Електрично ќебе

Дискусија во 'Тело' започната од bubica13, 30 јуни 2011.

 1. bubica13

  bubica13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  14
  Драги феминки, би сакала да ве прашам за овој третман во козметичките салони , слушнав дека тоа е некој тип на третман при што телото се обвитува со тоа ќебенце , кое претпоставувам има некои состојки како вазелин , парафин , крема од невен , или нешто сл. и после третманот кожата е мазна како на бебенце а и ја заштитува од сончевите зраци , посебно корисно за во летниот период....Ме интересира дали некој од вас има пробано нешто вакво , и колку е корисно...Јас планирам да пробам пред да одам на одмор па тогаш можам и јас лично да ви кажам како ефект има....поздравче до сите Феминки.....
   
 2. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  815
  Не сум информирана, но јас имам дома електрично перниче кое го користам најчесто кога ме боли стомакот.
   
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  ако е тоа што јас мислам дека е , се користи по салониве за отстранување на наслагите на стомакот-мислам дека боди врапинг се викаше ама скапо е
  пред некои време кога бев во студио Сандра, прашав за третманов-а се најевтини во градов од сите козметички студија 10 третмани се 3000 денари
   
 4. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Прв пат слушам за ова. Јас имам електрично ќебе дома кое го користам на зима за затоплување на креветот, а за вакво ќебе со друга намена немам слушнато!! :wasntme:
   
  На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CinnamonGirl

  CinnamonGirl Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5
  Досега два пати сум посетила козметички салон за оваа услуга, популарно начерена боди врапинг. Одлична е за детоксикација на телото. Но, внимавајте, никогаш не одете гладни или жедни на овој третман, бидејќи и онака при третманот се губат мноооогу течности. Добро подгответе си го телото пред третманот - пијте многу вода, и за секој случај носете си вода со себе, да се напиете непосредно пред и по третманот.
  Третманот трае од 45мин до 1 час.

  Мислам дека нема потреба да се претерува пречесто да се прави третманот, еднаш во два месеци е доволно.
   
 6. 1234girl

  1234girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  33
  Да да со боди врапинг не треба да се претерва доволни се 1-2 третмани на месец и пол или два и обавезно да се пијат многу телности пред и по третманот зашто може да настане дехидтратација,односно губење на вода и електролити од организмот. ;)
   
 7. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  јас одам на таков третман за отстранување на масните наслаги од телото е мене ми го прават во комбинација со body wrapping а претходно со рачна масажа и сето тоа,значи таа постапка од масажа body wrapping и термално ќебе мене ме чини 2 500 денари за 10 третмани,доколку некој е заинтересиран за ова јас лично сум презадоволна слободно нека ми пише :D
   
 8. H.o.n.e.y

  H.o.n.e.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас сум заинтересирана за боди врапинг и би сакала да ми кажете тие што имате искуство дали се слабее, и колку ( мислам на cm во обемот на стомакот и бутовите) :))
   
 9. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Лани летото идев цело време. 2 саати во ќебе потоа целулирна масажа и на крај електростимулации. Резултати има и тоа многу али постепено поише е во обем отколку во килажа. Изгубив 12 кг.
   
 10. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  А каде можам да најдам електрично ќебе да си купам? И знае некоја од Вас колку е цената на истото?