Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Екранизација на книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од MotherMonsterI, 20 март 2013.

 1. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  835
  Најдов многу слична тема за филмовите кои се направени за книги и обратно но не иста !

  Мене темава и прашањево на кое сакам да подискутираме е Која книга ви оставила огромен впечаток и мислите дека заслужува екранизација ?

  Книгава ја отварам поведена од огромните импресии од Марина-Карлос Руиз Зафон. Книгава освен тоа што ќе ми е омилена до крајот на животот :lol: мислам дека би било потполно ако се направи филм ! РЕМЕК-ДЕЛО !

  Други книги кои би ги ставила во сличен кош : Седум дена за вечност-Марк Леви, Заедно-Џоди Пико
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Скоро повеќето од моите омилени книги имаат екранизација но ме разочарале,сум очекувала многу повеќе од тоа едноставно актерите незнаеа да ја доловат тааа вистинитост што ја имаше во книгата ама океј важно некој се потрудил и го сторил тоа трудот не е за потценување.Инаку сакам што поскоро да видам екранизација на книгата Деветта Симфонија и Рајот може да почека.