1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Егзорцизмот на Емили Роуз (The Exorcism of Emily Rose) [2005]

Дискусија во 'Филмови' започната од crazyinlove19, 3 август 2011.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.730
  Барав ваква тема но не најдов. :)
  Го имате ли гледано филмов и каков впечаток ви оставил? Јас го гледав и искрено многу ме вознемири, :tmi: многу е морничав, но сепак ми се допадна.
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Го немам гледано, не гледам многу хорори, но со друштво во план ми е да го гледам!
  Морничаво ми е превише, али чудно, на секој хорор сите пискаат, јас ке си најдам нешто, ке се изнасмеам ко луда.. сите вакви се :o !
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Го имам гледано многу пати и секогаш завршувам на крај со истиот страв и возбуда и воодушевеност.
  Еден од моите омилени филмови :inlove:
  И и покрај тоа што е несомнено страшен, секогаш претпочитам да го гледам навечер, во темно, сама... и потоа да ги палам сите светилки на пат кон креветот :D :D :D
   
  На rainbowec и karak им се допаѓа ова.
 4. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмот само еднаш,ама сега нејќам да го гледам..го гледавме друштво заедно собрани..во 3 сатот поручек..и после ми беше страв да сјодам до дома! :lol:
  Како и да е не го гледам уште еднаш,претпочитам романтика и комедија. :)
   
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Го гледавме со друштво.. во затемнета просторија. Јас само ќе кажам дека се смеев кога го гледав! Воопшто не ме исплаши, не знам зошто, обично многу се плашам кога гледам хорор филм ама ете овој не ме исплаши. Со другарка ми се смеев, а брат ми се налути оти не сме сериозни.. :lol:
  Сепак не велам дека не ми се допадна, едноставно не бев сконцентрирана на стравот, можеби дека бевме друштво..
   
 6. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Го имам гледано со големо друштво и не ми беше толку страшен имам и пострашни филмови гледано ;)
   
 7. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  го имам гледано е морничав ама не и толку многу страшен. Мене барем не ми беше има и други кои се пострашни од него
   
 8. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Хехех откако го гледав овој филм почнав поинаку да гледам на 3ч по полноќ, мислев дека 12ч е страшен час, ама 3 бил пострашен... :tmi:
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.343
  топ филмче. Го обожавам го гледам многу често. Таков хорор. Односно изтребување на гаволот и самиот чин на егзорцизмот ме возбудува. Еден од мојте најомилени делови кога ги повикува во шталата сите демони по име и зборува на латински.
   
  На rainbowec, crazyinlove19 и Hipica им се допаѓа ова.
 10. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Ууу мнооогу морничав.. Го имам гледано сама, во темница.
  После тоа неможев око да склопам од страв,ама ипак беше добар. И мислам дека постојат такви ствари..некаде.
   
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Филмов го симнав еднаш, и почнав да го гледам и погледав и се упрпав и го исклучив .
  И вечерта ми беше страв да спијам, и спиев со мајка ми и татко ми во спална :tmi:
  Го избришав, и никогаш веќе не го пуштив.
  Толку од мојата историја со филмов :D .
   
 12. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Filmov t.e. egzorcizmov e Ljudnica. Eden od najpoznatite i najprocuenite egzorcizmi po vistinska slucka. Koj saka da gleda nesto slicna na ova neka go gleda The Rite. Tamu tematikata e egzorcizmi iako se raboti za eden mlad "svestenik" :)
   
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Го нема гледано, и не планирам, иако многу имам слишано за него, но од хорори се откажав, и мислам дека никогаш повеќе нема да гледам, језиви ми се ваквите филмовите, и најмн страв имам од тоа
   
 14. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  465
  До пред неколку години гледав хорори, и тоа многу ]:)
  Ама мислам на оние психолошки хорори, не оние со крв, у..аа...нешо се шлапаат се убиваат...глупости! прикаски за мали деца!
  Значи кога го гледав Егзорцизмот на емили роуз, бев во студентски, со моите цимерки кои мува не ги лази од хорори :rofl: ама јас некако бев така загрижена и растревожена, поради испити и такви ствари! Луѓе, нив око не им трепна...а јас умрев од страв! Како што вика Карак дека делот во шталата и е омилен...е така и на мене само во обратна смисла :)
  Али како и да е, филмчето е топ! Вреди да се изгледа.
  Еве да го препорачам и оригиналот “the exorcist„ е тоа веќе е страшно!
  http://www.imdb.com/title/tt0070047/
   
 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Најморничавиот филм што сум го гледала. Го гледав со другарка, и потоа со мајка ми ја испраќавме до дома,а куќа до куќа сме. Тие звуци што ги има, уф .. Се вознемирував секој пат кога ќе го гледав. Енивеј, филмот ми се допадна. Не обожавам хорор, оти потоа ни колено ни светилка не ми помагаат до веце :) :D
  [​IMG]
   
 16. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано пола филм. Знам дека бев на гости и моравме да си одиме и така. До таму каде што го изгледав беше многу интересен но од тогаш не ми текнало да земам да го гледам цел. :?:
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Едниствениот хорор филм кој ме извадил од памет, обожавам хорори тоа е единствениот жанр после трилери што ги гледам и ги следам со посебно уживање, досега ниеден од многуте што сум ги изгледала не ме исплашил, ама после овој цела недела неможев да се соберам и сличен на него не сум помислила да гледам.
   
 18. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  толку време го барав, и го барав филмов онлајн да го гледам, и конечно денес на filmovizija го најдов и го гледав(пошто на кинотека не ги пушта филмовите)...
  добар е филмов, ама јас очекував нешто пострашно.

  и покрај, 1000 хорор филмови изгледани (демек најстрашни биле), сеуште сум во потрага по некој навистина страшен! :D
   
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Гледам дека повеќето ги исплашил, а мене пак ми беше многу, многу, ама многу досаден. Ги гледав само сцените со оваа Емили и воопшто не ми беа страшни. Да требаше да го гледам цел филм ќе заспиев. Не е најдосаден, ама меѓу најдосадните филмови.
   
  На Kaylie, Cynthia и drugarka им се допаѓа ова.
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Го гледав завчера. Во моментот не ми беше толку страшен, меѓутоа потоа вечерта...

  Цело време во памет ми беше сликата кога броеше до шест и кога кажуваше дека е Луцифер. :tmi:

  Доста е потресувачки филмов со самиот факт дека е базиран според вистинска приказна.. Интересно филмче. :)