1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емоционалната отвореност на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 4 јули 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Дали вашиот партнер има тешкотија во искажувањето на чувствата или отворено ви го кажува тоа што го мисли? Некои хороскопски знаци е лесно да ги наговорите да ви се отворат, а за други ќе ви биде потребна кристална топка за да ги одгатнете нивните мисли.Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

  Скорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите, отколку што тој би сакал. Кога ќе размислите подобро тоа и не е така лоша работа нели? Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.

  Гордите и самоуверени лавови немаат никаков проблем во искажувањето на нивните чувства, барем не на почетокот од врската. Лавот попрво би зборувал за она што тој го мисли и чувствува, отколку да се обидува да сфати кои работи е неопходно да се споделуваат помеѓу партнерите во врската. За да го задржите фокусот на лавот кон љубовната врска која ја имате со него, потребно е да го храните неговото его и да му дозволите да биде во центарот на вниманието.

  Рибата на почетокот од врската е многу нежна, заводлива и поетична во изразувањето на нејзините чувства. Но со текот на времето, таа може да стане нејасна и двосмислена за партнерот, а тоа се случува секогаш кога е принудена да донесе некаква одлука. Ако сте во врска со риби, ви препорачуваме да го научите текстот на неколку омилени песни на вашиот партнер и додека разговарате со него, да му ги цитирате оние стихови во кои верувате дека тој најмногу ќе се пронајде во моментот. На тој начин можеби ќе добиете зрак надеж дека сте успеале да допрете до срцето на рибата.

  Девицата, бикот и јарецот не можат сосема да ја разберат поентата на длабоките емотивни моменти, бидејќи по природа се практични и сакаат да уживаат. Но дури и девиците кои се „гладни“ за работа, може да ги наговорите да разговараат со вас доколку успеете да ги доведете до искушение. Дури и да се случи тоа, нема гаранција дека ќе разберете како тие навистина се чувствуваат – особено не биковите.

  Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.

  Сигурно не сте започнале љубовна врска со водолија затоа што таа е многу емотивна личност. Баш напротив, водолијата ве привлече со нејзината незаинтересираност, самостојност, љубопитност и бистар ум. Тоа е можеби знак кој е најтешко да го запознаете кога станува збор за емоциите.
   
  На cresa-jagoda, MarchelineAmaru и Sara123 им се допаѓа ова.
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  токму така сакам за се и сешто да зборам ама несакам да ги искажувам чувствата и емоциите, а за копнежите да не се кажува од мала научив да ги чувам на скришно место ;) , се што покажувам е едно воодушевување и радост и антипатија кон некого, одма на мене се гледа дека некого не го преферирам.
   
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  за риби е точно ;)
   
 4. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  same...
   
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Сигурно не сте започнале љубовна врска со водолија затоа што таа е многу емотивна личност. Баш напротив, водолијата ве привлече со нејзината незаинтересираност, самостојност, љубопитност и бистар ум. Тоа е можеби знак кој е најтешко да го запознаете кога станува збор за емоциите.


  Ај најди НЗС. :rofl:
  Сама, кажувам као „на шала“, а инаку повеќе сакам да докажам. :wasntme:

  пример, зашто немаш дечко?
  -па дека тебе те сакам.

  и сл, глупости. :lol:

  А незаинтересираност, да. Кога некој не ми се допаѓа (во било кој поглед) сум крајно незаинтересирана, па може да кажам неколку иронично/саркастични зборови, па да искрсне и кавга. Блок, делит од моете срце и ум.

  Не ми се допаѓаш море! ]:)
   
  На crazylady и Denna им се допаѓа ова.
 6. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  368
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Точно е за водолијата, тешко можат луѓето да ме запознаат кога станува збор за емоциите! :)
   
  На Denna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Со скорпија започнавте а? :lol:
  Да, таква сум, и мразам што сум таква. Гледам што помалку да искажувам љубов. :tmi:
  И да, исклучителни сме. 8)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.918
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Многу точно, токму поради тоа мноите другарки одсекогаш ме сметале за некоја која знае се и сешто, ама е претерано затворена, не се исповеда на никому за нејзините проблеми или нејзините чувства.
   
 9. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  1.799
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  така ееее :)
   
 10. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Девицата, бикот и јарецот не можат сосема да ја разберат поентата на длабоките емотивни моменти, бидејќи по природа се практични и сакаат да уживаат. Но дури и девиците кои се „гладни“ за работа, може да ги наговорите да разговараат со вас доколку успеете да ги доведете до искушение. Дури и да се случи тоа, нема гаранција дека ќе разберете како тие навистина се чувствуваат – особено не биковите.
  Toчно. :)
   
  На StefiNikola му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.

  ^Токму така.. :)
   
 12. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Лелеееее даааа точноо е...Се си чувам во себе :( :)
   
 13. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  ВОДОЛИИ :smoke:
  Пацифисти сте, но многу сте жестоки кога луѓето не го споделуваат вашето мислење. Многу лесно го губите трпението и сте непредвидливи.
  Во љубовната врска сте нестабилни, не се приврзувате за партнерот и поради тоа не сте љубоморни. Водолијата е спротивен знак од лавот. Додека лавот се концентрира на личното задоволство, водолијата работи за хуманитарни цели. Поради влијанието на Уран имате силно развиена интуиција, која ви дава поглед кон иднината. Со тоа можете да направите другите да ја гледаат сегашноста на различен начин и сте големи иноватори.
  Оригинални сте, обожавате изненадувања и сакате да ги шокирате луѓето околу вас. Токму во моментот кога другите мислат дека ве разоткриле, вие ја менувате играта. 8) ]:)
  ...Ме интересира за СТРЕЛЕЦ да не знае некој лични карактеристики?
  :*
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.992
  Пол:
  Женски
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  За бикот е точно. Мразам секакви емоционални глупости и патетики, ниту пак сакам да разговарам за чувства.
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Емоционалната отвореност на хороскопските знаци !!!

  Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика

  за Ракот е вистина :)
   
  На cresa-jagoda и thelittle17 им се допаѓа ова.
 16. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.663
  Пол:
  Женски
  и за вагата исто така :)
   
 17. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.663
  Пол:
  Женски
  ауфф какво искуство имам со нив .. според мене највеќе ми одговараат, духовити секогаш спремни да те насмеат,озбилни кога треба , тешко се заљубуваат но ако засакаат знаат ств. искрено да сакаат, не м исе допаѓа што брзо губат трпение се нервираат за најмала ситница и понекогаш гневот бесот и нервозата го исфрлаат на останатите ни криви ни дужни луѓе.. :)
   
  На Denna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Не е точно,џабе се страствени разговори од срце, како подбуцнување на партнерот за да ги искаже чувствата, кога не се поткрепени со дела :D :rofl: така да никогаш не инсистирам на такви разговори :) тоа треба да е спонтано, не намерно поттикнато од една личност :)

  Ќе направев еден реферат, ама толку, да скратам, да не давам :wasntme: :D
   
 19. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  756
  Целосно е точно.Девица сум и сите кои ме опкружуваат колку и да се трудат нема шанси да дознаат што навистина чувствувам.Ладнокрвна сум и мразам емотивни испади за ситници.Што да правам кога не сакам да зборувам за емоциите,ги чувам само за себе...Не поднесувам многу романтики и големи емотивци,преферирам реалност и воздржаност.Затоа најмногу си имам муабет со бикови. 8)
   
 20. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Многу точно. Моите чувства се мои, не ги делам со никого.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.