалот, особено оној вид кој лесно учи да зборува. Близнаците на своите миленици им посветуваат многу внимание, па затоа им одговараат енергични видови со кои ќе се забавуваат.

    РАК
    Ракот сака да се чувствува сигурно и многу е поврзан со своето семејство, па затоа за него идеален домашен миленик е кучето, а препорачливо би било тоа да биде златен ретривер кој е исклучително верен и послушен.

    ЛАВ
    Самиот Лав е наклонет кон минијатурна верзија на себе – мачка. Сепак, соодветен домашен миленик за Лавот би бил папагал. Ара, или пак, какаду. Лавовите се насочени кон семејството, па затоа би избрале миленик со кој ќе ужива целото семејство. Токму поради тоа претпочитаат и кучиња, како на пример кокери.

    ДЕВИЦА
    Девицата секогаш сака да им помогне на сите, па така и на животните. Често се случува припадниците на овој хороскопски знак да вдомат улични животни. Одлично се согласуваат и со кучињата и со мачките. Имајте на ум дека е потребно време миленикот да се адаптира на вас, но кога добро ќе се запознаете, сигурно одлично ќе се согласувате.

    ВАГА
    На Вагите им треба хармонија. Тие сакаат убави и префинети нешта, па ќе им се допадне кокер шпаниел, сијамска мачка или птици со убави перја.

    СКОРПИЈА
    Скорпиите се емотивни и таинствени, па ќе им одговара токму таков миленик. Змија, тарантула или скорпија лесно би можеле да се најдат во домот на припадниците на овој хороскопски знак. Сепак, Скорпиите најчесто избираат кучиња, особено германски овчар. Исто така, сакаат и мачки, бидејќи се самостојни и непредвидливи.

    СТРЕЛЕЦ
    На Стрелците најдобро им одговараат кучиња – разиграни, весели, опуштени и секогаш подготвени за авантура. Меѓу нив се златен ретривер, ши-цу или ласа апсо.

    ЈАРЕЦ
    Типичниот Јарец секогаш е во трка за кариера и ретко е дома, затоа неговиот идеален домашен миленик не би требало да бара многу време. Риби, желки или папагал се идеални миленици за Јарецот.

    ВОДОЛИЈА
    Познато е дека Водолиите се ексцентрични, па затоа необичните и егзотични домашни миленици се вистински избор за нив. Жаби, игуани, разни глодари или желки се домашни миленици кои ќе го задоволат вкусот на Водолијата.

    РИБИ
    Рибите се емотивни и многу поврзани со своите домашни миленици. Тие својот живот максимално го прилагодуваат кон животните и им ја нудат сета своја љубов. Рибите се прилагодуваат на секое животно.
    BTW јас сум Рак во хороскоп. :wasntme:
     
  2. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Јас сум стрелец, и вистина е дека многу сакам кучиња :) А и имам :!: :D
     
    На mil4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.691
    Пол:
    Женски
    Мене би ми одговарало било кое....сите ги сакам!
     
    На mil4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    интересно :D
     
  5. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    СТРЕЛЕЦ
    На Стрелците најдобро им одговараат кучиња – разиграни, весели, опуштени и секогаш подготвени за авантура. Меѓу нив се златен ретривер, ши-цу или ласа апсо.
    АУУ, не не мразам кучиња. :devil:
     
  6. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    јарец- немаат време за миленичиња- точно
    Така да подобро е да немаш воопшто отколку да имаш ради реда и да не му посветуваш внимание
     
  7. DogsAreMyLife

    DogsAreMyLife Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    50
    Тоа за жабите не е точно па игуани може, а другото е точно но повеќе сакам и кучиња многу и мачки. :!: :)
     
  8. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Така е.. Многу сакам да чувам скорпија. Баш ќе си се погодиме. ]:)
    И многу сакам мачки, и јас не знам колку имам. :rofl:
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Делумно се согласувам. :)
     
  10. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.536
    Се согласувам со напишаново ,долго време чував германски овчар.И кога повторно би чувала пак би избрала.A за мацки не баш, плус и алергична сум на нив :D
     
  11. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    ДЕВИЦА

    Девицата секогаш сака да им помогне на сите, па така и на животните. Често се случува припадниците на овој хороскопски знак да вдомат улични животни. Одлично се согласуваат и со кучињата и со мачките. Имајте на ум дека е потребно време миленикот да се адаптира на вас, но кога добро ќе се запознаете, сигурно одлично ќе се согласувате.

    Точно! :)
     
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    РАК
    Ракот сака да се чувствува сигурно и многу е поврзан со своето семејство, па затоа за него идеален домашен миленик е кучето, а препорачливо би било тоа да биде златен ретривер кој е исклучително верен и послушен.

    Точно е идеално животно мое е куче и куче и куче :inlove: :inlove:
     
  13. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    РАК
    Ракот сака да се чувствува сигурно и многу е поврзан со своето семејство, па затоа за него идеален домашен миленик е кучето, а препорачливо би било тоа да биде златен ретривер кој е исклучително верен и послушен.

    Штета што неможам да чувам куче големо колку златен ретривер... ама ќе си земам некое од улица, одкога го сретнав Феликс, сакам да си имам ДОЏ. :D
     
  14. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Па, не е лошо :P
     
  15. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    ДЕВИЦА
    Девицата секогаш сака да им помогне на сите, па така и на животните. Често се случува припадниците на овој хороскопски знак да вдомат улични животни. Одлично се согласуваат и со кучињата и со мачките. Имајте на ум дека е потребно време миленикот да се адаптира на вас, но кога добро ќе се запознаете, сигурно одлично ќе се согласувате.

    Точно :)
     
  16. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Море богами треба да си земам куче...Туку,јас со мачорон на крај не можам да излезам не пак со куче,ама сепак,тие се попаметни и не се толку тврдоглави. :)
     
  17. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Јас сум рак и несакам многу кучиња т.е. имам кинофобија :?: .
    А она за рибите е точно татко ми е Риба во хороскоп,кога бил мал чувал рибчиња и кога му умреле тој бил болен 3 месеци и неколку дена не одел на школо :!: .
    Јас му велев да си земиме рибчиња тој ми рече Не можи демек ,ако ми муреле ќе сум тажела многу :D
     
  18. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    БЛИЗНАЦИ
    Комуникативноста е најсилно оружје на Близнаците, затоа комуникативен и забавен домашен миленик би бил идеален за нив. Еден од тие животни е папагалот, особено оној вид кој лесно учи да зборува. Близнаците на своите миленици им посветуваат многу внимание, па затоа им одговараат енергични видови со кои ќе се забавуваат.

    ќе не избркаат од дома и мене и папагалот :D нема на ред да дојдат другите да кажат нешто.
    инаку не сум имала досега папагал не знам како ќе се согласуваме :P
     
  19. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    БИК
    Биковите сакаат да се мазат, па затоа им е потрбен нежен и верен миленик. Доколку се одлучат за мачка, подобро е да ја купат додека е сеуште мала, за полесно да се прилагоди. Биковите уживаат и во работата со животните од фарма, а се и одлични ветеринари.

    Така е :bow:
     
  20. pretendmemories

    pretendmemories Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    За мене лично ова не е баш точно. Љубител сум на папагали, ама риби и желки како домашни миленичиња не би чувала.