Елиза (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita.lombardi, 24 октомври 2012.

 1. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  Пред некој ден Канал5 почнаа со емитување на нова италјанска серија ЕЛИЗА.
  Почнавте ли да го гледате филмот?
  http://www.youtube.com/watch?v=k_amB4oqlHQ
   
 2. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  ЕЛИЗА -Kанала5

  Имаш мало грешкичечече :tmi: Во насловот :tmi: :o
  :D :D
   
 3. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  ЕЛИЗА -Kанала5

  лелеее дури сега приметив дека сум напишала КАНАЛАААААА :D :D :D ај нека го поправат модераторите жал ми е
   
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  316
  ЕЛИЗА -Kанала5

  ДОБРА СЕРИЈА Е
   
 5. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  ЕЛИЗА -Kанала5

  ако а гледаш, ке ми кажеш ли дали разбра зошто се удави синоќа таа? не разбрав болна беше или што и беше?
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  ЕЛИЗА -Kанала5

  Јас почнав да ја следам серијава :) , ми се допаѓа, само овие две епизоди не ги загледав како што треба :tmi: сакам вакви серии, филмови :angel: Таа што е сестрата на тој синот, на таа болната жена, шо се загледа тој во Елиза, сестра му некако многу е лоша, некако не убаво се однесува према Елиза.Не видов како почна серијава, за да го фатам ритамот во нивната им шема :D Се надевам ќе дадат реприза, да ги видам барем првите две епизоди, вака незнам што е како помеѓу дечково и Елиза, само знам дека ја закачеше кога беа со мајка му.Интересна ми е серијава.
   
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Содржина

   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.356
  Допаѓања:
  69.371
  Пол:
  Женски
  Почнав да го гледам, синоќа не успеав да ја гледам епизодата, знаете кога има реприза?
  Ми се допаѓа филмот, убедена сум дека го имаат давано на некоја од програмиве порано. Жалам што е синхронизирана, италијанскиот е баш убав за слушање.
  Актерот ми е преубав :wasntme:
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Содржински интересна, но не ја гледам од проста причина што синхронизацијата расипува се. :tmi:
  Па не мора се да се синхронизира можело и со превод да биде.
  Изгледав неколку епизоди но не успеаа да го задржат моето внимание.
  Девојката (Елиза) многу ми се допадна како изгледа, и општо облеките кои ги носат.
  Пак ќе кажам еден Огроомен минус за тоа што не е на италијански нашиве со преводот расипуваат се.
  Во тој поглед не ми се допаѓа.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  Јас вчера мислам, видов во 17 часот ја има репризата, загледав, ама ќе ги гледам сабота/недела репризите, ако ги дадат тогаш ако не, на јутјуб ќе гледам, ама вчерашната ја гледав, па си фатив ритам :D И мене не ми се допадна што е синхронизирана, да, италијанскиот е убав, но мислам дека со синхронизацијава за било која серија, многу се губи од оригиналот.Не може да се чуе како зборуваат актерите, едноставно не може да се добие комплетна слика за самата улога која ја толкуваат, бидејки поинаку глумат нашиве.И сега за секоја серија, синхронизација, па незнам што ќе биде кога ќе ги дадат Борџии :x уште и во таа серија да има синхронизација |( А се надевам ќе нема, иако знам дека се лажам :D оти нема шанси некоја серија која ќе ја дадат, да нема синхронизација.Разбирам за некои две-три, ама за сите :| Мора малку од оригиналот да остават, не бидуват вака.
  А за актерот се согласувам :D и тој Анџело е убав, дури си личит со Фабрицио, барем мене некако ми се слични како браќа да се :D :wasntme:
   
 11. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.494
  Допаѓања:
  152.047
  И јас ја гледам серијата :) .
  Сакам вакви серии и филмови. Ми се допаѓа облеката, тој временски период ми е омилен.
  Штета што ја синхронизирале нашиве, италијанскиот е преубав јазик, ама тоа е, ќе гледаме вака.
  Сепак поразлично и малце да го разбие сивилото кое не демнее од турскиве серии :D .
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  добро им текнало на канал 5 да сменат друга серија ,турскиве веќе се досадни, јас не ја загледав серијава штета :(
   
 13. macy222

  macy222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Прекрасна серија.Ја гледам од првата епизода и многу ми се допадна.Само синхронизацијата не ми се свиѓа :( :rofl:
   
 14. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  И јас ја загледав од прва епизода, се сложувам навистина е вистинско освежување од купот турски и индиски серии. За сега ми се допаѓа, а иначе од тоа што читав низ нет има многу позитивни коментари за серијава, љубовта помеѓу Елиза и Фабрицио ја споредуваат со Ромео и Јулија.

  Кај ги најдоа повеќето актери се со зелени и плави очи, ептен лепоти, нежни и грациозни ко створени за улогите. Штета што ја сихронизираат серијава мислам во ред е да си го сакаме и почитуваме нашиот ни мил јазик ама за серија од времето на кралеви и грофови и македонска сихронизација мислам, што не оди не оди. Кога веќе не не оставија некое турско зборче да научиме, можеа бар прекрасниот италијански.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Alessandro Preziosi :inlove: :inlove: :inlove: Бајадера е за негови години.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На Ligavka, Someonespecial и Gordana10 им се допаѓа ова.
 15. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.269
  Допаѓања:
  14.662
  Ја загледав серијава.
  (И јас едно нешто од почеток да загледам) :wasntme:

  Ми се допаѓа облеката т.е. се поврзано со тој временски период.
  Жално е што е синхронизирана, толку убав јазик е италијанскиот... :/

  Реприза има во 12:30.
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  Многу ми е убава серијава.Мислев Елиза ќе се земе со Анџело :tmi: ама не, си го сакат Фабрицио, шо убаво :D и тој ја сакат неа.Анџело, без Елиза си остана :D
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 17. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  јас цела епиозда а изгледав и таман отидов до вц и се случил пресврт, како елиза му откажа на анѓело?? де кажете ми тоа не го видов. и што му е на грофот, кој го рани?
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  Ами стигнаа до олтар и само што стигнаа до таму, Елиза ја откажа венчавката со Анџело.А грофот отиде со таа што му била пријателка, Грациела ли како се викаше, на некои не им ги памтам имињата :tmi: :$
  кај тие типците со кои таа била здружена, нешто мислам имаше врска со кралот, всушност таа го излажала грофот, таман да го затворат, им избега и нормално тие со нивните им безбедносни сили :D го ранија чоекот.Јас понеделникот и вторникот, не ја фатив серијава, на време и пак пропуштив, ама добро е, постојат репризи :D
   
  На senjorita.lombardi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  да не знае некој каков е крајот ?
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  убава серија али ова преводот ме нервира т.е. што ја сихронизираат италијанскиот е толку убав јазик што..навистина е жално...