1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ем Сингл, ем без другарки. Што понатаму?

Дискусија во 'Сингл' започната од TheCandy880, 20 август 2010.

  1. guardatela

    guardatela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    85
    најтешко е да прифатиш.. мене ми требаа долги години од животот да сфатам дека јас всушност сум живеела со таа горчина дека немам никој покрај мене и деновите сум си ги трошела на стрес како тоа немам никој и што добив од тоа НИШТОО и никогаш не сум се осеќала дека припаѓам секој нов почеток ми бил ист сум бегала од луѓето или тие од мене со некој исклучок и тажна бев и сите луѓе со кои што на некој левел сум била блиска ми забодеа нож во грб и дечко ми ме лажеше и ми правеше работи позади грб.исходот? Сега сум сама ама сфаќам дека самата на себеси сум доволна и можам да си бидам најдобра пријателка.Друга работа сите имате мајки татковци сестри браќа посветите им внимание дур не е касно.Порано ги мразев и бев убедена дека се заостанати а сега ги обожавам сега уживам во нивно друштво чуден е животот да.и знаете што? мислам дека сите луѓе тука на темава сте најдобри и имате најчиста душа од сите Оти ако не би биле би пиеле лицемерни кафиња со глупи луѓе колку ради реда или би биле во деструктивна врска а не би биле сами .. на крајот на краиштата изборот е ваш.. Бтв ако е некој за муабет или кафе пишете ми. Поздрав феминки ❤️
     
    На Crnookata, Monaa2501, Bella15 и 12 други им се допаѓа ова.
  2. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.657
    Допаѓања:
    116.451
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ми паѓа тешко тоа што сум сама.Немам дечко,немам друштво.
    Но,по толку предавства од блиски личности,тешко ми е да им верувам на луѓето.
    За сега,добро ми е и сама. 8)
     
    На Mr.Lover, Yeeah, Bebushka135 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Imam drugarki, no samo edna koja se custvuvam svoe I ispolneto. No normalno taa ne e sekogas tuka, a drugive koj na kade. Naviknata sum da sum sama, I toa mi e okej.
    Koj e raspolozen za druzenje I razgovor moze slobodno da mi pisi:)
     
    На Meckicja, -Buba-, Mr.Lover и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Darko009

    Darko009 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    57
    Ista sudbina
     
  5. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    Немам другари ни другарки само многу, благо речено, еден куп познаници, и еден куп на лица кои само ме бараат кога им треба нешто, (било што).

    Без девојка и тоа.

    Затоа насочен само кон работата и некои други работи кои ме исполнуваат во животот, добра книга, цртање, планинарење, музика добри филмови и серии и тоа.

    (Хаха после објавување си прочитав што сум пишал и ми заличи на оглас хаха)
     
    На Herrera, Kija94, Meckicja и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Да, сингле сум а другарка? Имам ама исто ко да немам напротив немам со кој да излезам на кафе или на журка.. За жал, народот отиде... Напротив сакам да се здружам да си излеземе да правиме муабет ово оно ама ретко да најдиш искрен човек затоа што во денешно време ќе те искориста и ќе те остае, баш лепо за луѓето..јбг
     
    На Meckicja, marijancetoo и Batgirl501101 им се допаѓа ова.
  7. DragonSlayer

    DragonSlayer Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2015
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    имаше период во кој единственото нешто што правев беше излегувањето на кафиња со пријателите. но како поминуваше времето тоа секојдневно пиење кафе и гледање сеир од типот кој што облекол, види оваа како оди, види онаа како се смее, ми стана неверојатно здодевно. никогаш не сум ни знаела да правам таков муабет па само си слушав и се смешкав ако нешто беше интересно и тоа беше тоа. пред некое време прекинав контакт со тие пријатели и сега си излегувам само со едната другарка уште од основно што ми е и дечкото. и обожавам да сум сама. читам книги 24/7 или си работам нешто друго, но не го трошам времето на залудно озборување. па што ако пиеш кафе 4 пати на ден со такви луѓе кога повеќе корист ќе видам од 1 кафе на ден или два дена... реално озборувачките ништо ми немаат погрешено, но којзнае што ми зборуваат зад грб кога излезам од кафулето..
     
