1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарка ми дозна

Дискусија во 'Канта' започната од Te.Ic, 9 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  21
  Излегував со дечко и со кој оди 1 година, скоро 4 месеци. Се скараа и тој и призна. Што да направам? Сакам да ја убедам дека тоа не е така, бидејќи ќе биде многу лута за да знае дека тоа е вистина.
  ВЕ МОЛАМ ХЕЛП, ВЕ МОЛАМ!!!!
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.880
  Допаѓања:
  37.304
  Пол:
  Женски
  Ништо што да праиш, си немала памет кога си и одела позади грб. Реално да праиме муабет што ќе и е таква другарка на девојката? Си и правела лице цело време. Мој совет остај го девојчето на раат, доста си ја лажела и си и се моткала со дечкото. И ако имаш грам совест (кога си немала лице) признај и, не ја лажи уште повеќе!!!
   
 3. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  4.587
  Пол:
  Женски
  Одлична другарка си, што да ти кажам. Нека дознае. И со право нека ти се лути.
  Да не очекуваш дека ќе ти прости и се ќе биде како порано?
   
 4. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Нема што да правиш и тешко дека некој може да ти помогне- си требала да мислиш пред 4 месеци кога си почнала да се "швалерисуваш" со дечкото на другарка и...
  Ако барем малку ја почитуваш не ја лажи уште повеќе- биди фер и признај што човек си, доволни се 4 месеци лицемерие ;)
   
 5. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.465
  Допаѓања:
  32.676
  Пол:
  Женски
  од вистината не се бега порано или подоцна се се дознава а од искреноста подобро нема затоа ако веке велиш другарка тогаш и стај се за момент како би ти било тебе истото сакаш да те лажат за да не се лутиш??? мислам дека де4ко може да е секој но вистински пријател/ка не... така да...
   
 6. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  ^^ Ти ги разлистав мислењата и гледам сама на себе си контрадикторна. Еднаш имаш 12 години, еднаш имаш 3 годишна врска... :^) А да легнеш да спиеш таман утре во школо си, што викаш м? :^)
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  Едноставно престани да се дружиш со неа. (Оти и така си била ептен сјајна како другарка, а ако не сакаш да и кажеш, quit it).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.