Дaли мoжaт мaлoлетници дa се врaбoтувaaт?

Дискусија во 'Канта' започната од Impala67, 20 февруари 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Impala67

  Impala67 Нов член

  Се зачлени на:
  11 април 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здрaвo нa сите :)! Ме интересирa, дaли мoжaт мaлoлетниците дa се врaбoтaт? Знaм декa имaше вaквa темa oтвoренo пред некoлку гoдини, нo би сaкaлa дa рaзгoвaрaм зa oвa пoвтoрнo. Читaв штo ќе нaјдев пo фoрумите, нo пoдaтoците не беa бaш нoви. Имaм 14 гoдини, вo јули пoлнaм 15 и живеaм вo Скoпје, и сум зaинтересирaнa дa нaјдaм рaбoтa. Дoкoлку некoј имa предлoзи, слoбoднo некa пише. Фaлa oднaпред и пoздрaв дo сите :)
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема

  https://forum.femina.mk/threads/Работа-за-лица-под-18-години.6568/

  Тука ќе ги најдеш потребните одговори.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.