1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доцнење на менструација како последица на стрес и еглонил?

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Helenawarrior, 19 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Helenawarrior

    Helenawarrior Нов член

    Се зачлени на:
    19 декември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво, сакам да ве прашам нешто и ако сакате да ми помогнете. Заради анксиозност почнав на пијам Еглонил и Асентра, но откако почнав да пијам еглонил почна и да ми доцни менструацијата. Овај месец навистина многу се загрижив бидејќи помислив дека сум можеби бремена. Иако овие 10 дена осејќав притисок на јајниците дека ќе ми дојди, никако не ми дојде, вчера отидов направив тест за бременост, испадна негативен. Секој момент очекувам дека ќе ми дојде, но НИКАКО не доаѓа. Имав и стресен период, бидејќи полагав тежок испит и пиев еглонил.Но загрижена сум затоа што досега никогаш толку не ми каснела, 7 дена :( Дали може некоја да ме советува што да правам и дали имае слично искуство со Еглонилот?
     
  2. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Знам само дека еглонил може да предизвика доцнење па дури и изостанување на менструацијата.Моја роднина имаше сличен проблем.Пишува во упаството за употреба но најдобро е да си одиш кај твојот матичен гиниколог.
     
  3. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Не сум пиела Еглонил, ама знам дека прави такви проблеми, доцнење на циклус, дури може и млеко од градите да ти тече. Затоа под итно на гинеколог. Поздрав
     
  4. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    И мене ми доцнеше 5 дена, а имав пиено еглонил претходно по препорака на доктор за желудникот.
     
  5. ale.aleksandra

    ale.aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите
    Веќе десет дена ми доцни. Претходната менструација ми заврши ден пред операција на нос на 18 фенруари. Дали е можно да доцни поради андстезија или антибиотикот лекоклар што го пиев десет дена после операцијата ???
    Ако на некој му се има случено ова после операција ве молам нека пише.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.