1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство

Дискусија во 'Канта' започната од Incule, 24 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Добро вечер епа вака...имам другарка на која се и смета и сите мој другарки и сметаат и сите ги оговара,се скаравме зошто не сум ја викала а ја секаде ја викам со мене,зошто сака да ме одалечи од мојте другарки,она ги мрази сите мои другарки и другари и ми вика зашто не ме викнавте на водно а ја и кажав дека спие до касно,што е вистина и она се налути почна да ме вреѓа и почна да збори лошо за мојте другарки ми вика зашто ги бранам,да сум зборела лошо за нив,прашањето ми е дали да продолжам да ја дружам,да не е љубоморна,дали да и дадам шанса?? и дали сте имале ваква другарка што сака да ве одалечи од другите??
   
  На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  2.239
  Гарантирам дека сте уште во средно според муабетов. Иначе кажи и на другарка ти дека како што ти е она другарка, така ти се и другите и дека не можеш ти да бираш помеѓу нив. Ако сака некогаш па излези ти само со неа и нејзините другарки. Или ако гледаш дека не го менува своето однесување, тогаш не ја викај повеќе со тебе кога ќе излегуваш со друштвото, што не значи да изгубиш секаков контакт со неа туку чат пат одете на кафе. Не треба да дозволиш ни дечко, ни другарка да те исклучи од друштвото. Едноставно кажи и дека има место за сите. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.