Електрично ќебе

Дискусија во 'Тело' започната од bubica13, 30 јуни 2011.

1. bubica13

bubica13 Истакнат член

Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    14
    Драги феминки, би сакала да ве прашам за овој третман во козметичките салони , слушнав дека тоа е некој тип на третман при што телото се обвитува со тоа ќебенце , кое претпоставувам има некои состојки како вазелин , парафин , крема од невен , или нешто сл. и после третманот кожата е мазна како на бебенце а и ја заштитува од сончевите зраци , посебно корисно за во летниот период....Ме интересира дали некој од вас има пробано нешто вакво , и колку е корисно...Јас планирам да пробам пред да одам на одмор па тогаш можам и јас лично да ви кажам како ефект има....поздравче до сите Феминки.....

2. Isabel

Isabel Популарен член

Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    815
    Не сум информирана, но јас имам дома електрично перниче кое го користам најчесто кога ме боли стомакот.

3. srcekrsacka

srcekrsacka Популарен член

Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.738
    ако е тоа што јас мислам дека е , се користи по салониве за отстранување на наслагите на стомакот-мислам дека боди врапинг се викаше ама скапо е
    пред некои време кога бев во студио Сандра, прашав за третманов-а се најевтини во градов од сите козметички студија 10 третмани се 3000 денари

4. WhiteAngel

WhiteAngel Популарен член

Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.637
    Прв пат слушам за ова. Јас имам електрично ќебе дома кое го користам на зима за затоплување на креветот, а за вакво ќебе со друга намена немам слушнато!! :wasntme:

На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
  5. CinnamonGirl

CinnamonGirl Активен член

Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Досега два пати сум посетила козметички салон за оваа услуга, популарно начерена боди врапинг. Одлична е за детоксикација на телото. Но, внимавајте, никогаш не одете гладни или жедни на овој третман, бидејќи и онака при третманот се губат мноооогу течности. Добро подгответе си го телото пред третманот - пијте многу вода, и за секој случај носете си вода со себе, да се напиете непосредно пред и по третманот.
    Третманот трае од 45мин до 1 час.

Мислам дека нема потреба да се претерува пречесто да се прави третманот, еднаш во два месеци е доволно.

6. 1234girl

1234girl Истакнат член

Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    33
    Да да со боди врапинг не треба да се претерва доволни се 1-2 третмани на месец и пол или два и обавезно да се пијат многу телности пред и по третманот зашто може да настане дехидтратација,односно губење на вода и електролити од организмот. ;)

7. catty

catty Истакнат член

Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    јас одам на таков третман за отстранување на масните наслаги од телото е мене ми го прават во комбинација со body wrapping а претходно со рачна масажа и сето тоа,значи таа постапка од масажа body wrapping и термално ќебе мене ме чини 2 500 денари за 10 третмани,доколку некој е заинтересиран за ова јас лично сум презадоволна слободно нека ми пише :D

8. H.o.n.e.y

H.o.n.e.y Истакнат член

Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас сум заинтересирана за боди врапинг и би сакала да ми кажете тие што имате искуство дали се слабее, и колку ( мислам на cm во обемот на стомакот и бутовите) :))

9. Allthatglitters21

Allthatglitters21 Популарен член

Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Лани летото идев цело време. 2 саати во ќебе потоа целулирна масажа и на крај електростимулации. Резултати има и тоа многу али постепено поише е во обем отколку во килажа. Изгубив 12 кг.

10. RedWine

RedWine Истакнат член

Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    59
    А каде можам да најдам електрично ќебе да си купам? И знае некоја од Вас колку е цената на истото?