Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доцнење на менструација како последица на стрес и еглонил?

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Helenawarrior, 19 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Helenawarrior

  Helenawarrior Нов член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, сакам да ве прашам нешто и ако сакате да ми помогнете. Заради анксиозност почнав на пијам Еглонил и Асентра, но откако почнав да пијам еглонил почна и да ми доцни менструацијата. Овај месец навистина многу се загрижив бидејќи помислив дека сум можеби бремена. Иако овие 10 дена осејќав притисок на јајниците дека ќе ми дојди, никако не ми дојде, вчера отидов направив тест за бременост, испадна негативен. Секој момент очекувам дека ќе ми дојде, но НИКАКО не доаѓа. Имав и стресен период, бидејќи полагав тежок испит и пиев еглонил.Но загрижена сум затоа што досега никогаш толку не ми каснела, 7 дена :( Дали може некоја да ме советува што да правам и дали имае слично искуство со Еглонилот?
   
 2. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.415
  Знам само дека еглонил може да предизвика доцнење па дури и изостанување на менструацијата.Моја роднина имаше сличен проблем.Пишува во упаството за употреба но најдобро е да си одиш кај твојот матичен гиниколог.
   
 3. Lexus

  Lexus Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  305
  Пол:
  Женски
  Не сум пиела Еглонил, ама знам дека прави такви проблеми, доцнење на циклус, дури може и млеко од градите да ти тече. Затоа под итно на гинеколог. Поздрав
   
 4. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  И мене ми доцнеше 5 дена, а имав пиено еглонил претходно по препорака на доктор за желудникот.
   
 5. ale.aleksandra

  ale.aleksandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите
  Веќе десет дена ми доцни. Претходната менструација ми заврши ден пред операција на нос на 18 фенруари. Дали е можно да доцни поради андстезија или антибиотикот лекоклар што го пиев десет дена после операцијата ???
  Ако на некој му се има случено ова после операција ве молам нека пише.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.