1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ем Сингл, ем без другарки. Што понатаму?

Дискусија во 'Сингл' започната од TheCandy880, 20 август 2010.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека лошото чувство и гледиште доаѓа од осудувањата и притисокот на околината... Колку пати само сум била сожалувана поради тоа што сум уживала во сопственото друштво, во времето поминато со себеси. Колку неубави зборови имам слушнато поради тоа. А зборовите сечат како нож.
     
    На Purelove92, Caci55, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    И јас исто така ама воопшто не обрнувам внимание на туѓите зборови, тие никогаш нема да можат да допрат до мене и да ме повредат.
    Го живеам животот онака како што јас сакам, а не како што другите сакаат да видат.

    Освен тоа, отсекогаш сум мислела дека општеството е најголемиот виновник за сето ова.
    Бидејќи токму тоа општество ни налага ,,правила,, по кои треба да го живееме сопствениот живот.
    И што е најтрагично, сите го прифаќаат тоа, како да им се испрани мозоците.
    Немаат сопствено јас, а штом видат некој кој е различен од останатите, да речеме по однесување, веднаш го гонат и по него плукаат, го критикуваат...
    Навистина жално е тоа што денес луѓето често имаат затворен ум, не се отворени, односно не се подготвени да се запознаат со луѓе различни од нив, сметаат дека СИТЕ мора да бидат како нив, а во реалноста тоа не е возможно.
     
    На Kitty23, Purelove92, Tanjamm и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Sevo ova e vo red vo potpolnost se slozuvam. Dali opstestvoto ni stana takvo, tehnologijava li go odigra svoeto ne znam, mn se sami, a vo tolpa lugje se.Megjutoa kako sama kje se smees? Jas ne mozam bez da se nasmeam, se mi e polesno togas. Ne premorena da sum ne e bitno vazno nasmeana I se mi e polesno.
     
    На poenta, Briar Rose и carangigia им се допаѓа ова.
  4. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Мора социален живот да се има
     
    На bebaa, zaki96, Luciferovog zlo♧ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    Да се собереме ние сите од темава што сме без друштва, па да направиме едно силно друштво:D
     
    На angelche16, S_997, DraganFem и 4 други им се допаѓа ова.
  6. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Да ви кажам искрено јас сум без другари и сингл и што треба да сечам вени? Тие таквите што ми се правеа другари, кога ми треба никаде ги немаше иако барав помош од нив. Од такви другари ми е преку тасета, какви другари се не ми ни требаат.
     
    На Anne94, Luciferovog zlo♧, angelche16 и 6 други им се допаѓа ова.
  7. Dieter

    Dieter Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Го имам речиси истиот проблем, 17 сум и јас. Стојам речиси најслабо со друштво, само на училиште со другарите и толку. За викенди мие најтешко срцето ми се кини кога ќе видам на инстаграм од журки. Комшиите дури ме прашуваа дали излегувам, а јас му одговарам со "да" од страм. Сакам да продолжам на факултет и со тоа се тешам дека таму ќе пронајдам друштво. Ме фаќа страв и од тоа дека ќе неможам да најдам девојка. Го прочитав проблемот со тебе Канди, сега си мислам 25 години и сакам да те прашам дали го имаш истиот проблем или пак како го реши.
     
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Нели те викаат и тебе на кафе или некадЕ?
     
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Би те прашала дали има некоја девојка која моментално ти се допаѓа? Ако да, превземи некој чекор и биди храбар.
    Некогаш и сами треба конците да ги движиме и да сакаме да направиме некои измени во животот.
    Другарите од на училиште покани ги на кафе, соберете се дома. Направи иницијатива, излегувај повеќе со нив. Предложи им да излезете вечер, сигурно нема да те одбијат.
     
