1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2018

Дискусија во 'Музика' започната од SummerGirl, 5 март 2018.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Оваа година ќе се одржи 63. издание на изборот за Песна на Евровизија. Настанот ќе се одржи во Лисабон, Португалија, во Altice Arena, благодарение на победата на Салвадор Собрал со песната " Amar pelos dois", на Евровизија 2017. Првото полуфинале ќе се одржи на 8-ми Мај, второто на 10-ти Мај, а финалето на 12-ти Мај. На изборот ќе учествуваат 43 држави. Русија се враќа на изборот по едногодишна пауза.

  Македонија ќе учествува во првата полуфинална вечер, на 8-ми Мај.

  Песните од првото полуфинале. Само Бугарија и Литванија немаат избрано претставник.

   
  На hermosa, Someonespecial, EvAngelos и 2 други им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
   
  На Someonespecial и mazikeen им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  39.672
  Нaшaтa песнa кaде е? Би требaлo денoвиве дa јa пуштaт. Инaче, ептен се изненaдив кoгa видoв декa сме вo првaтa пoлуфинaлнa вечер, oбичнo секoгaш сме вo втoрaтa. Немa дa чекaме мнoгу. :lol:
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.656
  Допаѓања:
  59.647
  Пол:
  Женски
  Од Белорусија. :inlove:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Ја барав песната на YouTube, ама ја нема. Не знам зошто се чека.

  @Bitter-Sweet и на мене ми се допаѓа песната на Белорусија. Другите се катастрофа.
   
  На Ketchup и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 6. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Кој ќе не претставува оваа година?
   
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.556
  Допаѓања:
  21.138
  Пол:
  Женски
  Ај кју
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.370
  Пол:
  Женски
  Кои се па тие?
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.556
  Допаѓања:
  21.138
  Пол:
  Женски
  Врска немам никад чула.Слабо стојам со нашава музика.
   
 10. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  39.672
  Зa Eye Cue имa пoсебнa темa.
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  За песната изгледа се чека крајниот рок - 12ти или 14ти Март. На таа дата мора да се објавени сите песни.
   
 12. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.478
  Допаѓања:
  9.502
  Пол:
  Машки
  @SummerGirl , @Ketchup , нашата песна "Lost and found" ќе биде промовирана во Недела, 11 Март.
   
  На LittlePinky и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.110
  Допаѓања:
  77.573
  Пол:
  Женски
  Годинава преслаби песни. Барем од сите тие кои ги слушнав - впечатокот ми е таков.
  Ниту една песна која ќе ти влезе во уво да си ја запееш.
  Лани имаше каде каде подобри песни, оваа Евровизија ми изгледа дека ќе биде многу без врска.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.133
  Пол:
  Женски


  (y) Добра песна, фаворит ми е засега. Велам барем засега, затоа што не сум ги чула сите песни, немам навика да ги преслушувам пред самата Евровизија, само она што случајно ќе начекам.
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски


  Солидна песна. Имаме шанси за во финале со оглед на тоа што остатокот од песните, освен таа на Белорусија, се ужас. Оваа година слаб избор на песни.

  Дел од песните од второто полуфинале
   
 16. Ambitious

  Ambitious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  7.544
  Пол:
  Женски


  Не го разбирам текстот на ниту една од песните, но ми звучат преубаво и емотивно. Секогаш сум преферирала балади со добар текст.  Ми се допаѓа песната на бугарите и оваа година.

  За нашата песна да кажам, солидна е но не очекувам премногу. Се надевам дека со добар настап барем во финале ќе влеземе.
   
  На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.971
  Допаѓања:
  162.529
  Пол:
  Женски
  Па нашата и на Белорусија ми се најубави од овие што ги пуштив од темава, ма да Белорусија ми звучи некако познато, изгледа малце ме потсеќа на руската од 2016 (посебно со ефектите) :D
  Другово се согласувам дека е ништо посебно, ко од прво слушање доста просечен општ впечаток за оваа година.
   
  На Sar-Ste, Ketchup и SummerGirl им се допаѓа ова.
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  35.695
  Пол:
  Женски

  :D чудни избори на песни.
   
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.133
  Пол:
  Женски
  И грчката (y)

  Сите кои ги слушнав се подобри од Ај Кју.
   
 20. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.427
  Допаѓања:
  108.993
  Џабе труд на сите штом жена во инвалидска количка ќе пее.