1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ем Сингл, ем без другарки. Што понатаму?

Дискусија во 'Сингл' започната од TheCandy880, 20 август 2010.

  1. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Види не дека повлечени ликови не се интересни, само потешко со нив е зближување бидејќи секогаш чекаат другата страна да биде иницијатор. Пример мене со луѓе што ми оди муабет сум многу отворена додека со некој едвај можам да разговарам. Тоа се должи и на слични интереси, ставови, размислувања и сл.
    Инаку за машки другари супер е да се имаат но да викнеш машко за излегување обично смета дека го гледаш како потенцијален дечко. :)
     
    На Biny и DraganFem им се допаѓа ова.
  2. neo

    neo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    163
    Може а и не мора да значи, што ако излезеш на кафе со некој кој не го знаеш, ќе изгубиш пола саат од твојот живот, најверојатно и помалку ако не оди муабетот.
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    и јас така порано размислував дека ако е машко ке ми се пушти па ке треба да го откачувам ама немој да гледаш така на работите со многу машки иам иѕлегувано а не сум имала ништо не значи ништо ако имаш другари пошто си слободна девојка а ако имаш дечко не треба да имаш другари поточно единствен и најверен другар треба да ти биде дечкото а пријатели можеш а и не мораш да имаш. а ѕа другарки се подраѕбира дека минимум неколку треба да имаш.
    нема никаква поврзаност дечко девојка со друштво, дали има некој или не, со тоа дали е добар или лош како човек. индивидуална работа е тоа и моментална состојба.
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Зошто ако имаш дечко не треба да имаш другари?!
     
    На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
  5. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Em singl, em bez drugarki. Sto ponatamu?
    ZIVOTOT PRODOLZUVA...
    Moze i podobro otkolku koga ste imale nekogo i plus drugarki. Ako bile dovolno dobri ke ostanele vo nasa blizina...
     
    На DushkoFH му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    сметаат можеби?
     
  7. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Значи ако фатиш дечко автоматски ги откачуваш другарите јер сметаат?
     
    На Anne94, darlingdragon, DenaM и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Истото важи и за дечкото кога ќе фати девојка да ги откачи другарките?
     
    На DenaM и S.W.A.G им се допаѓа ова.
  9. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Читајте и ги мислењата на сите теми.. Да не знаеш дали да плачеш или да се смееш...

    Нејзините мислења ме потсеќаат на една комшивка шо секогаш кога ќе не видеше мене и ќерка и во машко друштво ќе ни кажеше: „Сакаат само да ве искористат, да ве еб*т. Затоа се дружат со вас. Не се дружете со нив!“. Јас ден денес сум најдобра пријателка со 5-6 другари (со кои никогаш ништо повеќе од другарство не сум имала) а нејзината ќерка поради „забрана“ за дружба со машки ја помина цел град..
     
    На Natalyy123, christinnn, DenaM и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    А во што тоа сметаат, зошто да не може да се одржи истиот однос што си го имала со некој другар пред да имаш дечко и од кога ќе имаш дечко?

    Од вакви како тебе што размислуваат и што кога ќе фатат дечко, он им е центарот на светот и се се врти околу него, пукаат пријателства што претходно траеле со години, и кога ќе те остави дечкото ќе останеш сама.
     
    На Stressed Out, DenaM, S.W.A.G и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    значи јас каѕав ѕа мене дека неам другари. и дека сметам дека едниствен и највреден другар треба да е партнерот, а пријатели колку ти душа сака. и тоа е тоа. пола од тука иѕмешаа пријател/и со другари/ки, пола споредија со тоа дали е некој добра или лоша особа, пола од тука немаат другарки а имаат само другари пола од тука имаат само другарки а немаат другари некој имаат мешано друштво и тоа е тоа.
    реков смета во смисол ке немаш време и мозност да се друѕиш
    и стварно не ми е јасно што ви е чудно ? што ми реплицирате на мене место на личноста што побара мислење.? фала на внимание во секој случај.
     
  12. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Набаци некој :)
     
  13. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Тоа е уште една потврда дека постои однос другар другарка, за разлика од многу кои мислат дека мора да има свиѓање од едната страна
     
    На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
  14. __thegoodgirl

    __thegoodgirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Јас сега ја видов темава и буквално бев иста. Моите "другарки" имаа дечковци, а што е најјакото едната е со мојот бивши, а јас тој период бев онака, релакс, немав дечко. И шо, секоја недела дали 1-2 ќе ги видиш саламно. И кога ќе седнете заедно конечно да се преприкажете, у тел зјапаат, оти дечкото и пишувал. Јас такви нај ги нејкам. Незнам за вас.
     
    На Natalyy123, hristinss, candy.cane и 6 други им се допаѓа ова.
  15. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки

    А сега како ти е?
     
  16. __thegoodgirl

    __thegoodgirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Сега, не се сум во контакт со "другаркиве", а и боље ми е без нив. Живот си иде. Ќе сретнеме еден куп и другарки, и другари, па и дечко ќе си најдиш. Не се врти се околу едни исти.
     
    На hristinss, candy.cane и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    Јас маж ми го запознав на тиндер. После долга врска (кој исто така на времето го запознав на мирц) сите другарки ми беа во парови, една година поминав сама, и бидејќи не одам по дискотеки, си најдов како сама да си запознаам некого.
    Барем на денешно време има решение за се. Сингл бев колку што сакав да бидам. Може да треба време додека да си најдеш некој што баш ќе ти одговара, ама за да се запознаеш со нови луѓе јас барем не го доживувам како нешто тешко.
     
    На Anne94, Martka, LoneWolfGuy и 2 други им се допаѓа ова.
  18. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Оди во теретана, таму ќе најдеш друштво, почнувајки од инструкторките па се до другите девојки што вежбаат.
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Јас ги тргнав од мојот живот таквите луѓе негативни по разно разни причини но нови не најдов, и не се каам, инаку цел живот е пред нас и искрено другари и другарки откако ќе си најдеш дечко односно сопруг а јас девојка и сопруга се поретко и поретко ќе гледаш,ќе имаш повеќе обврски кон работа, куќа деца и слично (истото за сите важи).
     
    На Blue.Sky, Feminka192, __thegoodgirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. __thegoodgirl

    __thegoodgirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Епа така е. Не може цел живот со едни исти да си. Се ќе си дојде на свое. И јас нови не сум нашла после нив, вака засега е супер.:D
     
    На Natalyy123, LoneWolfGuy и jasbi им се допаѓа ова.