  10. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Без пријатели или другари луѓето стануваат ладни, некако саможивни и егоисични. И покрај тоа што навистина ретко е искреното другарство сепак како луѓебтреба да се дтремиме да бираме дригари или пријетели спрема сопствениот карактер. Мислам дека е тешко без друштво за било која работа, дали е таа добра или лоша.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    За друштво и љубов труди се нови луѓе да запознаваш, но не по таа цена да се омаловажуваш за да бидеш прифатен,тоа јас го сфатив. А за комшиите ич да не ти е гајле, што мислиш зошто те прашуваат дали искачаш? Сеир и радозналост. Ако ти прават притисок и срам со тоа речи им ич да не ви е гајле.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Девојки, 32 сум, во Скопје. Запознавање мажи е многу полесно од тоа да запознаеш девојка за дружење, а баш тоа ми треба, пријателка. Ако има некоја шо сака да ме запознае нека ми пише во дм.
     
    На Ace-aki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.975
    Допаѓања:
    8.742
    Пол:
    Женски
    @mouse на работа како ти е? Се дружиш со колешки? Иницирај дружење, предложи некаде да одите.Те предизвикувам да си седнеш ако ти е ќеф сама во кафич, ич не му ја мисли за другите.

    Знам дека е тешко сама, ама опушти се и глеј на тоа ко период.Проаѓа, ќе видиш.Ако ти треба нешто, слободно пишај ми лп :hug:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Можда требаше да отворам нова тема Ем сингл,ем без другарки, ем без пари :) Имам одено на журки сама, имам пиено кафиња сама, имам јадено сама..Не е поентата да се биде некаде сама. Сакам да се социјализирам.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    Запознавај се со луѓе преку инста, фб, спортувај нешто, трчај покрај кеј, иди на фризер, ќе запознаеш нови луѓе. Битно не се затварај дома.
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Запиши се на фитнес, пилатес, јога. Зближи се со некоја девојка таму.
     
  17. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.975
    Допаѓања:
    8.742
    Пол:
    Женски
    Те сфаќам целосно за делот со пари.Само едно ќе ти кажам, дури и да најдеш личности за социјализација многу, многу тешко се наоѓаат такви што ќе се тука за тебе.Сакам да ти кажам дека дури и да најдеш другарки/друштво глеј да не зависиш од нив целосно.

    Ти посакувам стварно да најдеш добри луѓе :hug::hug:
     
  18. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    И јас немам другарки ни па дечко имам две "другарки" од школо но тие не се дружат многу со мене а за дечко немам имам симпатија, но мислам дека ако немам друштво неможам ни да бидам со него, бидејки немам со кого да излезам за да можам да го запознам подобро и да се зближам со него.И така седам дома, некогаш ќе излезам сама со кучето, понекогаш ќе се исклучам и ке заборавам на се, но многупати ќе ми падне тешко.:(
     
    На Crnookata и Ace-aki им се допаѓа ова.
  19. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Jas sum celi pet godini bez drustvo,nitu Ednas nemam izlezeno nekade,Sega sum 19god.studiram se druzev nekoe vreme no povtorno se dokaza deka sum vo loso drustvo,sekoj den pocnav da placam,nemozam da jadam,a sto e najloso go zapostaviv I fakultetot nemam volja za ucenje,nesakam da dojde Petok I Sabota bidejki obavezno placam I srce mi se kine,nemam decko sive ovie godini,nema nitu da imam,sakav Eden go adnav Ali nee mi pisuva sto ke mu e vakva sto nee izlegla nadvor of doma,sto ke sum mu jas na nekoj vakva glupava,bez nikogo,koj bi me sakal voopsto,mi doaga da najdam nekoj Sega I da se mazam I zamunam v stranstvo nekade,losi misli imam periodov,mnogu mi e tesko,neznam kako ke bidi sekogas ke sum taka mi nema spas,za greota sum,pa I muabetive pa segi mi frlat za toa izleguvanje,nema izlez od situacijava.
     
  20. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Зошто се докажало дека си во лошо друштво?