    На Meckicja и Tanjamm им се допаѓа ова.
  8. Mr.Lucky

    Mr.Lucky Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Машки
    Во средно ми беа најубавите денови како што би рекол јас "Fame days" куп друштво по журчиња а-у ама сето тоа денеска за ништо..сите отидовме по свој пат од тие денови имам само 2 браќа и толку.Бидејќи луѓе времето се зафркна уствари не времето туку луѓето..све отиде кај што не треба..затоа рутина мие да одам на тренинг кафе со другарчињава искачање низ маало смеа шали добар муабет и винце се релаксирам вечерта со добар филм или серија гејмам коа сум слободен и тоа е тоа..од многу друштво не е на арно оној рекол вака овој рекол така коа си го оговара братот или неговите по дома што останува па тебе да не те оговара на други..напрај си крукче на тие неколку што им веруваш твоите до тебе и цепај..љубовта ке дојде сама по себе баш кога нема да очекуваш.:)
     
    Последна измена: 29 јули 2018
    На Meckicja, carangigia и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  9. Batgirl501101

    Batgirl501101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Slicna skoro ista situacija single sum drugarki isto kako da gi nemam a ako izlezeme jas sekogash sum taa shto e sama a drugite si se so deckovcite.
     
    На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Ова е чудно да се нервирам зошто немам другарка не си го тупите мозокот за џабе, можеби кај нас некој ненормален ќе те снета ако излезеш ако се напиеш сам кафе сам на теретана сам на прошетка, ова кај нас е чудно кога бев во Швајцарија ретко некој да шеташе со друштво.
     
    На cresa-jagoda, Meckicja, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Batgirl501101

    Batgirl501101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Pa da ti kazam jas koga bev vo Berlin mozev cesto da vidim kako sami si sedat na kafe i sami si se izlezeni na cash pivo ili kako shto spomna sami si shetaat, no za zal da te vidat taka sam kaj nas ke te napravat nenormalen. Nekogash vo zivotot si imash potreba od toa da si bidesh odreden period sam.
     
    На cresa-jagoda, esperansa777 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  12. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки

    Тие што очекуваат туѓо мислење мислат дека некој ќе ги направи ненормален ако сами седеле и пиеле кафе, нема благе везе, никој нит не приметува дали седиш сама или не, или пак сам или не.
     
    На Dadusicka и WildMk им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Многу ми гајле некој што мисли.
    Сум шетала сама, сум излегувала сама, сум одела по дискотеки и кафичи сама.

    Не бидете будалчиња. Некој ако сака да те озборува, ќе најде за што.
     
    На Dust, Meckicja, Читател и 3 други им се допаѓа ова.
  14. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    Барем за нешто да се согласиме.

    ;)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    И така понатаму.. :/
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    Па се надевам дека ќе запре некаде, и ќе почне не нова страница тука нова книга.

    Сепак надежта последна умира.

    Убаво е сам, но убаво е и кога не си сам.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки

    Таман да напишам еден реферат, ова го прочитав, Епа се што сакав да кажам се сведува на ова.


    Thanks :)
     
  18. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки

    Ништо :)
     
  19. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Знам дека е погрешна темата, но не знаев каде да пишам..што кога најдобрата другарка не го одобрува оној што вам ви се допаѓа, а вие сакате нешто повеќе со него?
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. filip4

    filip4 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    3.671
    Пол:
    Машки
    Ne ja slushaj drugarkata,slushaj go srceto.
    Ili pa drugarkata naka kazi koja e pricinata zashto ne go odobruva.
     
    На cresa-jagoda, Feminka22, s.w-e.e-t.y и 1 друга личност им се допаѓа ова.