1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еко пораки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Keti-26, 17 мај 2012.

 1. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Ми треба вашата помош..Потребни ми се пораки за екологијата..Затоа и ја создадов оваа тема, побарав низ форумов но не најдов... :yawn: Дали може некој да ми помогне...???
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  имаше порано еден проект ако не се лажам:
  Засади дрво,засади ја својата иднина

  Ако ти треба нешто во тој стил.
   
  На Keti-26 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Засади дрво. Засади цвет. Разубави го цел свет.
  Чувај ја природата. Таа ќе ти врати.
  Сакам да живеам во чист град кој изобилува си зеленило.
  Секој како прво, треба да засади барем едно дрво.
  Чистотата и редот раѓаат убави чувства кај човекот.
  Не ја загадувај природата затоа што тоа е наша иднина. Живеј во чиста животна средина.
  Чиста вода, чист воздух и почва ќе ни родат здраво поколение
  Само помисли на незагадена пролет и тогаш ќе сватиш што е екологија.
   
 4. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Водата вреди,
  затоа се штеди! ;)
   
 5. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  22
  Што ако пишеме еко порака секо фрла ѓубре не гп интересира па дури и мене не ме интересира!
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Колку многу еко пораки и да се упатат до граѓаните, за да се разбуди и подигне свеста, некако тешко допираат до нив, на секаде отпадоци, се уништува природата, се гази по зеленилото, се предизвикуваат пожари итн. Уште многу треба да се работи и интервенира на тој план.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.