1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Вечерва стартува најзначајниот континентален турнир. 18 години по Мундијалот во Франција, истата земја повторно едномесечен домаќин на атрактивен фудбалски настан - Европското првенство. 24 репрезентации од стариот континент добиваат шанса да блеснат. Шпанија, со сепак возможни изгледи да ја одбрани титулата и да врзе досега невиден европски успех; Германија во обидот со последователна титула од СП и ЕП да се зацементира на врвот за уште две години; Франција со големите очекувања од младиот состав, најнадежен во последнава декада; или можеби помалку очекуван шампион? Ваши прогнози, фаворити, коментари и впечатоци од натпреварите во оваа тема.
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  4.036
  Пол:
  Женски
  Па вака сега,денес не можам да го гледам зошто утре полагам екстерно,а многу ми е криво,ама утре бездруго ќе ги гледам натпреварите. Инаку фаворити ми се Германија,Италија и Полска.Според мене Германија,Шпанија,Италија,Франција,Белгија,Англија,па и Русија имаат најголеми шанси да станат шампиони,така што ако стане една од нив не е ништо чудно.А може да се случи и изненадување. Мислам дека ова ќе биде многу интересно првенство.
   
 3. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  883
  Пол:
  Женски
  Франција вчера иако победи не покажа некоја игра но сепак само прв натпревар им беше, го носат притисокот на домаќини и едни од фаворитите како такви. Ќе ги видиме понавака.
  Инаку јас стандард за Маншафтот 8):l:
   
  На crazyinlove19 и Priroden им се допаѓа ова.
 4. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Јас сум за Русија иако вечерва само се бранеа мило ми е нерешено што излезе.
  Ѕирнав од сите натпревари колку што можев, планирам сите да ги изгледам.
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.145
  Јас си навивам за Италија како и секогаш. Многу ми е мило за темава што се отвори на форумов
   
  На sjdgo, Someonespecial и Priroden им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.611
  Допаѓања:
  39.705
  Пол:
  Женски
  Јас сум и за Шпанија и Германија.
  Не успеав за жал ниту еден натпревар да изгледам.
   
 7. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Турција -Хрватска
  Не ги сакам Хрватите, осекувам Турциве да се покажат ги немаше на големиве збиднувања одамна или мене така ми се чини.
  Дали ќе им се одмаздат хрвативе за елиминацијата на пенали во 2008.
  Очекувам најдобра утакмица досега.
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.241
  Пол:
  Женски
  Јас како по обичај си сум за Шпанија, а во ,,резерва'' ми се Германија и Италија. 8)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.145
  Добар натптевар меѓу Турција и Хрватска, иако испуштија многу шанси залужено поедија Хрватите
   
  На kjukli и mssuniquee им се допаѓа ова.
 10. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Шпанија и Германија ми се фаворити , па ќе видиме што ќе биде :D
   
 11. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Шпанија Русија и Белгија ми се омилени.
  Германија Хрватска и Италија воопшто не ги обожавам.
   
 12. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  Шпанија секогаш ми е фаворит (tumbleweed)
  А Хрватите ич не ги сакам ... :devil:
   
  Последна измена: 12 јуни 2016
  На SAMIRA и eutixismena им се допаѓа ова.
 13. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.055
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Хрвативе не да ме изненадија, се запрепастив. Одлична игра. Ќе ги видиме со Шпанците. :D
  Туку јас едвај ја чекам Белгија- Италија, да видиме во каква форма се второрангираните на Фифа. Делуваат како голем фаворит. :)
   
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  @kjukli што типуваш на Шпанија - Хрватска ? :)
   
 15. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.055
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Чек прво утре Шпанциве да видиме како ќе изиграат, ама мислам дека ќе биде многу тесна утакмица. Нема да биде изненадување ако е нерешено.
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Германциве ми се фаворити како и обично. Според мене ќе освојат:)
   
  На Ane-Goki1, elimkd и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 17. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Машки
  Навивам за Италија од која очекувам да не ја играат онаа нивна претпознатлива затворена игра со сите играчи во одбрана и да чекаат шанса за гол преку контра напади.Очекувам да играат поактивно на средината од теренот со повеќе додавања и да ствараат повеќе гол акции.Се надевам дека на ова првенство ке играат напаѓачки фудбал иако не ми се допаѓа баш изборот на играчи на Конте али ке стискам палци:muscle: би сакал да ги видам во финалето не е интересно све Шпанците да играат финалиња:P .
   
  На Agatha му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Парите во кладилница ставајте ги на Германија, освојуваат они!
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  88' недосуден пенал за Украина.

  Хрватите се одлични, многу ме бендиса нивната игра денес, ама реализацијата не им е најјака страна. Ќе им биде проблем понатаму веројатно.
   
 20. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.363
  Допаѓања:
  45.670
  Пол:
  Женски
  :inlove:Германија
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.