Екстермно оценување

Дискусија во 'Канта' започната од In..Love, 12 декември 2012.

 1. In..Love

  In..Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Значи на школото ќе има сега во декенври кај 17 до 24 пробно екстремно оценување а во мај ќе биде главното , па сакав да се информирам дали некој знае какво би можело да биде и се тоа ? мислам ако некој досега има екстремно оценување.. или ако знае нешто како ќе биде одбрани се само неколку градови во македонија за екстремното оценување .. ?
   
 2. lavce1359

  lavce1359 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  16
  Како прво да те поправам дека не се пишува Екстермно или Екстремно туку Екстерно, а мислам дека главното во мај ќе го има во сите градови во мк, односно во секое училиште, а за пробното сега во декември не сум запознаена. :)
   
 3. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски