1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Експрес диета - 2 кг. за 3 дена

Дискусија во 'Диети' започната од EMILI1999, 7 март 2013.

 1. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема па ако има слободо ставете клуч...
  Оваа диета ја најдов случајно на една страна преку фејсбук...па ако има некој искуство нека пише...
  Еве ја диетата...
  Оваа едноставна диета е наменета за сите што сакаат на брзина да се ослободат од вишокот килограми, по период на обилна исхрана или пред некој важен настан, или пак за оние што сакаат да преминат на поздрав начин на исхрана.
  Тајната на диетата е во изборот на намирниците кои даваат чувство на ситост, иако се внесуваат помалку калории, така што скоро и не се чувствува глад, а се губат 2 килограми за три дена. Поради ограничената количина на храна, се препорачува во текот на диетата да се земат и додатоци од витамини и минерали.
  Диетата треба да се држи само 3 дена, потоа се прави пауза од 4 дена, во кои се јаде умерено, па може пак да се повтори.

  ПЛАН ЗА ИСХРАНА  Ден 1

  Појадок: едно парче интегрален леб, една чаша полномасно млеко

  Ручек: 300 г. пире од компири, чаша чај (зелен, црн или растителен)

  Вечера: 250 г. салата од варен компир, варени јајца со маслиново или сончогледово масло, чаша чај (зелен, црн или растителен)

  Ден 2

  Појадок: една чаша полномасно млеко

  Ручек: 200 г. пире од компири, 100 г. салата од зеленчук (мешан сезонски зеленчук), чаша чај (зелен, црн или растителен)

  Вечера: еден свеж домат, чаша чај (зелен, црн, или растителен)


  Ден 3

  Појадок: едно парче интегрален леб, црно кафе (без шеќер)

  Ручек: 300 г. пире од компири, чаша чај (зелен, црн или растителен)

  Вечера: 250 г. салата од варен компир, варени јајца со маслиново или сончогледово масло, чаша чај (зелен, црн или растителен)